Масштабування бізнесу за допомогою системи франчайзингу

Якщо ви успішний підприємець або топ-менеджер, то напевно вже не раз замислювалися над розширенням бізнесу. Ідеальний варіант для масштабування бізнесу – побудова франчайзингової мережі. Якщо ви чітко вирішили, що ваш бізнес готовий до розширення, то ця стаття стане вам корисною.

Не варто думати, що успішно продавати франшизу може тільки власник великої компанії. Зовсім ні, експерти по франчайзингу стверджують, що навіть невеликі і молоді компанії мають хороші показники з продажу.

Якщо ви вирішили масштабувати бізнес за допомогою франчайзингу, то будьте готові до того, що доведеться постійно переконувати не тільки клієнтів, але і потенційних партнерів в тому, що ваш продукт або послуга є дійсно унікальними. Адже відкрити звичайну кав’ярню можуть багато, а ось запропонувати високий сервіс, придумати оригінальний інтер’єр, знайти постачальників якісної кави та зробити місце дійсно атмосферним можуть одиниці. Тобто, іншими словами, ви повинні довести, що ваша пропозиція дійсно цікава потенційним клієнтам і інвесторам.

Продаж франшизи набагато відрізняється від продажу послуги або продукту кінцевому споживачеві. Будьте готові до того, що переговори з майбутніми партнерами можуть тривати місяцями, а іноді навіть і роками, тому не здавайтеся, будьте впевнені в собі і наберіться терпіння.

Презентаційні матеріали.

Для того, щоб переговори пройшли успішно варто підготувати не тільки цікаві, але й правильні презентаційні матеріали. Потрібно вміти зацікавити потенційного партнера, розкажіть про ваші досягнення в бізнесі, доведіть, що ваша пропозиція відрізняється від конкурентів. Обов’язково запросіть майбутнього франчайзі відвідати ваш офіс, торгову точку або точку з надання послуг, клієнт повинен відчути атмосферу і зрозуміти наскільки саме ваша пропозиція йому підходить.

Особливу увагу варто приділити складанню договору з франчайзі. Необхідно детально опрацювати всі договірні зобов’язання як з боку франчайзера, так і з боку франчайзі. Довірте складання договору професійним юристам або експертам у сфері франчайзингу. Це вимагає додаткових витрат, однак таким чином ви забезпечите себе від можливих судових розглядів і непорозуміння з партнерами у майбутньому.

Експерти з франчайзингу стверджують, що успіх франшизи в основному залежить від дій франчайзера. Тому перш, ніж почати масштабування бізнес, слід подумати про нову штатну одиницю – менеджер з франчайзингу, а в майбутньому, можливо, доведеться створити окремий відділ франчайзингу. Адже, якщо ви запропонуєте цілодобове онлайн консультування і всебічну підтримку вашим потенційним партнерам, то ймовірність успіху дуже висока. Для франчайзі важливий не тільки розмір майбутнього прибутку, кількість філій, початкові витрати на бізнес, а й підтримка з боку франчайзера.

Важливо пояснити франчайзі всі тонкощі ведення бізнесу, особливості обслуговування клієнтів, тому заздалегідь складіть програму навчання і стажування для партнерів.

А тепер поговоримо про фінансову складову при масштабуванні бізнесу.

Не варто «гнатися за великими платежами» особливо на початковому етапі. Для залучення перших франчайзі можна взагалі відмовитися від паушального платежу або зробити його символічним щоб покрити свої витрати на запуск даного франчайзингового об’єкта.

Також можна запропонувати невеликі канікули зі сплати роялті, останні статистичні дані показують, що середній відсоток роялті на ринку франчайзингу становить від 3-7% від обороту. Якщо ви можете запропонувати ефективну маркетингову підтримку, то рекламні відрахування повинні відповідати необхідним витратам на маркетинг.

Побудова ефективної франчайзингової мережі – складний і відповідальний процес, тому таке важливе питання варто довірити професіоналам. Експерти компанії Franchise Capital нададуть повний спектр послуг з успішного масштабування бізнесу. Спочатку фахівці проведуть оцінку існуючого бізнесу на момент можливого масштабування за системою франчайзингу та тільки після цього приступлять до розробки франшизи. Саме в цьому випадку можна створити успішну франшизу. Сподіваємося, що наші рекомендації допоможуть вам зробити перший крок на шляху до створення успішної франчайзингової мережі.

 

Наші контакти:  +38 067 500 26 86  |   +38 095 039 77 37  |  office@franchise-capital.com

Більше: Новини компанії  |  Календар заходів  |  Наш блог  |


* обязательные для заполнения поля.

×

* обов'язкові для заповнення поля.

×