Важливість відбору лише правильних франчайзі

«Проблемні партнери» – це фраза, яка найкраще описує, що відбувається, коли ви відбираєте неправильних франчайзі в свою франчайзингову систему або продаєте франшизу абсолютно всім бажаючим. Звичайно, у вас в майбутньому з’являться проблеми з подібними франчайзі. І навіть незалежно від того, наскільки ви вибагливі і наскільки добре ви будуєте позитивні партнерські відносини, ви будете періодично стикатися з проблемами. Мета правильного відбору франчайзі (скоринг франчайзі) – мінімізувати ризик несумісності партнерів і підвищити конверсію з продажу франшизи шляхом затвердження портрета потенційного франчайзі (або профілю бажаного франчайзі) і подальшої роботи тільки з тими, хто йому відповідає.

Мудрість Джо Де Пінто з 7-Eleven

Кращий опис, який ми коли-небудь чули про важливість відбору правильних франчайзі у систему, був від Джо Де Пінто, генерального директора найбільшої у світі франчайзингової мережі 7-Eleven, під час його виступу на щорічному з’їзді Міжнародної асоціації франчайзингу в 2011 році.

«Коли відносини хороші, франчайзі можуть досягти успіху і в поганій франчайзингової системі. Але коли відносини погані, франчайзі можуть зруйнувати найкращу франчайзингову систему!»

У той час як вже вибудовані відносини з існуючими франчайзі з різних причин можуть погіршуватися, слова Джо Де Пінто говорять про те, що якщо ви дозволите неправильним франчайзі увійти в вашу франчайзингову систему, це може привести до хаосу або навіть до її краху. Адже найчастіше з їх боку спостерігаються порушення в операційній системі. Що призводить в першу чергу до зниження доходів, порушення правил і стандартів франчайзингової системи, втрати прибутковості франчайзі. А також до додаткових витрат часу і грошей, які ви витрачаєте на усунення проблем.

Багато досвідчених франчайзерів зізнаються, що на початку шляху вони робили багато помилок при відборі франчайзі, які пізніше їм виходили боком. На планеті не існує франчайзингової системи, яка мала б «ідеальну систему відбору франчайзі» або не допускала б збоїв. Але знову ж таки, основна мета скорингу франчайзі мінімізувати ці грубі помилки.

У бізнесі як в спорті

Нещодавно Олександр Алексєєнко, засновник компанії Franchise Capital, порадив нашій команді подивитися фільм «Людина, яка змінила все» з Бредом Піттом у головній ролі. Олександр сказав: «Якщо ви хочете зрозуміти, як правильно відбирати франчайзі дивіться «Moneyball».

«Людина, яка змінила все» (англ. Moneyball – біографічна спортивна драма режисера Беннетта Міллера. Головну роль виконує Бред Пітт. Світова прем’єра пройшла 23 вересня 2011 року. Фільм знятий за книгою Майкла M. Льюїса, «MoneyBall. Як математика змінила найпопулярнішу спортивну лігу в світі», виданої в 2003 році, про бейсбольну команду «Окленд Атлетікс» і її генерального менеджера Біллі Біна.

І він мав рацію. Наш підхід до відбору франчайзі назавжди змінився. Ми не будемо переказувати весь фільм, це історія заснована на реальних подіях, що відбулися з малобюджетною командою, яка намагається змагатися за гравців з великими командами. Це було практично неможливо, тому що, як тільки вони “виховували” гідного гравця, більші і успішніші команди їх відразу переманювали до себе, і гравці йшли. Звідси і термін Moneyball.

Втративши занадто багато гравців і програвши масу ігор, Біллі Бін (тренер) вирішив, що повинен бути «новий» спосіб пошуку гравців. А не інтуїція і гроші, як раніше. У більшості франчайзингових систем застосовується той же підхід: в значній мірі покладатися на інтуїцію продавця франшизи (пошук талантів) і вкладати гроші в масу не завжди ефективних інструментів маркетингу і реклами.

Як би обирав собі франчайзі Бред Пітт?

У фільмі Біллі Бін зустрічає молодого аналітика на ім’я Пітер Бренд, який закінчив Єльський університет за спеціальністю економіка. Пітер, користуючись математичними розрахунками, пропонує новаторську схему розрахунку корисності гравців, виходячи з показників їх особистої статистики. Бін випробує теорію Бренда і незважаючи на протести скаутів «Атлетикс», набирає команду з маловідомих або на перший погляд безперспективних гравців. Біллі і Пітер кардинально змінили набір гравців. У підсумку в тому році виграли 20 ігор поспіль з купою прогнозованих фаворитів. Біллі Бін назавжди змінив бейсбол своєю методикою.

Чи будете ви продовжувати використовувати «старий» спосіб відбору потенційних франчайзі або розробите «новий» більш ефективний вам вирішувати! Але якщо вам потрібна “тонке налаштування” скорингу партнерів звертайтеся до Franchise Capital за безкоштовною консультацією.

 

Franchise Capital – міжнародне консалтингове агентство з повним спектром послуг в сфері франчайзингу, яке пропонує рішення «під ключ» від створення, маркетингу, продажу франшизи до навчання, бухгалтерських послуг, експорту франшизи на зовнішні ринки і аутсорсингу відділу франчайзингу. Ми завжди готові прийти вам на допомогу!

Більше: Новини компанії  |  Календар заходів  |  Наш блог  |


* обязательные для заполнения поля.

×

* обов'язкові для заповнення поля.

×