Вихід на зовнішні ринки за системою франчайзингу

Підприємець, який досяг певного рівня розвитку в рідній країні, рано чи пізно замислюється про вихід на міжнародний ринок. Таке рішення складно прийняти, а вже тим більше реалізувати. Адже вихід на міжнародну арену, вимагає знань міжнародного ринку і потреб споживачів, а без відповідних знань така процедура тягне за собою ризики та колосальні фінансові витрати.

Все більше бізнесменів на сьогоднішній момент вибирають франчайзингову систему, коли стоїть питання про розширення бізнесу і виході на іноземний ринок. За допомогою франчайзингу можна значно мінімізувати ризики, а також фінансові витрати на запуск франчайзингових точок за кордоном.

Вся справа в тому, що франчайзі краще знає місцевий ринок і розуміє запити місцевих жителів, що дуже важливо при виході на міжнародну арену. До того ж частина фінансових витрат при такій системі масштабування бізнесу лягає на франчайзі.

Якщо ви вирішили завоювати іноземний ринок, то перше, що необхідно зробити – провести маркетингові дослідження. Перш, ніж пропонувати продукт або послугу, потрібно чітко розуміти, а чи потрібно взагалі ваша пропозиція місцевим споживачам. Після, потурбуйтеся про захист бізнесу, а саме про захист торговельної марки. Необхідно розпочати досить тривалу процедуру реєстрації.

Далі слід знайти надійного партнера. Це нелегка праця, адже потрібно підготувати презентацію для майбутніх партнерів, провести не один десяток переговорів, зробити відбір і нарешті, вибрати надійного кандидата або декількох.

Щоб залучити якомога більше потенційних партнерів одним з варіантів є участь в міжнародних виставках, семінарах, присвячених франчайзингу. Починати освоєння зовнішніх ринків простіше із сусідніх країн. Наприклад, із країн СНД: Білорусі, Казахстану, Грузії, Азербайджану чи, навіть, з Польщі.

Слід розуміти, що вибирати країну варто з урахуванням продукту або послуги, які ви пропонуєте. Тобто ви повинні провести глибокі дослідження ринку, щоб зрозуміти чи буде ваш проект затребуваний в обраній країні.

Наприклад, проекти, які пов’язані з дітьми (магазини іграшок, одягу, розвиваючі центри) затребувані в Америці і Арабських Еміратах. Це пов’язано з тим, що рівень життя населення цих країн високий, і тому люди готові витрачати гроші на своїх малюків. Проекти, які пов’язані з харчовою промисловістю будуть затребувані в країнах, що розвиваються.

Тобто іншими словами вибір міжнародного ринку безпосередньо залежить від продукту, який ви пропонуєте.

Отже, успіх виходу на міжнародний ринок залежить від:

  • продукт або послугу;
  • грамотного ціноутворення;
  • вивчення особливостей ринку і адаптації бізнесмоделі під місцевий ринок;
  • чіткого позиціонування.

При відкритті фрачайзінгових точок не варто забувати і про те, як в обраній вами країні влада відноситься до імпортних товарів. Тому заздалегідь слід дізнатися правила ввезення товарів до іноземної держави, а також розробити ефективну систему логістики.

Ще один важливий момент при виході на міжнародний ринок — франчайзер повинен бути готовий до трансформації бізнес-моделі власного бізнесу. Адже для досягнення успіху, необхідно максимально адаптувати вашу пропозицію під місцевий ринок. Можливо вам доведеться переглянути асортимент і додати новий асортиментний ряд, внести зміни в цінову політику, підвищити якість обслуговування або товарів.

Не забувайте, що всю документацію необхідно буде перевести на мову тієї країни, де ви плануєте запустити франчайзингові точки. Тому заздалегідь знайдіть перекладачів і внесіть витрати на переклад документів в список витрат.

Вихід на міжнародний ринок — відповідальний і трудомісткий процес для будь-якого підприємця. Тому з метою успішної реалізації даного питання все ж варто звернутися за допомогою до професійних консультантів в сфері франчайзингу.

Експерти компанії Franchise Capital мають багаторічний досвід реалізації міжнародних франчайзингових проектів. Фахівці готові допомогти вам вивести бізнес на міжнародну арену.

 

Наші контакти:  +38 067 500 26 86  |   +38 095 039 77 37  |  office@franchise-capital.com

Більше: Новини компанії  |  Календар заходів  |  Наш блог  |


* обязательные для заполнения поля.

×

* обов'язкові для заповнення поля.

×