Як зробити крок від найманого працівника до власника бізнесу?

Як майбутній підприємець, ви знаєте, що бути найманим працівником — це не те, чим ви повинні займатися в найпродуктивніші роки свого життя. Це може внести деяку стабільність і впорядкувати ваш розпорядок дня, зробити певний внесок у ваш пенсійний план, але в іншому переваги є дуже сумнівними.

Ваша творчість обмежена і особливо нікого не цікавлять ваші ідеї і бачення, навіть якщо вони можуть бути корисні для компанії… і радості в цьому мало.

Якщо ви бачите себе підприємцем, то хоча б деякі з наступних пунктів будуть вам знайомі:

  • Графік роботи з 9 до 18 ніколи не мав для вас сенсу
  • Ви постійно цікавитеся і читаєте про відкриття власної справи, передивляєтеся блоги успішних підприємців
  • Ваші наставники сучасні серійні підприємці, які, здається, вже у всьому розібралися
  • Ви маєте власний список бізнес-ідей
  • Ви мрієте про краще життя, коли будете самі собі господарем
  • Ви відчуваєте, що ваш ранок/вечір це дорогоцінний час, який не слід витрачати на роботу по дому і поїздки на роботу, а для роботи над чимось важливим для вас
  • Ви втомилися від відсутності фінансової свободи

Якщо вам знайомі вищезгадані пункти, значить, ви підприємець, який застряг на постійній роботі!

Єдиний спосіб вийти з ситуації почати щось самостійно, ризикнути, вивчити масу нових навичок і, нарешті, відчути, що ви робите щось, що може перевернути все ваше життя. Франчайзинг може допомогти вам стати власником свого бізнесу.

Згідно словника термінів, «франшиза — це тип ліцензії, яку франчайзі (покупець франшизи) купує, щоб отримати доступ до унікальних знань, досвіду, напрацювань, бізнес-процесів і торгових марок компанії-франчайзера в комерційних цілях, щоб в подальшому продавати товари або надавати послуги під єдиним брендом. В обмін на отримання франшизи одержувач франшизи (франчайзі) зазвичай платить франчайзеру паушальний платіж (початковий внесок, стартовий внесок, іноді вступний внесок (але це не завжди правильна назва) і щомісячні ліцензійні збори (роялті)».

Франчайзинговий бізнес можна розглядати як партнерство між двома сторонами, але справа не тільки в цьому. Це також фантастична можливість отримати доступ до перевірених продуктів і послуг, а також підтримку великої бізнес-мережі (а іноді цілої бізнес-імперії), впізнаваність бренду і маркетингову підтримку.

від найманого працівника до власника бізнесу

Є багато причин, за якими стартапи зазнають невдачі, але франчайзинговий бізнес усуває більшість з цих бар’єрів. Наприклад, вам не потрібен досвід, і вам легше отримати фінансування, так як ви працюєте з брендом у якого є певна репутація. Нові власники бізнесу часто експериментують з менеджментом і маркетингом; у франшизі ви можете використовувати перевірені і найефективніші методи роботи мережі.

Як найманому працівнику правильно підготуватися до покупки франшизи, яка може стати справою всього його життя? До нас часто звертаються діючі співробітники різних компаній з подібними запитаннями, тому ми підготували цю статтю, щоб дати кілька порад, як успішно перейти рівень від співробітника до власника бізнесу.

Як підготуватися до купівлі франшизи?

1. Вивчіть можливості франшизи.

Прийшов час вивчити різні сфери бізнесу та наявні в них франшизи і зробити вибір. Робіть це, не йдучи зі своєї існуючої роботи, оскільки цей процес може зайняти певний час (від декількох днів до декількох років).

Ви не захочете інвестувати свої гроші і час в те, що вам не подобається, або нішу, яка не приносить прибутку. Так що вибирайте з розумом.

Після того, як ви звузили коло варіантів, думайте про довгострокову перспективу. Вивчіть ринок, щоб переконатися, що ви знайомі з найбільшими брендами галузі та їх конкурентами. Ви ж хочете, щоб ваш франчайзинговий бізнес був актуальним завжди, а не чимось дуже сезонним.

Якщо ви розглядаєте кілька компаній, копайте глибше і подивіться, як вони працювали з першого дня, яка у них філософія, що говорять про них в інтернеті, подивіться інформацію про власників, їх профілі в соціальних мережах і т.п.

Використовуйте свій досвід і знання. Наприклад, якщо ви любитель фітнесу, можливо, у вас вже є досвід роботи в цій ніші в якості тренера або ви були клієнтом це теж досвід.

Ви вже можете знати, чого хочуть клієнти, які товари або послуги вони використовують і як це вписується в їх напружений спосіб життя. Можливо ви вже знаєте щось про найпопулярніші тренажерні зали та системи тренувань і можете прийняти обґрунтоване рішення.

Можливо, ви знаєте про фітнес-спільноту і про функціональні командні тренування, які збирають безліч клієнтів.

2. Зв’яжіться з франчайзером і запросіть матеріали франчайзингової пропозиції.

Наступний крок вийти на зв’язок з однією, а краще з від найманого працівника до власника бізнесудекількома компаніями за вашим вибором і обговорити спільне партнерство.

Після того, як ви зробили свій вибір і отримали презентаційні матеріали (франчайзинговий офер) на поштову скриньку, уважно з усім ознайомтеся.

Максимально детально все вивчіть і задайте всі запитання, які у вас є на даний момент.

3. Відповідати мінімальним вимогам.

Більшість франчайзерів висувають певні вимоги до кваліфікації франчайзі. Вони можуть включати в себе ваш досвід, наявність певних навичок, позитивну кредитну історію і навіть наявність відповідного приміщення тощо.

4. Познайомтеся з брендом.

Ви захочете дізнатися якомога більше про компанію і її сферу діяльності. Відвідайте працюючі об’єкти і поговоріть з менеджерами і співробітниками. Подивіться, як проходить робочий день.

Як показує практика, протягом наступних 2-3 тижнів обидві сторони повинні провести власне “дослідження”, вивчити перспективи і прийняти рішення про підписання договору франшизи.

Далі слідує підготовка до звільнення з роботи, відкриття ФОП та підписання угоди з франчайзером. Звичайно, як і в будь-якому новому починанні в житті, вам необхідно буде знайти новий баланс між роботою та особистим життям.

А можливо, ви зможете так все організувати щоб ще деякий час залишатися на своїй постійній роботі, або зможете покладатися на дохід чоловіка/дружини, використовувати свої заощадження.

Володіння франчайзинговим бізнесом може принести у ваше життя нові проблеми, але пам’ятайте, чому ви цього хотіли. Ви ніколи не будете задоволені роботою з 9 до 18. Отже, ви повинні перевірити бізнес-ідею і зробити все можливе для досягнення мети!

 

Більше: Новини компанії  |  Календар заходів  |  Наш блог  |


* обязательные для заполнения поля.

×

* обов'язкові для заповнення поля.

×