Операційна книга франчайзі (Бизнесбук). Її значення для управління франшизою.

Багато компаній, які роблять перші кроки у сфері франчайзингу, вважають, що детально складене керівництво по франшизі, що описує всі основні операційні процеси, є марною тратою зусиль і часу. І це є великою помилкою.

Операційна книга для франчайзі (інші назви франчайзбук, бізнесбук) — книга, що  докладно описує всі етапи франчайзингового проекту і є керівництвом користувача, яке дозволяє максимально спростити процес передачі інформації учасникам проекту.

Потрібно розуміти, що франчайзбук посприяє досягненню чотирьох головних цілей компанії-франчайзера:

  1. Франчайзбук — це документ, який, перш за все, стандартизує франшизу. Системними стандартами є процедури і інструкції, що визначають вимоги франчайзера до франчайзі і послідовність дій останнього. Вони необхідні для найбільш ефективного дублювання бізнесу в будь-якому місці і в будь-який час. І зворотна ситуація — у франчайзера може виникнути необхідність у запозиченні позитивного досвіду франчайзі або навіть часткового ремодулінгу франшизи. Якщо при цьому складений належним чином договір франшизи, все що необхідно зробити — звернутися до франчайзбуку, як системи стандартів.Таким чином, проект отримує нове дихання, система змінюється і стає більш життєздатною, а у франчайзера є лише необхідність оновити франчайзбук, замість повного оновлення договору франшизи.
  2. Франчайзбук — найбільш ефективний інструмент для захисту бренду. Адже бренд є одним із найцінніших активів компанії. Тому, бренд, торговельна марка, репутація — це нематеріальні активи, які знаходяться у більшій небезпеці, коли компанія продає франшизу. Франчайзі отримує право на використання бренду в комерційних цілях, а франчайзер, у свою чергу, передає свій бренд до рук людей, які можуть мати хибне уявлення про його застосування, що може бути несумісним із концепцією керуючої компанії.
    Належним чином підготовлений франчайзбук, з чітко визначеною і організованою системою стандартів, буде важливим інструментом управління і контролю франчайзі. Він стане незамінним у разі, якщо останній спробує діяти із власних міркувань щодо використання бренду.
  3. Поставте себе на місце потенційного франчайзі. Якби ви отримали франчайзинговий пакет із 20-ти сторінок з описом всіх операційних процесів компанії, ви були б обґрунтовано стурбовані відсутністю чіткої структури ведення бізнесу та підтримки франчайзі «на місцях». Відсутність грамотно складеного франчайзбуку значно збільшує ризики з досягнення успішного результату. Коли партнери можуть синхронізувати свої бачення з управління бізнесом, позитивний результат спільної діяльності буде більш швидким і ефективним. Тому, значимість бізнес-бука у сфері франчайзингу складно переоцінити.
  4. Грамотно оформлений документ підвищить рівень безпеки вашого бізнесу і зробить його більш структурованим.

Компанія Franchise Capital здійснює розробку франчайзбуку «з нуля» для різних галузей і сфер діяльності, а також проводить оцінку і корекцію вже розроблених документів компаній. Дізнатися детальніше про цю послугу можна звернувшись до нас, зручним для Вас способом.

 

Більше: Новини компанії  |  Календар заходів  |  Наш блог  |


* обязательные для заполнения поля.

×

* обов'язкові для заповнення поля.

×