Ідеальний франчайзі — хто він? Складаємо портрет потенційного франчайзі

Щоб побудувати успішну франчайзингову мережу, власник франшизи в першу чергу повинен задуматися над тим, хто його потенційний покупець, тобто франчайзі.

Звичайно ж для того, щоб продажі франшизи були успішними необхідно розуміти кому буде цікава саме ваша франшиза. Крім цього варто задуматися над тим, якому підприємцю ви хочете довірити свій бізнес, з ким готові ефективно працювати в тандемі.

На перший погляд здається, що зрозуміти це нереально і вибрати відповідного кандидата дуже складно. Особливо коли надходить маса заявок, які потрібно оперативно розглянути і прийняти правильне рішення. Однак на ділі все виявляється набагато простіше. Щоб визначитися, необхідно правильно скласти портрет потенційного франчайзі.

Портрет потенційного франчайзі може бути складений у вигляді таблиці. В якій будуть вказані основні критерії оцінки та оптимальні показники. Також ми рекомендуємо дивитися на питання більш масштабно і розглядати відразу кілька портретів: ідеальний франчайзі, хороший франчайзі, досвідчений бізнесмен, інвестор і т.д.

Отже, подумайте якими якостями повинен володіти ваш потенційний партнер.

Тут варто звернути увагу на:

 • досвід підприємництва;
 • досвід у вашій сфері бізнесу;
 • фінансове становище;
 • освіта;
 • вміння аналізувати інформацію;
 • досвід управління персоналом;
 • вміння працювати в команді;
 • розуміння процесу продажів;
 • готовність слідувати чітким правилам ведення бізнесу або ж бажання творити;
 • бажання купити франшизу самостійно або в партнерстві;
 • прагнення розвивати бізнес самостійно (самозайнятість) або планує найняти керуючого.

Чітке розуміння того, хто ваш майбутній франчайзі, дозволить зробити правильний вибір при пошуку потенційного партнера.

Всі вимоги до франчайзі повинні бути представлені у франайзінговой презентації, щоб потенційний партнер розумів, у чому суть вашої пропозиції і чи зможе він відповідати заявленим вимогам.

Варто зазначити, що портрет потенційного франчайзі повинен постійно змінюватися в процесі росту франчайзингової мережі. І ті вимоги, які висувалися до франчайзі, наприклад, на початкових етапах масштабування бізнесу повинні бути переглянуті з часом. Вимоги до потенційних франчайзі повинні підвищуватися і періодично змінюватися, якщо ви хочете, щоб зростав прибуток вашого бізнесу і підвищувалася впізнаваність бренду.

Ще одним важливим критерієм вибору франчайзі є лояльність до вашої торгової марки.

Перш, ніж продавати франшизу дізнайтеся, як ваш потенційний партнер ставиться до неї. Наскільки йому буде цікаво розвиватися і будувати бізнес саме у вашій сфері. Ідеальний франчайзі — підприємець, який вже знайомий з вашим брендом, зацікавлений працювати і розвивати саме ваш бізнес. Це може бути існуючий клієнт, партнер, підрядник і т.д. Особливо це важливо для франчайзерів-початківців.

Варто розуміти, що потенційний франчайзер повинен мати інтерес до того, продукту, який ви пропонуєте. Адже успішний бізнес можна побудувати лише в тому випадку, коли він приносить задоволення і велике бажання розвиватися в даній сфері.

При складанні портрета потенційного франчайзі, необхідно враховувати той факт, що майбутній партнер повинен володіти вмінням дотримуватися встановлених головною компанією правилам. Тому ще на перших етапах переговорів слід чітко позначити вимоги і правила, яких повинен дотримуватися партнер.

Деякі підприємці вважають, що, придбавши франшизу їм більше нічого не потрібно буде робити в плані власного розвитку. Однак, щоб франчайзингова точка успішно працювала, франчайзі повинен постійно розширювати свій кругозір, вдосконалювати знання в обраній сфері, періодично проходити навчання, брати участь в тренінгах і семінарах. Тому прагнення до саморозвитку та навчання — важливий критерій при виборі потенційного франчайзі і складанні портрета майбутнього партнера.

Потрібна допомога в побудові франчайзингової мережі та виборі ідеального франчайзі? Експерти компанії Franchise Capital готові з головою зануритися в ваш проект і допомогти успішно масштабувати бізнес. Наші спільні зусилля приведуть вас до вигідних продажах і допоможуть підвищити впізнаваність бренду.

 

Наші контакти:  +38 067 500 26 86  |   +38 095 039 77 37  |  office@franchise-capital.com

Більше: Новини компанії  |  Календар заходів  |  Наш блог  |


* обязательные для заполнения поля.

×

* обов'язкові для заповнення поля.

×