3 поради для проведення онлайн днів відкритих дверей (Franchise Discovery Day)

Останнім часом в світі франчайзингу дні відкритих дверей (Franchise Discovery Day) мають все більш вирішальне значення для процесів покупки-продажу франшиз. А в період пандемії COVID-19 це особливо актуально. Дні відкритих дверей дають можливість франчайзерам краще пізнати кожного потенційного франчайзі, допомогти йому або їй дізнатися більше про бізнес і справити хороше враження – в кінцевому підсумку, прийнявши остаточне рішення про продаж.

Однак пандемія COVID-19 змусила франчайзерів змінити формат днів відкритих дверей. Те, що колись було виключно офлайн заходом, який дозволяв обом сторонам встановлювати хороший особистий зв’язок, тепер стало віртуальним.

Franchise Discovery Day в різних компаніях зазвичай проводилися за схожим сценарієм: в штаб-квартирі франчайзера, з екскурсією по офісу, коротким знайомством з ключовими співробітниками департаменту франчайзингу, іноді з обідом і за участю існуючих франчайзі. Сьогодні, в онлайн форматі заходу, стало складно створити високий рівень зв’язку між франчайзером і потенційним франчайзі. Тому продавцеві франшизи необхідно врахувати кілька важливих аспектів при переході з офлайн формату на онлайн. Ось три основні моменти, про які слід пам’ятати.

1. Стратегія

Добре продумайте сценарій заходу, інтро, правила, презентацію, подумайте, що ви хочете донести до глядачів, ключові повідомлення, складіть таймінг заходу, виступи інших спікерів, запитання гостей. В процесі або після заходу потенційні франчайзі, ймовірно, захочуть мати можливості для організації зустрічі з консультантами один на один. Для віртуального заходу вам потрібно буде більш ретельно організовувати подібні зустрічі, розбиваючи їх на 20-30-хвилинні блоки.

2. Зміст

При плануванні онлайн заходу франчайзер може припустити, що контент має бути аналогічним тому, який він би використав і офлайн. Однак є важливі відмінності в тому, як люди споживають контент онлайн і офлайн, що може вимагати деяких змін у програмі. Наприклад, в учасників подібних заходів більш низька лояльність по відношенню до виступів, коли спікер фізично не знаходиться в одній кімнаті з ними. Будучи учасником онлайн заходу, гість завжди зможе бігло оцінити ситуацію і в разі незадоволення піти по-англійськи, раніше у нього не було стільки свободи.

Щоб донести своє повідомлення ефективно, команді франчайзера необхідно переглянути як свій контент, так і форму його подачі. Це може означати скорочення повідомлень, поділ довгих сеансів на більш короткі обговорення або додавання більш повної інформації після віртуального заходу.

3. Матеріально-технічна база

Матеріально-технічна база для проведення віртуального дня відкритих дверей, звичайно, буде сильно відрізнятися від проведення офлайн заходу. Цілком очевидно, що франчайзеру потрібно буде вибрати і використовувати загальнодоступну платформу для відеоконференцій, наприклад Zoom. Але це тільки початок. Перед онлайн заходом франчайзеру необхідно переконатися, що він розумієте, як використовувати всі функції платформи, включаючи відео, чат і його модерацію, спільне використання документів і екрану. Він також повинен розуміти, як проводити віртуальні опитування і працювати з великими групами. В кінцевому рахунку, франчайзер повинен мати повне уявлення про використовуваний інструментарій, щоб звести до мінімуму ймовірність будь-яких збоїв чи проблем.

Перехід від офлайн формату проведення днів відкритих дверей в онлайн формат, може здатися менш ефективним. Але з правильним підходом до процесу, франчайзер може підтримувати інтерес і конструктивну комунікацію з потенційними франчайзі протягом тривалого часу, а також укладати з ними угоди навіть в періоди невизначеності.

 

Franchise Capital – міжнародне консалтингове агентство з повним спектром послуг в сфері франчайзингу, яке пропонує рішення «під ключ» від створення, маркетингу, продажу франшизи до навчання, бухгалтерських послуг, експорту франшизи на зовнішні ринки і аутсорсингу відділу франчайзингу. Ми завжди готові прийти вам на допомогу!


* обязательные для заполнения поля.

×

* обов'язкові для заповнення поля.

×