- 01.03.2020
- Category: Блог про франчайзинг

Найбільш складним видом франчайзингу є виробничий. Такий бізнес складно організувати, він вимагає великих інвестицій. У даній сфері підприємствам важко вижити і конкурувати. Але незважаючи на це в світовій економіці існує безліч успішних виробничих франшиз. Сьогодні будемо розбиратися з тим, що являє собою виробничий франчайзинг, в чому його переваги і слабкі сторони.
Дана форма франчайзингу спрямована на виробництво товарів. В цьому випадку, франчайзр передає франчайзі ноу-хау, а також унікальні технології виробництва товарів, продукції. У цьому випадку франчайзі має право ставити торговельну марку франчайзера на вироблену продукцію.
При виробництві товарів, франчайзі зобов’язаний дотримуватися всіх технологій і стандартів якості, які встановлені франчайзером.
Основними перевагами виробничого франчайзингу для франчайзі є можливість використовувати ноу-хау франчайзера при реалізації виробленої продукції. Тобто покупець франшизи має право не тільки виробляти продукцію під відомим брендом, але і самостійно її реалізовувати.
Часто для запуску франшизи, франчайзер надає партнерам виробничі лінії в лізинг. Крім цього надає допомогу при закупівлі необхідного обладнання, сировини.
Отже, основними перевагами виробничого франчайзингу є:
- використання перевірених технологій при виробництві продукції;
- домовленості з відібраними постачальниками (не завжди);
- надійність виробничих ліній;
- навчання партнерів, а також персоналу, задіяного у виробництві;
- використання високоякісної сировини;
- чітке розуміння маркетингу та продажу.
Основними труднощами, з якими може зіткнутися франчайзі на перших етапах запуску франшизи, є пошук відповідного виробничого приміщення. Крім цього не варто забувати про те, що для реалізації проекту необхідні великі інвестиції. Адже закупівля виробничого обладнання та сировини дорого коштує.
У зв’язку з тим, що виробничий франчайзинг вимагає великих грошових вливань, окупність такого бізнесу досить велика.
Основною особливістю даної форми франчайзингу є тісний взаємозв’язок франчайзера з партнерами. Адже головне в виробничому бізнесі – це якість товару. Для того, щоб при виробництві були дотримані всі стандарти якості, франчайзеру необхідно чітко регламентувати діяльність партерів.
Найбільш відомими виробничими франшизами в світі є бренди «Coca-Cola» і «Pepsi».
У країнах СНД, великих результатів досягли такі виробничі франшизи:
- Львівська майстерня шоколаду – виробництво та продаж шоколадних смаколиків;
- Львівська пляцка – виробництво та збут штруделів;
- VitaCrisps – виробництво органічних фруктових чіпсів;
- MaxStroy – виготовлення кольорової тротуарної плитки, бордюрів, фасадного каменю, бруківки;
- Веселі Карамелі – виробництво та продаж солодощів ручної роботи;
- H-Point – виробництво фітингів, гідравлічних труб, гідророзподільників, фітингів, промислових рукавів;
- Smart Refinery Technologies Group – франшиза нафтопереробних заводів;
- Small Fruit – вирощування і збут екологічно чистих ягід і фруктів.
Виробничі франшизи вимагають великих інвестицій, а також досвіду у виробничій сфері. Крім цього запуск такого бізнесу є трудомістким і досить довго окупається. Незважаючи на це в Україні з’являються успішні виробничі франшизи.
Якщо ви хочете побудувати прибуткову мережу в сфері виробничого франчайзингу або замислюєтеся над тим, щоб купити виробничу франшизу, варто звернутися за консультацією до фахівців, інакше ви ризикуєте втратити вкладені інвестиції. Експерти компанії Franchise Capital готові допомогти вам разробити успішний франчайзинговий проект чи придбати прибуткову франшизу.
Наші контакти: +38 067 500 26 86 | +38 095 039 77 37 | office@franchise-capital.com
Більше: Новини компанії | Календар заходів | Наш блог |