Як правильно вибрати франшизу?

Коли стоїть питання про швидкий старт бізнесу з мінімальними ризиками і клопотами, то франшиза дійсно стане кращим варіантом. Однак, щоб досягти поставлених цілей потрібно знати як правильно вибрати франшизу. Зробити це складно, адже зараз так багато пропозицій. Як же вибрати те, що потрібно саме вам? Необхідно просто знати кілька моментів, на які варто звернути увагу при виборі франшизиЯкщо ви хочете стати успішним підприємцем і задумалися над покупкою франшизи, то ця стаття буде вам цікава.

Отже, в першу чергу потрібно визначитися зі сферою, в якій ви хочете вести бізнес. Вибирайте нішу, яка вам цікава, близька, в якій у вас є досвід або хоча б певні знання.

Визначившись зі сферою, далі потрібно зробити відповідальний крок – вибрати партнера,  якому можна довіряти і будувати бізнес. Тут вам доведеться відвідати безліч сайтів, переглянути десятки проектів, вникнути в умови співпраці, почитати відгуки, зайти на сторінки соціальних мережпровести багато годин за перемовинами. Щоб ваші зусилля не були марними і принесли бажаний результат, варто звернути увагу на кілька важливих питань.Як правильно вибрати франшизу?

Першніж підписати договір з франчайзеромпроаналізуйте локальний ринок. Якщо ви вважаєте, що бізнес-ідея франчайзера унікальна і цікава, все ж не поспішайте купувати франшизу. Дізнайтеся чи буде цей продукт або послуга цікаві клієнтам вашого регіону. Знайдіть конкурентів, проаналізуйте їх діяльність. Постарайтеся відшукати статистичні дані.

Подумайте чи буде цей продукт цікавий вам і людям, які вас оточують, дізнайтеся їх думку з цього приводу.

Наведіть довідки про юридичну чистоту франчайзера. Для цього ви можете скористатися спеціальними платними сервісами.

Уважно прочитайте договір комерційної концесії, зверніть увагу на:

 • розмір паушального внеску, щомісячні платежі і поточні витрати;
 • права і обов’язки франчайзі і франчайзера;
 • термін дії договору;
 • штрафи, які може пред’явити франчайзер в процесі співпраці;
 • умови розірвання договору.
Перш, ніж йти на зустріч з потенційним франчайзером, попросіть надати презентаційні матеріали. У комерційній пропозиції повинна бути чітко описана основна концепція франшизи, а також детально розписана фінансова модель в розрізі не менше року.

Оцініть, як швидко франчайзер відреагував на ваш запит і надав всі матеріали, що вас цікавлять. Зверніть увагу на якість оформлення презентації, адже вона по суті є візитною карткою франчайзера.

Детально розберіться з інвестиційної складової франчайзингового проекту. Тут слід враховувати:
 • витрати на запуск проекту і подальшу роботу франчайзингової точки;
 • сезонність бізнесу;
 • витрати на локальний маркетинг;
 • щомісячні платежі (роялі, рекламні відрахування, програмне забезпечення, охорона тощо).Як правильно вибрати франшизу?
Важливе значення для франчайзі має підтримка з боку франчайзера, навчання та стажування співробітників, допомога відкриваючої команди. Тому заздалегідь дізнайтеся чи пропонує майбутній бізнес-партнер брати участь в тренінгах, семінарах, підвищувати кваліфікацію на спеціальних курсах. Поцікавтеся чи зможете ви отримати підтримку франчайзера до і після запуску франчайзингової точки.

В процесі переговорів з франчайзером дізнайтеся:

 • чи зареєстрована офіційно торговельна марка (вона може бути в процесі реєстрації);
 • чи стандартизовані, автоматизовані і описані бізнеспроцеси;
 • чи є в компанії відділ франчайзингу або менеджер, який буде вас супроводжувати;
 • як компанія планує розвиватися в найближчі 3-5 років.
Зверніть увагу, що франчайзер, який дійсно впевнений у власному бізнесі і знає, який продукт він пропонує, завжди чітко відповість на всі питання, буде максимально відкритий в спілкуванні. Крім цього він не тільки розповість про переваги франшизи, але і розповість з якими проблемами ви можете зіштовхнутися.
Вибір франшизи дуже відповідальний і трудомісткий процес від якого залежить успіх майбутнього бізнесу і ваше матеріальне становище. Щоб зробити правильний вибір все ж варто звернутися за допомогою до досвідчених консультантів у сфері франчайзингу. Професіонали компанії Franchise Capital разом з вами проведуть ретельний аналіз ринку і допоможуть стати власником успішного бізнесу.

* обязательные для заполнения поля.

×

* обов'язкові для заповнення поля.

×