Управління франчайзинговою мережею: мотивація франчайзі

В процесі масштабування бізнесу франчайзери часто багато часу приділяють залученню партнерів і при цьому зовсім забувають про мотивацію. Як наслідок, часто виникають ситуації, коли на початку шляху франчайзі веде активну підприємницьку діяльність і має велике бажання розвивати франчайзингову точку. А потім, через певний час, раптом втрачає мотивацію і скаржиться на непереборні труднощі. Що ж робити в такому випадку? Яка мотивація франчайзі? Як переконати франчайзі рухатися далі?

Для побудови успішного франчайзингового бізнесу франчайзеру важливо знати не тільки як залучити партнерів, але і як мотивувати їх. Адже ефективність роботи мережі залежить в першу чергу від дій франчайзі.

Існує кілька стадій взаємовідносин франчайзі з франчайзером:

  • Перша стадія триває від одного до шести місяців після підписання договору комерційної концесії. Ця фаза характеризується високою активністю франчайзі, його бажанням розвиватися, навчатися і слухатися франчайзера.
  • Друга стадія починається після шести, а іноді після дванадцяти місяців плідної співпраці. За цей період франчайзі трохи підучився, з’явився власний багаж мотивація франчайзізнань, частково перейняв досвід у франчайзера, напрацював власний. У нього з’являються перші сумніви в правильності функціонування деяких частин “системи”. І дуже часто франчайзі дійсно праві. В цей період франчайзі все частіше починає шукати вирішення питання – як збільшити прибутковість власного бізнесу і зменшити власні витрати (зокрема роялті)?
  • Третя стадія настає після 1,5-2,5 років роботи, коли партнер вже досяг перших вагомих результатів, точка окупності бізнесу пройдена або ось-ось буде пройдена. Досвід франчайзером переданий, все менше залишається “темних” плям, бізнес франчайзі налагоджений. Франчайзі все більше стає автономним, вплив франчайзера на партнерський бізнес вже не такий, як раніше. На цій стадії багато франчайзі починають думати, що весь успіх бізнесу – це виключно їх особиста заслуга. Багатьох непокоїть думка про вихід з франчайзингової мережі.
  • Четверта стадія характеризується наростаючим бажанням не платити роялті та інші обов’язкові платежі. Франчайзі зважує – пролонгація договору або вільне плавання?
  • П’ята стадія: закінчення дії договору або вихід франчайзі з мережі по-поганому або ж продовження співпраці (перехід на етап більш довірливих і дружніх відносин).

Франчайзеру важливо розуміти на якій стадії перебуває кожен партнер.

Головне завдання – вміти вчасно мотивувати франчайзі на подальший розвиток франчайзингової точки.

Тут можна задіяти вагомі аргументи, пояснення, провести чергову навчальну програму чи стратегічну сесію. Потрібно переконати партнера в тому, що всі труднощі тимчасові і він цілком може досягти ще більших результатів, якщо залишиться в мережі.

Мотивувати партнерів франчайзингової мережі частково можна за допомогою фінансових важелів. Не варто звільняти франчайзі від оплати роялті або інших платежів на певний термін. Адже на думку експертів така ситуація не мотивує партнерів, а порушує зв’язок між ними. Франчайзі і зовсім може подумати, що головним завданням франчайзера було отримання паушального внеску. У цьому випадку доцільно просто знизити ціни на обладнання, поставку сировини або товарів.

Ще один важливий момент – франчайзі повинен чітко розуміти до чого необхідно прагнути. В цьому випадку франчайзер повинен ставити цілі, встановлювати план продажів і обов’язково стежити за досягнутими результатами.

мотивація франчайзіВідсутність корпоративної культури також може знизити мотивацію франчайзі.

Тому франчайзеру необхідно періодично переглядати корпоративну культуру, вносити зміни. Франчайзі повинен бути впевнений, що працює з командою професіоналів, тобто у нього є сім’я, де існують свої правила і порядки.

Проведення регулярних зустрічей з франчайзі, організація семінарів, святкування свят, які є значущими для компанії, згуртовує франчайзера з його партнерами і створює довірчу атмосферу.

Людський фактор звичайно ж грає важливу роль в побудові успішної франчайзингової мережі і мотивує партнерів. Важливо побудувати відносини з франчайзі таким чином, щоб він відчував свою значимість в досягненні успіху компанії і розумів, що є рівноправним партнером.

Щоб побудувати довірчі відносини з партнерами, франчайзі необхідно в першу чергу виконати всі обіцянки, дотримуватися умов співпраці. Тільки в цьому випадку можна мотивувати франчайзі на сумлінну працю.

І звичайно ж величезною мотивацією для кожного франчайзі є всебічна підтримка з боку головної компанії.

Тут важливо постійно:

  • проводити навчання і перепідготовку партнерів франчайзингової мережі та їх персоналу;
  • вчасно надавати консультативну допомогу на всіх етапах ведення бізнесу;
  • надавати рекламну підтримку та просування за допомогою різних маркетингових каналів;
  • роботу кожної окремої точки посилювати за допомогою ефекту мережі, синергії досвіду інших партнерів.

Залишилися питання, пов’язані з побудовою успішної франчайзингової мережі, залученням або мотивуванням франчайзі? Експерти компанії Franchise Capital готові вникнути в суть вашої проблеми і допомогти досягти бажаних результатів. Разом ми здатні на все і навіть більше.

 

Наші контакти:  +38 067 500 26 86  |   +38 095 039 77 37  |  office@franchise-capital.com

Більше: Новини компанії  |  Календар заходів  |  Наш блог  |


* обязательные для заполнения поля.

×

* обов'язкові для заповнення поля.

×