3 поради для ефективного маркетингу франшизи

Сьогоднішній пост пропускає довгу преамбулу і відразу переходить до трьох порад з франчайзингового маркетингу.

1. Оптимізуйте Google Мій бізнес

У дослідженні основних чинників ранжування у 2019 році показники Google My Business (GMB) посіли перше місце у всіх тестах. Сьогодні GMB один з найпопулярніших агрегаторів оглядів і одне з перших місць, де користувачі шукають ділову контактну інформацію, зокрема франшизи. Його чільне становище в пошуковій видачі, з виділеною бічною панеллю і списком в Google Maps, робить його навіть більш цінним в пошуковій видачі, по крайній мірі, з точки зору локального маркетингу.

Якщо ви ще не співпрацюєте з агентством з франчайзингового маркетингу, почніть оптимізувати свій GMB вже сьогодні, виконавши наступні поради:

 • Переконайтеся, що вся інформація про франшизу є точною, вичерпною та актуальною (наприклад, адреса, ім’я, номер телефону, сайт, опис, категорія, атрибути і т.п.). За словами експертів з маркетингу, помилки тут становлять понад 40% від всіх помилок на сторінках GMB.
 • Додайте зображення. Дослідження показують, що «оголошення з фотографіями в 2 рази частіше проглядаються і отримують на 35% більше кліків». По можливості, включайте зображення профілю, обкладинку і відео.
 • Попросіть надати відгуки (і дайте відповідь на них) приблизно 90% людей читають відгуки перед покупкою. Google Мій бізнес активно заохочує користувачів запитувати відгуки. А маркетологи рекомендують відповідати на всі відгуки клієнтів, як позитивні, так і негативні. Просте «Дякую!» буде досить для позитивних відгуків, в той час як негативні відгуки дають вам можливість публічно обговорити (або, в деяких випадках, спростувати) опубліковані проблеми.
 • Використовуйте повідомлення GMB, щоб безпосередньо спілкуватися з клієнтами, відповідати на запитання і вирішувати проблеми. Дослідження показують, що прямі повідомлення мають зіставні коефіцієнти конверсії з мобільною рекламою.

2. Оцініть сайт франшизи за допомогою агентства, що спеціалізується на франчайзинговому маркетингу (можете у нас запитати такий список).

Якщо пошук в Google привів вас сюди, це означає, що ви вивчаєте франчайзинговий маркетинг і, ймовірно, вже знаєте, наскільки важливий дизайн сайту франшизи. Простіше кажучи, через підтримання певного стандарту і поліпшення результатів пошукової видачі, сайти, на яких складно орієнтуватися і які повільно завантажуються, часто підпадають під штрафні санкції від Google. Google хоче забезпечити найкращу якість пошуку, а це означає, що неякісні сайти не повинні потрапляти на перші позиції. У цьому прикладі веб-майстер не зробив нічого відверто поганого сайти не розсилають спам або не використовують підозрілі посилання, щоб спробувати обдурити систему, але тим самим сайт франшизи опускається в рейтингах.

Кращий спосіб залишатися чесним це співпрацювати з правильним агентством франчайзингового маркетингу. Почніть з нашого контрольного списку локального сайту:

 • Чи є у вашого франчайзингового сайту добре структуровані сторінки з чіткими, унікальними торговими пропозиціями і очевидними закликами до дії?
 • Наскільки точна контактна інформація на сторінці контактів або на цільових сторінках місця розташування? Чи включає він розклад роботи, карти і маршрути проїзду?
 • Чи є у вас унікальні сторінки, присвячені: 1) кожному підприємству мережі вашого бізнесу (магазин, офіс, центр, ресторан і т.п.); 2) всім основним пропонованим послугам і продуктам; 3) публічній особі вашої франшизи?
 • Ви вбудовуєте унікальні огляди та характеристики в цільові сторінки локацій?
 • Чи містить кожна сторінка унікальний тег заголовка, обмежений до 50-60 символів?
 • Включили ви посилання/«кнопки», що ведуть на сторінки в соціальних мережах, профілі локальних підприємств і сторінки огляду профілів?
 • Чи містить сайт франшизи високоякісні доступні медіа (наприклад, стислі фотографії з тегами alt, відео з субтитрами)?

Потім перейдіть до технічного контрольного списку:

 • Чи є зручна навігація і структура внутрішніх посилань?
 • Cайт франшизи швидкий і зручний для мобільних пристроїв?
 • Чи використовуються безпечні url-адреси https?
 • Чи є правильні перенаправлення http?
 • Чи узгоджені структура тега заголовка і його використання?
 • Чи всі url-адреси короткі, оптимізовані і читабельні?
 • Чи містить кожна сторінка унікальний мета-опис, відредагований приблизно до 160 символів?

3. Створюйте якісні огляди для кращої видимості в пошукових системах

Чи дійсно важливі онлайн-огляди? Це надзвичайно суб’єктивне запитання, яке підтримують з обох сторін, і відповідь на нього може бути різною, залежно від того, як на нього дивитися. З одного боку, дослідження 2016 року, які проводилися в США, виявили дуже слабку кореляцію між відгуками про товари і об’єктивними показниками якості. З іншого боку, незважаючи на сумнівну якість багатьох негативних відгуків, безліч статистичних даних свідчить про те, що позитивні відгуки впливають на споживачів весь час. Наприклад, Hosting Tribunal озвучили такі висновки:

 • Огляди товарів в інтернеті можуть підвищити коефіцієнт конверсії більш ніж на 270%
 • Клієнти на 31% більше витрачають час на компанії з хорошими відгуками
 • 72% клієнтів не зроблять ніяких дій, поки не прочитають відгуки
 • Один бізнес-огляд може підвищити конверсію на 10%
 • 91% мілленіалов довіряють онлайн-відгуками так само, як друзям і родині

То який висновок? Коли справа доходить до франчайзингового маркетингу, відгуки мають значення, незалежно від того, як ви ставитеся до їх впливу на поведінку покупців. Це тому, що кількість, різноманітність і швидкість відгуків безпосередньо впливають на видимість вашого франшизного сайту.

Хочете більше порад з маркетингу франшизи? Звертайтеся в Franchise Capital ми поділимося списком успішних агентств франчайзингового маркетингу.

 

Franchise Capital – міжнародне консалтингове агентство з повним спектром послуг в сфері франчайзингу, яке пропонує рішення «під ключ» від створення, маркетингу, продажу франшизи до навчання, бухгалтерських послуг, експорту франшизи на зовнішні ринки і аутсорсингу відділу франчайзингу. Ми завжди готові прийти вам на допомогу!


* обязательные для заполнения поля.

×

* обов'язкові для заповнення поля.

×