Договір комерційної концесії

Зазвичай відносини між франчайзером і франчайзі регулюються договором комерційної концесії. У цій статті докладно розберемо, що являє собою цей документ, що є предметом договору і який зміст документу.

Якщо ми говоримо про Україну, то поняття про договір комерційної концесії розкрито в Цивільному і Господарському кодексах України. Франчайзер повинен відповідально поставитися до складання договору, адже з його допомогою можна захистити власний бізнес і побудувати прибуткову франчайзингову мережу.

Отже, договір має на увазі, що покупець франшизи отримує від продавця франшизи право використовувати торговельну марку та бізнес-систему продавця. Але особливо важливим є те, що покупець отримує різнобічну допомогу продавця, що дозволяє точно копіювати його бізнес. У свою чергу користувач (франчайзі) зобов’язується виконувати всі умови договору і правила використання торговельної марки і бізнес-системи. Франчайзі також зобов’язується платити певну винагороду правовласнику торговельної марки.

Так як правовий документ укладається з метою ведення підприємницької діяльності та отримання певного прибутку, його сторонами можуть виступати тільки підприємці або юридичні особи.

При складанні договору особливу увагу варто приділити роялті. Роялті — це винагорода, яку сплачує франчайзі за право використання торговельної марки франчайзера з метою отримання прибутку. Цей вид винагороди не є разовим, а відраховується протягом терміну дії договору з певною періодичністю.

Відрахування можуть проводиться від виручки франчайзингової точки, націнки на оптову ціну або в іншій формі, яка передбачена договором.договір комерційної концесії

Необхідними або істотними умовами для укладення договору є:

  • предмет договору — це може бути винахід, торговельна марка, технології виробництва;
  • винагорода з боку франчайзі — складається з двох частин: одноразового платежу або паушального внеску і роялті, тобто постійних відрахувань за право використовувати торговельну марку, ноу-хау, технології правовласника з метою отримання прибутку;
  • вимоги до якості товарів/послуг — це умова захищає споживачів і правовласника від порушення вимог до якості з боку франчайзі. Адже всі франчайзингові точки повинні надавати товари та послуги однакової якості;
  • ціна товарів і послуг – українським законодавством заборонено встановлювати максимальну або мінімальну межу вартості. Однак, якщо сторони укладають договір, то в цьому випадку можуть діяти на свій розсуд.

Особливу увагу при складанні договору комерційної концесії варто приділити передачі ноу-хау. Необхідно чітко розуміти яким чином здійснити передачу, які документи потрібно для цього підготувати. Можна розробити додаток до договору у вигляді інструкції, в якій детально описати як використовувати ноу-хау.

Договір комерційної концесії укладається на певний термін, тому, при складанні договору потрібно врахувати умови продовження співпраці (пролонгація договору) і виходу франчайзі з франчайзингової мережі. Дуже важливо розуміти, що франчайзі втрачає право використовувати бізнес-систему і торговельну марку франчайзера в разі розірвання договору.

Так як договір комерційної концесії є основним правовим документом регулювання відносин між власником франшизи і його партнерами, то складання документа варто довірити професіоналам. Перш, ніж укласти договір з франчайзі, франчайзеру варто проконсультуватися з досвідченим юристом або звернутися в юридичну компанію з відмінною репутацією.

Ще один ідеальний варіант — звернутися за допомогою в консалтингову компанію, яка надає послуги в сфері франчайзингу. Таким чином ви зможете убезпечити власну франчайзингову мережу, заощадити власний час і вибудувати успішну франчайзингову мережу, яка в майбутньому, можливо, буде затребувана не тільки в Україні, а й за її межами.

Якщо вам потрібно скласти правильний договір комерційної концесії, експерти компанії Franchise Capital з багаторічним практичним досвідом в сфері франчайзингу готові допомогти вам в цьому нелегкому питанні. Довіривши свій бізнес професіоналам, ви зможете уникнути проблем в майбутньому.

 

Наші контакти:  +38 067 500 26 86  |   +38 095 039 77 37  |  office@franchise-capital.com

Більше: Новини компанії  |  Календар заходів  |  Наш блог  |


* обязательные для заполнения поля.

×

* обов'язкові для заповнення поля.

×