Створення франшизи: чи можна довіряти консультантам з франчайзингу?

Як потенційний франчайзер (підприємець, який планує розробити франшизу власного бізнесу) може гарантувати конфіденційність роботи консультанта з франчайзингу, запрошеного для розробки франшизи? Давайте розбиратися.

Вибір консультанта з франчайзингу

Перше, що повинен зробити потенційний франчайзер для захисту конфіденційності своїх матеріалів – це звернутися тільки в консалтингову компанію з гарною репутацією. Наприклад, до нас дуже часто звертаються за допомогою компанії, які раніше замовляли розробку проекту франчайзингу або у індивідуального консультанта, або робили власними силами, при цьому не маючи відповідного досвіду. Проблема в тому, що упакувати можна хоч бегемота і назвати його франшизою, але жоден потенційний інвестор навіть не сяде з вами за стіл переговорів, бачачи що ви пропонуєте. У подібних проектів маса проблем, починаючи від того, що продавець вашої франшизи зовсім не продавець, адже це не піцу продавати, або банально – проект не викликає інтересу у потенційних франчайзі, або після закриття угоди з’являється маса труднощів в керуючої компанії (франчайзер), або короткий “життєвий цикл” кожного нового франчайзі або одне з найчастіших – крадіжка інтелектуальної власності (ноу-хау, рецептури, методика тощо). Тільки називаючи подібні можливі проблеми, ми можемо цілу книгу написати.

Знайшли компанію в інтернеті? Необхідно уважно подивитися сайт консалтингової компанії, її соціальні мережі, зверніть особливу увагу на асортимент послуг, склад команди і експертність основних менеджерів, портфоліо реалізованих проектів, по можливості ознайомитися з відгуками клієнтів. У вас не повинні виникати сумніви в професіоналізмі цієї консалтингової компанії. Зверніть увагу на опис основних послуг, інформація повинна подаватися впорядковано, структуровано і логічно, а не хаотично і зовсім нашвидку.

Олександр Алєксєєнко франчайзинг
Олександр Алєксєєнко, консультант з франчайзингу і засновник групи компаній Franchise Capital

“Професійна консалтингова компанія повинна мати сучасний діловий сайт, наповнений актуальною і корисною інформацією. Після поверхневого знайомства з порталом вам повинен бути зрозумілий профіль цієї компанії і її спеціалізація. На ресурсі повинні бути описані основні послуги компанії, коротке знайомство з командою проекту, досвід ключових консультантів і їх кваліфікація. Вказані контактні дані. На сайті правильної консалтингової компанії, як правило, вказується невеликий список клієнтів, з якими компанія працювала в минулому і їхні відгуки про даному співпраці. Добре якщо це буде список “справжніх” людей із зазначенням імені, прізвища, посади в конкретній компанії, а не просто купа логотипів”.

Перший контакт з консультантом

Якщо вам все подобається і пора переходити до більш предметної розмови, тоді дійте. Варіантів кілька: заповнити запропоновану форму зворотного зв’язку (зазвичай вона на видному місці), зателефонувати за вказаним на сайті номером телефону (зазвичай в розділі контакти), написати короткий лист або повідомлення. Результатом першого контакту має стати узгодження онлайн або офлайн зустрічі, можливо отримання комерційної пропозиції на електронну пошту або в месенджер.

Конфіденційність інформації

Хороша порада – на початку першої зустрічі з консультантом з франчайзингу попросіть зберігати конфіденційність щодо інформації, яку ви озвучуєте. Для відповідальних консультантів це одне з основних правил! З консультантом ви повинні говорити відкрито і чесно, як зі своїм юристом або бухгалтером.

Якщо ви вважаєте, що консультанту озвучується інформація дуже важлива і в разі її розголошення це може завдати вам або вашому бізнесу певної шкоди, тоді вам відразу слід попросити консультанта підписати угоду про конфіденційність інформації. У досвідчених консультантів цей документ завжди під рукою і вони не будуть проти його підписання. Підписання договору про конфіденційність зайвий раз продемонструє вашому консультанту, що ви серйозно ставитеся до збереження і конфіденційності своєї інтелектуальної власності.

Перша консультація з франчайзингу

Перша консультація завжди безкоштовна. Зазвичай це займає близько години і направлено на те, щоб дати потенційному франчайзеру відповідь про те, чи можна його бізнес масштабувати за системою франчайзингу або отримати ліцензію в тій чи іншій формі. Ми також пояснюємо основи франчайзингу та ліцензування, щоб запитувач розумів основні принципи.

І наостанок, перед початком роботи зі створення франшизи, не забудьте узгодити всі деталі проекту:

  • керівники проекту (відповідальні особи з кожного боку)
  • етапність реалізації проекту
  • терміни реалізації робіт на кожному етапі
  • учасники проектної команди з обох сторін на кожному етапі
  • відповідальність сторін на кожному етапі і особливо ваша (Замовника) участь
  • алгоритми взаємодії
  • способи комунікації команд
  • вихідна документація після кожного етапу
  • порядок і форма оплати послуг
  • штрафи за недотримання термінів та інших умов договору

І більшість з цих пунктів повинні бути відображені в договорі на надання послуг, який буде підписаний між вами і консалтинговою компанією.

І оплата … Намагайтеся її проводити офіційно.

 

Franchise Capital – міжнародне консалтингове агентство з повним спектром послуг в сфері франчайзингу, яке пропонує рішення «під ключ» від створення, маркетингу, продажу франшизи до навчання, бухгалтерських послуг, експорту франшизи на зовнішні ринки і аутсорсингу відділу франчайзингу. Ми завжди готові прийти вам на допомогу!

Більше: Новини компанії  |  Календар заходів  |  Наш блог  |


* обязательные для заполнения поля.

×

* обов'язкові для заповнення поля.

×