Оцінка бізнесу перед розробкою франшизи

Перед тим як зробити рішучий крок – розширити бізнес за допомогою системи франчайзингу, бізнесменові потрібно подумати чи готова його компанія до цього. Адже для успішної розробки франшизи, бізнес повинен володіти унікальною концепцією, необхідними ресурсами і потенціалом для розвитку за допомогою системи франчайзингу. Пропонований продукт або послуга повинні викликати інтерес у клієнтів.

Проведення аудиту діючого бізнесу є відправною точкою при розробці франшизи. Без попереднього аудиту неможливо побудувати прибуткову франчайзингову мережу. Перевірка необхідна для визначення готовності діючого бізнесу до масштабування за франчайзинговою моделлю.

Для визначення готовності бізнесу до тиражування потрібно провести детальний аналіз внутрішніх бізнес – процесів, а саме:

  • Репутації і рівня впізнаваності
  • Адаптивності бізнесу до масштабування
  • Фінансових показників
  • Взаємодії з партнерами і умови співпраці
  • Ефективності каналів збуту
  • Ступеня унікальності продукту або послуги
  • Цільової аудиторії
  • Рівня попиту на пропонований товар або послугу
  • Ефективності маркетингової діяльності

Тільки після аналізу перерахованих вище показників можна визначитися з тим, чи готова компанія до розширення за допомогою системи франчайзингу.
Перед запуском франшизи бізнесмен повинен поставити собі наступне важливе питання: в чому полягає унікальність і вигідність моєї пропозиції для майбутніх партнерів?

Аудит готовності бізнесу

аудит франшизыВ процесі проведення аудиту необхідно виявити сильні сторони діючого бізнесу, визначити які моменти потрібно доопрацювати або змінити повністю. Перед запуском франшизи слід максимально грамотно вибудувати всі бізнес-процеси, систематизувати їх і автоматизувати. Тобто адаптувати внутрішні процеси і документацію для франшизи.

Проведення аудиту варто довірити професіоналам. Експерти, тобто консалтингові компанії, в процесі проведення аудиту визначать чи готовий власник компанії, його команда і бізнес в цілому до розвитку партнерської мережі.

Власник бізнесу може зайнятися розробкою франшизи самостійно, але для цього потрібно витратити багато сил, часу, нервів. До того ж слід розуміти, що такий трудомісткий процес як розробка франшизи вимагає певних знань і досвіду в сфері продажів, економіки, франчайзингу, юриспруденції, фінансів.

Як же уникнути подібних проблем? Відповідь очевидна: знайти надійного партнера, тобто консалтингову компанію. Консультанти допоможуть внести ясність в процес розробки франшизи, дадуть рекомендації і підготують бізнес до франчайзингової діяльності. Саме від чітких, зважених і далекосяжних дій експертів буде залежати успіх розробки прибуткової франшизи.

Сподіваємося, що наша стаття допоможе майбутнім франчайзерам відповідально підійти до розробки франшизи, знайти надійних партнерів і надалі побудувати ідеальну модель франчайзингового бізнесу.

 

Більше: Новини компанії  |  Календар заходів  |  Наш блог  |


* обязательные для заполнения поля.

×

* обов'язкові для заповнення поля.

×