4 основних елементи маркетингового плану франшизи

Більшість франчайзингових компаній вже усвідомлюють, що для успіху франчайзингової програми необхідна ефективна маркетингова стратегія. Проте, дуже часто існує повна невідповідність між комплексом проведених маркетингових активностей і самою цільовою аудиторією потенційних франчайзі. На практиці в індустрії франчайзингу дуже мало угод відбувається випадково.

Щоб розробити ефективний план маркетингових активностей, необхідно враховувати деякі ключові показники. А саме:

1. Бюджет

Причина, по якій цей показник стоїть першим в нашому списку, полягає в тому, що навіть найкращий маркетинговий план буде успішним, тільки якщо є бюджет для реалізації цього плану. Коли справа доходить до узгодження бюджету, кращою стратегією є постановка чітких цілей зростання і чітка планомірна робота в обраному напрямку. Це дасть вам приблизну оцінку, яку можна буде порівняти з середніми показниками по галузі. Як тільки ваш маркетинговий бюджет буде узгоджений, ви зможете використовувати його для перевірки реалізації інших кроків у вашій маркетингової стратегії.

2. Цільова аудиторія

Визначте цільову аудиторію (портрет потенційного франчайзі), на яку ви орієнтуєтеся, як можна більш вузько. Тут, як мінімум, дві істотні переваги. По-перше, ви набагато ефективніше зможете підібрати ключовий меседж (повідомлення), який дійсно буде почутий і знайде відгук у цих людей. По-друге, ви заощадите значну кількість грошей, які ви витрачаєте даремно, намагаючись залучити людей, які в кінцевому підсумку не підходять для купівлі франшизи. На додаток до інтуїції ви захочете використовувати первинне дослідження, щоб по-справжньому заглибитися в свій цільовий ринок.

3. Воронка

Хоча маркетингові воронки – не нова концепція, багато франчайзерів, як і раніше, не можуть їх використовувати. Створення маркетингової воронки значно спростить відстеження всіх метрик, пов’язаних з маркетингом вашої франшизи. Правильно визначена і чітко вибудувана воронка також підвищить ефективність вашої маркетингової стратегії. А знаючи кожен крок/рівень у своїй воронці, ви зможете визначити області, які малоефективні або зовсім неефективні, а потім інвестувати в їх оптимізацію.

4. Час

Якщо франшиза, яку ви продаєте, має сезонний цикл продажів, це слід враховувати у вашому плані маркетингових активностей з просування франшизи. Але навіть якщо сезонність не є проблемою, важливо знати, наприклад, що продажі вашої франшизи знаходяться на піку в період з січня по березень, а листопад і грудень – це місяці, коли продажі зупиняються. Беручи до уваги ці та інші тимчасові чинники, ви зможете вибрати оптимальний час для збільшення маркетингових витрат.

В сьогоднішній час розробка ефективного маркетингового плану франшизи і подальше його виконання на постійній основі як і раніше вимагає серйозних зусиль. Якщо вам потрібен експерт, який може допомогти з такого роду завданнями, обов’язково звертайтеся до Franchise Capital.

 

Більше: Новини компанії  |  Календар заходів  |  Наш блог  |


* обязательные для заполнения поля.

×

* обов'язкові для заповнення поля.

×