Соціальний франчайзинг

Франчайзинг в соціальній сфері дозволяє не тільки приносити прибуток власнику бізнесу, але і користь для суспільства. Ось чому такий бізнес просто зобов’язаний розвиватися і ставати популярним. Сьогоднішню статтю ми вирішили присвятити саме соціальному франчайзингу.

Соціальне підприємництво в нашій країні на жаль, мало відоме і тому не дуже популярне. Але в останні кілька років все більше підприємців стали звертати увагу на цей вид бізнесу. Це пов’язано з тим, що основними перевагами соціального франчайзингу є мінімальні інвестиції і мінімальний ризик. До того ж багато підприємців хочуть не просто заробляти гроші, а й вирішувати соціальні проблеми в суспільстві.

У соціальному франчайзингу основними учасниками бізнесу, як і в комерційному, є франчайзер і франчайзі. Їх відносини регламентуються договором комерційної концесії. Як правило, соціальний франчайзинг не припускав виплату роялті та інших обов’язкових платежів. Але існують проекти, які вимагають мінімальні відрахування. Певною платою за підтримку з боку франчайзера і використання відомого бренду, є тиражування соціальних товарів або послуг за цінами і умовами, обумовлених в договорі.

Для франчайзера запуск соціальної франшизи дозволяє не тільки отримати додаткові фінансові джерела, але і скоротити витрати, наприклад, на логістику, рекламні матеріали. Також з ростом франчайзингових точок можна збільшити впізнаваність особистого бренду.

Перед тим як прийняти рішення про масштабування соціального проекту, майбутній франчайзер повинен розуміти, що:

  • необхідно розробити чітку бізнес-модель;
  • слід продумати стратегію масштабування;
  • соціальний проект потрібно стандартизувати;
  • пропонувати потрібно конкурентоспроможні, якісні товари або послуги, за допомогою яких можна вирішувати соціальні проблеми.

Ще один важливий момент – власник соціального бізнесу повинен бути готовий до надання всебічної підтримки франчайзі.

Деякі підприємці сумніваються в тому, що за допомогою соціального франчайзингу можна отримати прибуток. Адже багато хто помилково вважає, що соціальне підприємництво – це одна з форм благодійництва.

Насправді соціальний франчайзинг – це продаж соціальних товарів або послуг, які по певних причинах не змогла надати або зробити держава. Цю нішу і зайняли підприємці. Таким чином реалізуючи і розвиваючи соціальні проекти можна отримати підтримку від держави.

Крім того, масштабування соціальних проектів за допомогою франчайзингу дозволяє розширити бізнес швидкими темпами, отримати суспільну підтримку, заощадити кошти за рахунок охоплення.

Що стосується франчайзі, то в соціальному франчайзингу вони отримують велику автономію ніж в комерційному, так як можуть адаптувати концепцію соціального проекту під місцеві потреби. Також франчайзі має можливість проявити творчі здібності.

Існує кілька видів соціального франчайзингу:

  • комерційна франшиза, яка несе соціальну значимість;
  • субсидований франчайзинг – надає соціальні послуги або продає товари за зниженими цінами;
  • масштабування кращої практики за допомогою системи франчайзингу, без відрахування внесків.

Часто підприємці недооцінюють сили і час, необхідні для масштабування соціального проекту. Успіх соціальної франшизи залежить від того, що основна місія проекту повинна бути спрямована на вирішення соціальних проблем. Крім цього франчайзер повинен постійно стежити за якістю надання послуг, логістикою, координувати роботу партнерів, навчати їх.

Найчастіше соціальні франшизи пов’язані з наданням медичних послуг, дошкільною освітою дітей та їх розвитком, доглядом за літніми людьми, громадським харчуванням.

Прикладом успішної соціальної франшизи є мережа дитячих клубів «Бебі-клуб», які спрямовані на розвиток дітей та розкриття їх інтелектуальних, фізичних і творчих здібностей. На сьогоднішній момент по франшизі працює вже більше 100 партнерів.

Ще одним цікавим прикладом стане мережа ресторанів «Fifteen», яку заснував відомий кухар Джеймі Олівер. На роботу в ресторан запрошуються молоді безробітні люди, яких навчають кухарському мистецтву.

У світі існує також безліч успішних соціальних франшиз, пов’язаних з освітою дітей з незабезпечених сімей, наданням медичних послуг за зниженими цінами, доглядом за літніми людьми, продажем медикаментів за спеціальними цінами малозабезпеченим верствам населення.

Якщо ви хочете запустити або придбати соціальну франшизу, і вам потрібна допомога, експерти компанії Franchise Capital готові надати професійну консультацію. Сподіваємося, що соціальний франчайзинг в Україні та країнах СНД незабаром стане популярною нішею для ведення бізнесу.

 

Наші контакти:  +38 067 500 26 86  |   +38 095 039 77 37  |  office@franchise-capital.com

Більше: Новини компанії  |  Календар заходів  |  Наш блог  |


* обязательные для заполнения поля.

×

* обов'язкові для заповнення поля.

×