Що таке аудит франшизи і навіщо його проводити?

Для того, щоб франчайзинговий бізнес постійно розвивався і відповідав вимогам сучасних споживачів, необхідно періодично проводити аудит існуючої франшизи. Франчайзер повинен мислити масштабно і розуміти, що смаки і переваги клієнтів з часом змінюються, відбуваються зміни в різних сферах економіки, тому дуже важливо завжди крокувати в ногу з часом і чітко розуміти, чого хочуть потенційні інвестори.

Як же не втратити партнерів і клієнтів, а також збільшити продажі франшизи? Відповідь проста – провести аудит проекту.

Аудит франшизи

Давайте розглянемо декілька головних причин, чому франчайзер повинен проводити аудит. Аудиторська перевірка дозволяє:

 1. Виявити сильні і слабкі сторони франшизи.
 2. Провести аналіз концепції франшизи, порівняти її з існуючими на ринку пропозиціями і в разі потреби внести відповідні корективи і доопрацювання.
 3. Спробувати підвищити інноваційну складову бізнесу в цілому.
 4. Проаналізувати існуючу систему підбору, навчання і стажування персоналу в мережі, мотиваційну програму.
 5. Проаналізувати комерційні показники фінансово-економічної моделі.
 6. Оптимізувати внутрішні бізнес процеси.
 7. Поліпшити автоматизацію бізнес процесів.
 8. Збільшити ефективність маркетингових заходів в мережі.
 9. Переглянути стратегію просування та інструменти продажу франшизи.

Кому необхідний аудит франшизи?

Бувають ситуації, коли успішна франшиза, раптом починає погано аудит франшизипродаватися. Або, наприклад, в результаті збільшення франчайзингової мережі, франчайзер і його партнери просто не можуть впоратися з величезним потоком замовлень. В результаті падає якість обслуговування і франчайзер отримує негативні відгуки від клієнтів і невдоволення з боку франчайзі. Це зовсім не означає, що потрібно знизити обороти продажів, ні. Потрібно вибудувати дуже точні інструменти управління бізнесом і знати де, як і в який момент їх застосовувати. А зробити це можна тільки після проведення аудиту існуючої франшизи.

Отже, аудит необхідний:

 • компаніям, які хочуть збільшити продажі франшизи;
 • франчайзерам, франчайзі яких не витримують конкуренцію і закриваються через нерентабельність;
 • власникам бізнесу, які не можуть забезпечити високий сервіс, задовольнити клієнтів і надати вигідні умови співпраці для партнерів в результаті зростання мережі.

Діагностика франчайзингової мережі повинна включати в себе перевірку внутрішніх і зовнішніх бізнес-процесів, ефективності роботи відділу франчайзингу, договірної документації. Слід оцінити рентабельність роботи діючих партнерів-франчайзі і кваліфікацію персоналу. Не варто забувати і про конкурентів – конкурентний аналіз обов’язкова складова аудиту.

У зв’язку з тим, що тенденції ринку постійно змінюються, експерти по франчайзингу рекомендують проводити аудит франшизи як мінімум один раз в два-три роки.

Аудит франшизи рекомендується проводити в міжсезоння (якщо воно є в даному бізнесі) із залученням незалежних експертів в сфері франчайзингу. Для проведення якісного та максимально об’єктивного аудиту бажано щільно взаємодіяти з існуючими франчайзі. Необхідно отримати зворотній зв’язок від кожного партнера і відвідати всі філії.

Компанія Franchise Capital – одна з небагатьох компаній на території країн Східної Європи та СНГ, яка надає на стільки широкий спектр послуг в сфері франчайзингу. Досвідчені фахівці проведуть всебічну оцінку франчайзингової мережі, дадуть необхідні рекомендації щодо поліпшення діяльності філій і бізнесу в цілому.

Не чекайте поки бізнес затягне вас в боргову яму або помре так і не злетівши. Розвивайтеся, адже завжди є до чого прагнути. Довіртеся професіоналам, разом ми знайдемо найбільш ефективні шляхи вирішення найскладніших завдань.

 

Більше: Новини компанії  |  Календар заходів  |  Наш блог  |


* обязательные для заполнения поля.

×

* обов'язкові для заповнення поля.

×