Франчайзинговий брокер може серйозно допомогти вашій франчайзинговій програмі

Залучені франчайзингові брокери можуть допомогти з продажем вашої франшизи, але від вас вимагається певна робота і лояльність, щоб налагодити і підтримувати ці партнерські відносини. Дуже часто франчайзери задають запитання «Як мені працювати з брокерами по франчайзингу?». Ми жартома відповідаємо: «Надавайте їм самий мінімум інформації про проект, краще поштою, не підтримуйте ніяких відносин і чекайте купу кандидатів!». Звичайно, що це жарт.

Для досвідчених і успішних франчайзерів франчайзингові брокери вже давно стали каналом лідогенераціі. І хоча розподіл з ними значної частини паушального внеску за франшизу може здатися дорогим, пам’ятайте, що більшість кандидатів, яких вони приведуть, ви б не отримали завдяки своїм власним маркетинговим активностям.

З власного досвіду можемо сказати, що франчайзингові брокери, як правило, володіють хорошим досвідом, більш високим рівнем кваліфікації, ніж звичайний менеджер з франчайзингу, глибоким знанням ринку, гарними знайомствами серед інвесторів. Так що краще не ігноруйте цей канал!

Ті з франчайзерів і управлінців консалтингових компаній, хто розробив успішні брокерські програми в рамках власних проектів, знають, що для стабільного досягнення результатів потрібно зробити безліч роботи, терпіння і постійна комунікація.

Почнемо з того, що робота з франчайзинговими брокером це двоетапний процес:

  • По-перше, щоб отримати рефералів, ви повинні все детально розповісти брокеру про концепцію свого бізнесу, розкажіть про особливості роботи в цій сфері бізнесу, перспективи, було б правильно все це організувати безпосередньо в працюючій точці, запросіть на цю зустріч одного з існуючих франчайзі. В кінці зустрічі запропонуйте франчайзинговому брокеру особисто переконатися в “якості проекту” зробіть його задоволеним “клієнтом” вашого бренду.
  • По-друге, ви повинні постійно працювати з брокером (запрошувати його на збори франчайзі, корпоративні заходи).

Чим більше ви дасте своїм друзям-брокерам інформації про те, що являє собою ваш бренд, кого ви шукаєте і де хочете розвиватися, тим кращі результати ви отримаєте.

6 кроків для розробки успішної реферальной програми для вашої франшизи:

  1. Пропозиція. Розробіть переконливу, але реалістичну пропозицію для брокера з франчайзингу. Ви повинні врахувати базові умови покупки франшизи, обміркувати формати (індивідуальна франшиза, територіальна франшиза, майстер-франшиза і т.п.), зафіксуйте розподіл комісійних за продаж франшизи.
  2. Вибір брокера. Визначте, коло брокерів з якими ви хочете співпрацювати. Це можна зробити через консалтингові проекти, як наша компанія. У Європі та США є цілі компанії-брокерські мережі. Такі брокерські мережі розрізняються за розміром, членським внескам та вимогам до лістингу бренду. Також не забувайте, що є багато незалежних брокерів, які не є частиною франчайзингових проектів.
  3. Навчання. Навчіть свою команду того, як працювати з франчайзинговими брокерами. Познайомте їх з брокерами, спільно опрацюйте алгоритм комунікації.
  4. Зворотній зв’язок. Постійно інформуйте своїх франчайзингових брокерів про статус кандидата і беріть участь в процесі комунікації. Крім того, проводьте періодичні вебінари для своїх франчайзингових брокерів, щоб вони не втрачали зв’язку з вашим брендом.
  5. Розвивайте відносини з брокером. Якщо ви власник компанії і у вас є франчайзингові брокери зателефонуйте їм і познайомтеся, запросіть їх особисто на ваші заходи, наприклад, День відкритих дверей. Ми сподіваємося, що ви проводите подібні заходи на регулярній основі.
  6. Тримайте брокера у курсі подій. Розробіть постійну програму співпраці з франчайзинговими брокерами. Вважайте їх важливим доповненням до відділу франчайзингу та діліться будь-якими новинами про ваш бренд. І обов’язково оновлюйте інформацію про свій бренд на їх порталах.

На закінчення.

Вам не потрібно багато франчайзингових брокерів, щоб розвивати свою франчайзингову мережу. Створіть міцні відносини з 3-7 хорошими брокерами, і вони помітно посилять ваші позиції на ринку франчайзингу! Якщо ви хочете обговорити співпрацю з Franchise Capital, як з власним франчайзинговим брокером, повідомте нам про це.

 

Franchise Capital – міжнародне консалтингове агентство з повним спектром послуг в сфері франчайзингу, яке пропонує рішення «під ключ» від створення, маркетингу, продажу франшизи до навчання, бухгалтерських послуг, експорту франшизи на зовнішні ринки і аутсорсингу відділу франчайзингу. Ми завжди готові прийти вам на допомогу!


* обязательные для заполнения поля.

×

* обов'язкові для заповнення поля.

×