Збір інформації про франшизу в інтернеті

Купівля франшизи завжди пов’язана з певним ризиком, але є думка, що при покупці франшизи відомого бренду цей ризик істотно знижується. Зазвичай це так, але навіть в цьому випадку можна помилитися. І якщо так сталося, що франшиза, яку ви купуєте, є новинкою або привезена з іншої країни, ви повинні переконатися, що приймаєте мудре рішення.

Одним з найцінніших джерел інформації може бути інтернет. Але на жаль не завжди можна судити про те, наскільки достовірна ця інформація. Як правило, онлайн-інформацію можна розділити на чотири типи.

  1. Інформація рекламного характеру з метою продажу франшизи

Інформація, яка розміщується франчайзером або його агентами з метою продажу франшизи. Ця інформація повинна бути юридично точною, але будьте обережні: вона може бути застарілою, може бути розміщена без дозволу франчайзера або може не відноситися саме до вашої країни. Перевірте всю інформацію у франчайзера, перш ніж братися за її детальне вивчення.

2. Інформація професійно підготовлена третіми особами (журналісти, блогери)

Інформація про франшизу, професійно написана третіми особами (наприклад, статті з газет або журналів). Така інформація може розкрити важливу «родзинку» про франшизу, але якщо деталі не були перевірені франчайзером, вони можуть бути неточними. Це стосується і інформації негативного характеру. Знову ж, не покладайтеся на таку інформацію, якщо вона не була підтверджена франчайзером або незалежними консультантами з франчайзингу.

3. Офіційна інформація

Офіційна інформація (наприклад, офіційні звіти компанії, судові рішення) щодо франшизи і/або її афілійованих осіб. Офіційна інформація стає все більш доступною в інтернеті, хоча її пошук може зайняти час. Вам необхідно шукати інформацію про франчайзера і будь-яких афілійованих компаніях, їх директорів, посадових осіб і принципалів за їхніми іменами і прізвищами. Іноді це може піднести деякі сюрпризи – краще дізнатися про них, перш ніж підписувати договір франшизи.

4. Інформація підготовлена зацікавленими сторонами

Інформація про франшизу, підготовлена ​​зацікавленими сторонами. Загугліть “Starbucks” і ви знайдете згадки в блогах, на спеціалізованих фан-сайтах і за всілякими іншими посиланнями. Але іноді цінну інформацію можна отримати від франчайзі або галузевих консультантів. У Європі та США зростає тенденція до того, що незадоволені франчайзі і колишні франчайзі висловлюють своє невдоволення онлайн. Хоча такі посилання не є надійним джерелом інформації, вони можуть викликати деякі корисні питання у потенційних франчайзі. Один з корисних ярликів до поганих новин – ввести ім’я та прізвище франчайзера або назву франшизи, за яким слід слово «шахрайство» або «обман». Це дозволяє досить швидко виявити будь-які негативні думки. Черговий раз, майте на увазі, що інтернет часто не є надійним джерелом інформації і що такі думки можуть бути марними. Якщо будь-які коментарі дійсно викликають у вас обґрунтовані побоювання, повідомте про них франчайзеру. У кожному питанні є дві сторони, і несправедливо слухати тільки одну сторону.

Нарешті, можливо, кращим джерелом інформації про людей, з якими ви збираєтеся укласти договір франчайзингу, є ваші професійні консультанти. Вони діляться на три основних типи: ваш юрист, бухгалтер і консультант з франчайзингу. У будь-якому випадку переконайтеся, що ви маєте справу з професіоналом.

Дослідження франшизи – це не просто спосіб уникнення шахраїв, це вибір найкращої бізнес-можливості для вас і забезпечення хорошого відповідності між вашими цілями і установками та цілями обраної вами франшизи. Виконайте зазначені вище кроки, і ви збільшите свої шанси на прийняття правильного рішення.

 

Franchise Capital – міжнародне консалтингове агентство з повним спектром послуг в сфері франчайзингу, яке пропонує рішення «під ключ» від створення, маркетингу, продажу франшизи до навчання, бухгалтерських послуг, експорту франшизи на зовнішні ринки і аутсорсингу відділу франчайзингу. Ми завжди готові прийти вам на допомогу!

Більше: Новини компанії  |  Календар заходів  |  Наш блог  |


* обязательные для заполнения поля.

×

* обов'язкові для заповнення поля.

×