Франчайзинг в умовах кризи

Вітчизняні та міжнародні експерти в сфері економіки і бізнесу єдині в думці, що франчайзинг є однією з найуспішніших форм ведення бізнесу. У світовій економіці франчайзингова модель застосовується практично у всіх галузях.

На сьогоднішній день в Україні відкрито понад 23 000 франчайзингових точок. Велика частина з них працює в сфері роздрібної торгівлі, інша частина належить сфері послуг і громадського харчування. Багатьох бізнесменів і підприємців хвилює питання, які заходи необхідно вжити, щоб зберегти позиції на ринку в умовах кризи. Чи варто взагалі розширювати бізнес за допомогою франчайзингу? Чи дійсно придбання перевіреної франшизи дозволяє мінімізувати ризики в умовах нестабільності економіки?

Купуючи франшизу, яка перевірена часом, франчайзі в першу чергу страхує себе від закриття в перший рік роботи. Адже як відомо більше половини щойно відкритих підприємств закриваються вже в перші два роки існування. Крім цього, франчайзі отримує всебічну підтримку від досвідчених експертів, працюючу і перевірену бізнес-модель, налагоджену систему, а також право використовувати відомий бренд.

Крім початкових інвестицій, франчайзі доведеться оплачувати щомісячні збори і платежі за користування франшизою. Але при відкритті власного підприємства в будь-якому випадку слід платити за консультації (юрист, технолог тощо), креатив (маркетолог, дизайнер), технічне обслуговування, IT та інші послуги, які дорого коштують. В умовах кризи все-таки доцільно оплачувати роялті і вкладати кошти у вже перевірені послуги. Тобто можна сказати, що франшиза хоч якусь дає надію на фінансову і економічну стабільність, а також довговічність бізнесу.

При придбанні франшизи не варто забувати, що на ринку існує велика кількість недобросовісних франчайзерів.

Не секрет, що деякі власники франшиз не зацікавлені в розвитку і підтримці своїх франчайзі. Їх основна мета – зібрати якомога більше грошей від паушальних платежів і щомісячних відрахувань. Тому варто довіряти тільки тим брендам, які працюють на ринку не один рік і користуються попитом серед споживачів. Уважно читайте договір комерційної концесії, обговорюйте з франчайзером всі деталі проекту. Вибирайте партнера, який викликає у вас довіру, гарантує підтримку на всіх етапах співробітництва.

Що стосується франчайзерів, то вижити в умовах кризи досить складно, але цілком можливо, якщо зробити правильні стратегічні дії. Кризи в різний період часу відрізняються одна від одної, адже все залежить від економічної ситуації в світі, потреб споживачів, тенденцій ринку. Тому кожен раз потрібно шукати новий вихід із ситуації. Адже те, що спрацювало п’ять років тому, може не принести результатів на сьогоднішній момент.

Досвід показує, що в кризових умовах багато франчайзерів починають здавати свої позиції, а інші – навпаки починають активно розвиватися. Що стосується франчайзі, то вони не пропадають з франчайзингового ринку. Вони просто починають шукати більш вигідні пропозиції і надійних франчайзерів. Саме тому власникам франшиз потрібно шукати нові рішення, щоб залучити потенційних франчайзі і утримати вже працюючих.

Експерти з франчайзингу радять вживати таких антикризових заходів, які допоможуть зацікавити або утримати партнерів:

  • надання пільг (наприклад, можливість повернення певного відсотку нереалізованої продукції);
  • скорочення поточних витрат франчайзі (надання рекламних матеріалів за рахунок компанії-власника, здійснення безкоштовної доставки);
  • проведення тренінгів, семінарів для персоналу (можливо в онлайн режимі);
  • зниження вимог до приміщення та обладнання або можливість використання більш дешевих аналогів;
  • більша підтримка франчайзі на перших етапах запуску бізнесу (відкриваюча команда) і в критичних ситуаціях;
  • відсутність/знижені паушальний платіж або роялті (наприклад, знижки на паушальний платіж для франчайзі з відносно слабких регіонів, канікули на кілька місяців для нових франчайзі на оплату роялті).

Можна сказати, що в кризових умовах у гравців франчайзингового ринку з’являються нові можливості. Також з’являється час для:

  • проведення аудиту франчайзингових точок;
  • підвищення якості послуг або продуктів;
  • удосконалення договорів та іншої документації.

Варто зазначити, що в умовах кризи франчайзерам і франчайзі слід дуже серйозно ставиться до вибору партнерів. Тільки в цьому випадку франчайзинговий бізнес стане дійсно вигідним рішенням.

Хочете знати більше про франчайзинг, тоді читайте наш блог та соціальні мережі, де вас чекають новини зі світу франчайзингу, цікаві статті, факти, історії. Якщо вам потрібна детальна консультація по розвитку бізнесу, зверніться до експертів компанії Franchise Capital.

 

Наші контакти:  +38 067 500 26 86  |   +38 095 039 77 37  |  office@franchise-capital.com

Більше: Новини компанії  |  Календар заходів  |  Наш блог  |


* обязательные для заполнения поля.

×

* обов'язкові для заповнення поля.

×