П’ять основних міфів для майбутніх франчайзерів

Жахливо високий відсоток потенційних франчайзі не проявляє належної обачності перед запуском нового підприємства. На жаль, те ж саме відноситься і до молодих франчайзерів. Занадто часто у них є ілюзії щодо того, що повинна в себе включати програма франчайзингу, і якщо вони не скористаються порадою хорошого консультанта з франчайзингу, вони можуть зіткнутися з великими проблемами. А потім ще й взяти до себе “на борт” нещасних франчайзі. Експерти Franchise Capital виділили п’ять найнебезпечніших міфів для нових франчайзерів.

1. Франчайзинг – панацея успіху

Неправильно – принаймні, спочатку. Перед запуском франшизи власного бізнесу, ви повинні створити, розвинути і зробити успішним свій бізнес, бажано щоб його можна було масштабувати на інші ринки. Потім вам необхідно інвестувати в техніко-економічні обґрунтування, структурний аналіз, пілотні операції, захист інтелектуальної власності, юридичні та фінансові консультації, розробку інструкцій та програм навчання, залучення та оцінку кандидата – все це і багато іншого, перш ніж ви продасте свою першу франшизу. Передоплата (паушальний платіж), яку ви отримаєте, не окупить всі ці інвестиції, а дохід, який ви отримаєте від перших франчайзі, не покриє ваші поточні витрати на підтримку. Тільки в міру зростання вашої франшизи і приєднання до неї інших партнерів ви почнете отримувати прибуток.

2. Франчайзі роблять всю важку роботу

Знову неправильно. Так, як тільки ви досягнете встановленої стадії, хороша франшиза може бути надзвичайно прибутковою для франчайзера, але вона не буде вважатися пасивним доходом – у франчайзера попереду ще багато роботи. Франчайзі можуть обслуговувати клієнтів, але на ранній стадії франчайзер особливо повинен “відпрацьовувати” кожен платіж, який він отримує від франчайзі. Це означає забезпечення лідерства, досліджень, розробка нових і поліпшення існуючих продуктів або послуг, національний маркетинг, маркетинг франшизи, підтримка, навчання, наставництво, підвищення інноваційності, автоматизації та конкурентоспроможності бізнесу в цілому і багато іншого.

3. Показники відмов від франчайзингу низькі, тому франчайзинг – відмінний спосіб для росту мого бізнесу

Це небезпечна напівправда. Рівень невдач франчайзі, як правило, нижче, ніж у незалежних малих підприємств, але відсоток невдач франчайзерів майже напевно вище, ніж відсоток невдач бізнесу в цілому. Це тому, що якщо люди не почнуть займатися франчайзингом з правильними дослідженнями, правильними порадами та правильною моделлю, вони тільки створять для себе багато нових проблем. По суті, вони масштабують (примножать) існуючі проблеми.

4. Я знаю цей бізнес краще, ніж будь-хто інший, тому тільки я можу продати його франшизу

Франшиза – це система, послідовність і стандарти. Можливо, вони є у вашому бізнесі, але як ви збираєтеся повідомити про них іншим? Як ви збираєтеся структурувати свій бізнес так, щоб у франчайзі була територія, досить велика, щоб підтримувати їх, але не була настільки великою, що вони не могли обслуговувати її належним чином і залишали зазори для конкурентів? Як ви забезпечите, щоб франчайзі платили чималі збори для фінансування необхідних їм послуг, забезпечуючи при цьому хорошу окупність інвестицій? Так, можливо, ви знаєте свій бізнес краще, ніж будь-хто інший, але чи знаєте ви франчайзинговий бізнес?

5. Мені потрібні франчайзі, такі як я

Ви підприємець, ви кидаєте виклик, ви постійно прагнете змін, ви готові ризикувати і терпіти невдачі. Ви дійсно хочете спробувати керувати 20 або 100 франчайзі таких як ви? Чи вам потрібні люди, готові використовувати створені вами системи; старанно застосовувати їх у своїй області і спрямовувати свою енергію на те, що працює, а не гратися з тим, що не працює? Вам потрібно вибрати франчайзі, які готові працювати в системі, неухильно дотримуватимуться стандартів і готових приймати ваші поради.

Франчайзинг може бути відмінним способом розширити ваш бізнес, але ви повинні знати, у що ви вплутуєтеся!

 

Franchise Capital – міжнародне консалтингове агентство з повним спектром послуг в сфері франчайзингу, яке пропонує рішення «під ключ» від створення, маркетингу, продажу франшизи до навчання, бухгалтерських послуг, експорту франшизи на зовнішні ринки і аутсорсингу відділу франчайзингу. Ми завжди готові прийти вам на допомогу!

Більше: Новини компанії  |  Календар заходів  |  Наш блог  |


* обязательные для заполнения поля.

×

* обов'язкові для заповнення поля.

×