Десять смертних гріхів експорту франшизи на зовнішні ринки

Незалежно від того, наскільки хороша створена вами система франчайзингу, експорт її на новий ринок з іншими законами, конкурентами, уподобаннями потенційних інвесторів, менталітетом – це дуже непростий процес. До вашої уваги «десять смертних гріхів» експорту франшизи на нові ринки, які виділили експерти Franchise Capital.

  1. Не всі франчайзери реєструють торгову марку на території тієї країни, куди вони планують вийти зі своєї франшизою. В результаті не поодинокі випадки коли місцевий партнер реєстрував дану торгову марку на себе і виходив з мережі у вільне плавання.
  2. Франчайзери не проводять досить ретельного дослідження нового ринку або залишають це на розсуд недосвідченого місцевого франчайзі. Прикладів маса, не будемо рекламувати ці компанії. Результатом часто буває збій або щонайменше набагато повільніший запуск, ніж це було б можливо.
  3. Франчайзери та місцеві майстер-франчайзі не використовують місцевих експертів для створення належного плану виходу в іншу країну. Недостатньо найняти місцевого юриста для перетворення договору франчайзингу в щось мінімально відповідне місцевим законодавством. Повний план локалізації франчайзингових умов повинен стосуватися не тільки юридичних і фінансових питань, а й структурних, територіальних і т.п.
  4. Люди припускають, що там, де речі мінімально відрізняються, вони повинні бути однаковими.
  5. Франчайзери не перевіряють ринкове позиціонування місцевих конкуруючих брендів. А ніша, яку займає ваша франшиза в своїй країні, в інший може бути вже заповнена або навіть не існувати.
  6. Інколи франчайзери, місцеві майстер-франчайзі і франчайзі не можуть адаптувати маркетинг до місцевих умов, це відноситься не тільки до продуктів чи послуг, відео, фотографій або мови, а й до самого підходу до маркетингових кампаній.
  7. Франчайзери вибирають майстер-франчайзі недосвідченого або недостатньо фінансово забезпеченого, а пізніше, розуміючи складність ситуації, відмовляються надавати їм підтримку. Яка життєво необхідна партнерам щоб “розгорнути” бізнес франчайзера в іншій країні.
  8. Занадто багато франчайзингових компаній проводять майстер-франчайзі через звичайне навчання для франчайзі. Зазвичай проведення звичайного навчання замало.
  9. Франчайзер халатно ставитися до організації міжнародного напрямку діяльності своєї компанії, сподіваючись, що все вийде вибудувати за аналогією з внутрішнім ринком. Пізніше виявляється, що є певні проблеми, наприклад, з виплатами роялті або інші податкові проблеми.
  10. І головний гріх: франчайзери або майстер-франчайзі не можуть організувати перевірку ринкової прийнятності, ланцюгів поставок і окремих критично важливих бізнес-операцій протягом розумного періоду часу до закриття угоди з продажу франшизи. Це настільки важливо, що ряд асоціацій франчайзингу в Європі і США зараз активно на цьому акцентують увагу всіх, хто вирішив імпортувати  франшизу в свою країну. Міжнародні експерти та асоціації франчайзингу в більшості дотримуються точки зору, що відповідальність за адаптацію ключових процесів і саме тестування повинен нести франчайзер або майстер-франчайзі, а не окремі підприємці-франчайзі.

Це дуже важливі уроки для всіх, хто думає про імпорт або експорт франшизи. Пам’ятайте: покупка або продаж майстер-франшизи в іншу країну ще не гарантує успіху. Тільки коли з’являться кілька успішних франчайзингових об’єкта, тільки тоді ви можете похвалити себе за те, що створили працездатну міжнародну франшизу.

 

Franchise Capital – міжнародне консалтингове агентство з повним спектром послуг в сфері франчайзингу, яке пропонує рішення «під ключ» від створення, маркетингу, продажу франшизи до навчання, бухгалтерських послуг, експорту франшизи на зовнішні ринки і аутсорсингу відділу франчайзингу. Ми завжди готові прийти вам на допомогу!

Більше: Новини компанії  |  Календар заходів  |  Наш блог  |


* обязательные для заполнения поля.

×

* обов'язкові для заповнення поля.

×