Конверсійний франчайзинг (Conversion Franchising)

У сфері франчайзингу існує кілька стратегій по розширенню бізнесу і взаємодії між франчайзером і франчайзі. Сьогодні поговоримо про конверсійний франчайзинг, який є одним з найстаріших моделей франчайзингового бізнесу.

Отже, конверсійний франчайзинг передбачає розширення бізнесу за допомогою приєднання інших компаній аналогічного або суміжного профілю. Інакше кажучи, конверсійна модель передбачає приєднання до великої компанії іншого підприємства, яке працює в тій же галузі. Франчайзі отримує право працювати під відомою торговельною маркою.

Такий спосіб масштабування бізнесу вигідний і для франчайзера і для франчайзі. В даному випадку власник великої компанії отримує вигоду у вигляді економії витрат на навчання франчайзі та надання всебічної підтримки при відкритті. Франчайзі в свою чергу, стаючи членом франчайзингової мережі має право використовувати відомий бренд. А також отримує можливість підвищити якість товарів або послуг, мінімізувати витрати, вирішити проблеми зі збутом, підвищити ефективність маркетингових заходів. Тобто, конверсійна модель франчайзингу позитивно відображається на бізнесі франчайзера і франчайзі.

Вперше конверсійна стратегія була використана ще в 1920-х роках великими нафтовими компаніями, які пропонували станціям з технічного обслуговування використовувати свої торгові марки, трохи пізніше цей інструмент взяли на озброєння агентства нерухомості.

Ще одним прикладом конверсійного франчайзингу є відома мережа оригінальних готелів Hotel Inns. Цей бренд буквально за кілька років створив величезну франчайзингову мережу готелів, залучаючи до співпраці вже діючі невеликі готелі та мотелі.

Комеентар експерта.

Олександр Алєксєєнко Franchise Capital
Олександр Алєксєєнко, засновник Franchise Capital

«Конверсійний франчайзинг — це дієвий інструмент для розвитку в першу чергу малого бізнесу в період кризи. Адже по суті, це об’єднання окремих автономних бізнес-юнітів в мережу під єдиним брендом. Наприклад, невеликих торговців, які втомилися конкурувати з великими агресивними мережами (франшизи продуктових мереж NOVUS, Наш Край, Spar, Вопак, Коло, АБС Маркет); аграріїв-садівників або фермерів, які об’єднуються для експорту власної продукції на зовнішні ринки (франшиза Small Fruit); туристичних агентств, агентств нерухомості (франшиза RE/MAX), бюро ритуальних послуг (франшиза Меморіал Сервіс) і багатьох інших. Більшість діючих франчайзерів готові розглядати подібне партнерство, скажу більше, що для більшості це ціла стратегія з виходу на інші ринки», Олександр Алексєєнко, засновник Franchise Capital.

Про Red Carpet Real Estate.

Ще один цікавий приклад побудови успішної моделі конверсійного франчайзингу — американська компанія Red Carpet Real Estate, яка займається операціями з нерухомістю. Компанії вдалося побудувати прибуткову франчайзингову мережу завдяки залученню до співпраці незалежних агентств з нерухомості. В результаті правильно обраної стратегії розширення та ефективної маркетингової кампанії, Red Carpet Real Estate вдалося за короткий проміжок часу досягти величезних обсягів продажів і стрімких темпів зростання в сфері нерухомості. Варто зазначити, що за весь час існування Red Carpet Real Estate не відкрив жодного власного підприємства. Вся мережа складається з партнерів-франчайзі.

Конверсійний франчайзинг останнім часом набирає все більшої популярності. Згідно даних експертів європейського ринку, мінімум 40% великих франчайзерів розширюють бізнес за допомогою конверсійної моделі франчайзингу.

Навіщо ж невеликі незалежні підприємства відмовляються від власної свободи і переходять у володіння франчайзерів? По-перше, це дає їм можливість вижити в умовах нестабільності економіки і жорсткої конкуренції на ринку. А по-друге у дрібних компаній з’являється можливість вирішити проблеми зі збутом продукції, підвищити якість товарів або послуг, мінімізувати витрати на рекламу і маркетинг. Адже тепер вони можуть працювати під відомим брендом.

Конверсійна стратегія дозволяє франчайзеру позбутися потенційних конкурентів, залучаючи їх до партнерських відносин.

Якщо ви задумалися про розширення бізнесу за допомогою конверсійної моделі франчайзингу, то варто відзначити, що такий варіант ідеально підійде в тому випадку, якщо на ринку існує багато дрібних підприємств, які працюють в суміжній галузі, також варто враховувати ринкову ситуацію.

Якщо у вас залишилися питання, пов’язані з масштабуванням бізнесу, експерти компанії Franchise Capital нададуть повний спектр консультаційних послуг у сфері франчайзингу.

 

Наші контакти:  +38 067 500 26 86  |   +38 095 039 77 37  |  office@franchise-capital.com

Більше: Новини компанії  |  Календар заходів  |  Наш блог  |


* обязательные для заполнения поля.

×

* обов'язкові для заповнення поля.

×