Аналізуємо витрати на залучення нового франчайзі

Показник, який вам необхідно знати для ефективного управління франчайзинговою компанією – це «витрати на залучення нового франчайзі» для кожної проданої франшизи.

Щоб розрахувати «витрати на залучення нового франчайзі», розділіть загальні річні витрати вашого відділу франчайзингу, включаючи фонд оплати праці, маркетинг, рекламу, управління контактами і інші витрати, на кількість нових запущених франчайзингових точок, проданих за певний період.

Загальні річні витрати відділу франчайзингу / кількість відкритих нових франчайзингових об’єктів, проданих за рік = витрати на залучення нового франчайзі

Наприклад, якщо ви витрачаєте 50 000 доларів США в рік і закриваєте угоду з десятьма новими франчайзі, ваші витрати на залучення кожного нового франчайзі складають 5 000 доларів США. Якщо, наприклад, паушальний внесок за франшизу становить 3 000 доларів США, а ваші витрати на нового франчайзі становлять 5 000 доларів США, то ви повинні бути готові доплачувати 2 000 доларів США кожен раз, коли до команди приєднується новий партнер.

Негативний грошовий потік у розмірі 2 000 доларів США не включає в себе будь-яке фінансування, яке ви могли б надати, брокерські платежі, витрати на початкове навчання або витрати на підтримку запуску нового франчайзі. У цьому випадку ці додаткові витрати значно збільшать ваш негативний грошовий потік. Так що чим більше франшиз ви продаєте, тим швидше розоритесь!

Що робити?

Як видно з цього, неправильно розрахована комісія за франшизу може мати значний негативний вплив на грошовий потік всієї вашої компанії. Досвідчений консультант з франчайзингу, який розробляє франшизу  вашого бізнесу, повинен змоделювати ці витрати при встановленні паушального платежу за франшизу. Якщо ваші витрати на нового франчайзі занадто високі в порівнянні з розумною конкурентоспроможною комісією за франшизу, ви повинні переоцінити свої витрати або мати достатні грошові резерви для компенсації негативного грошового потоку.

Занадто багато молодих франчайзерів встановлюють свій паушальний внесок виключно на основі подібних платежів своїх конкурентів або інших франчайзингових компаній, а не на основі своїх власних витрат і потреб. Не бійтеся при необхідності вносити корективи в паушальний платіж за франшизу. Перш ніж змінювати розмір оплати, проконсультуйтеся з консультантом з франчайзингу про те, як ця зміна вплине на вашу пропозицію. У США коригування паушального платежу за франшизу вважається «істотною зміною» вашого FDD, яке вимагає від вас поновлення ваших державних реєстрацій та повторного розкриття всіх потенційних кандидатів на франшизу, з якими ви в даний час працюєте.

Кейс франшизи SUBWAY

Збереглося інтерв’ю з Фредом ДеЛюка, співзасновником SUBWAY Restaurants. Де він розповідає, що після запуску першого ресторану йому треба було дев’ять років, щоб розібратися в бізнесі SUBWAY. І ще дев’ять років, щоб зрозуміти франчайзинговий бізнес. Якщо порахувати, йому знадобилося 18 років.

На жаль, коли в 1965 році Фред створив ресторани SUBWAY, для розвитку франчайзингу тоді було мало ресурсів. У той час новим франчайзерам доводилося вчитися на своїх помилках. Сьогодні Фред пропонує всім франчайзерам скористатися ресурсами, отримати допомогу і пораду експертів!

Аудит франчайзингової системи

З огляду на вищезгадане стає зрозумілим, що на цьому складному етапі становлення вашої компанії так багато слизьких моментів. Тому рекомендується, щоб досвідчений керівник франшизи і залучений консультант з франчайзингу провели деякий час за аудитом вашої системи франчайзингу.

Старе прислів’я говорить: «Ти не знаєш того, чого не знаєш!» Не дозволяйте цьому заважати вам стати мегабрендом франчайзингу.

У вас є питання по управлінню вашим франчайзинговими брендом? Звертайтеся в Franchise Capital за безкоштовною консультацією.

 

Franchise Capital – міжнародне консалтингове агентство з повним спектром послуг в сфері франчайзингу, яке пропонує рішення «під ключ» від створення, маркетингу, продажу франшизи до навчання, бухгалтерських послуг, експорту франшизи на зовнішні ринки і аутсорсингу відділу франчайзингу. Ми завжди готові прийти вам на допомогу!

Більше: Новини компанії  |  Календар заходів  |  Наш блог  |


* обязательные для заполнения поля.

×

* обов'язкові для заповнення поля.

×