Вихід із франчайзингової мережі

Франшиза – ідеальне рішення, щоб почати власний бізнес з мінімальними ризиками і витратами. Однак існують ситуації, коли підприємець раптом розуміє, що вибрав невідповідну для себе нішу або підписав договір з недобросовісним франчайзером.

Пропозицій на ринку франчайзингу зараз досить, але на жаль, є багато фейкових проектів. Деякі бізнес-моделі, запропоновані франчайзерами на ділі, просто не працюють і не приносять очікуваного прибутку. До того ж в процесі співпраці між франчайзером і франчайзі можуть виникнути спірні питання, нерозуміння. Нерідкі випадки, коли франчайзер не виконує обіцяні зобов’язання.

Якщо ви вирішили з яких-небудь причин вийти з франчайзингової мережі, то ця стаття буде вам цікава. У будь-якому випадку франчайзі необхідно знати, як правильно розпрощатися з франчайзером і на що варто звернути увагу, якщо така ситуація виникне.

До розірвання договору варто віднестися максимально відповідально. Адже неправильне оформлення претензій може привести до накладення штрафів і спричинити за собою збитки. Варто звернутися за допомогою до досвідчених юристів або консалтингової компанії в сфері франчайзингу.

Договір комерційної концесії укладається на певний термін. Найчастіше термін договору становить від 3 до 5 років з правом пролонгації на такий же період. Можливо достроково розірвати договірні відносини з франчайзером і вийти з франчайзингової мережі, але для цього необхідно привести вагомі підстави. Наприклад, відмовитися від франшизи можна в тому випадку, якщо франчайзер веде діяльність під незареєстрованою торговельною маркою, незаконно використовує чужий бренд в комерційних цілях. Якщо франчайзі звернутися до суду, то він може спробувати повернути частину інвестицій. Також, якщо франчайзер визнаний банкрутом, то всі договірні відносини автоматично припиняються.

договір франчайзингу

Якщо франчайзі має намір вийти з франчайзингової мережі з причин, не пов’язаних з банкрутством або порушенням авторських прав, то необхідно завчасно, а краще за шість місяців повідомити про це франчайзера.

Відмова від франшизи оформляється виключно в письмовому вигляді. Відмову у письмовій формі потрібно відправити директору головної компанії (франчайзеру). У документі слід вказати планову дату розірвання і чіткі причини з яких франчайзі має намір вийти з франчайзингової мережі. Найбільш розповсюдженими причинами розірвання можуть бути причини пов’язані з недотриманням франчайзером умов договору та взятих на себе зобов’язань.

Наприклад, якщо франчайзер:

  • упродовж тривалого часу не підтримує комунікацію та не реагує на запити франчайзі, не надає партнеру ніяку консультативну допомогу
  • не надає сервісне обслуговування, якщо це було обумовлено в договорі заздалегідь
  • не робить рекламну підтримку, не піклується про репутацію бренду, або ще гірше – сам знищує репутацію
  • не надає обіцяні інструменти, необхідні для успішної роботи франчайзингової точки

Виникають ситуації, коли власник франшизи відмовляється розривати договір з партнером, в цьому випадку всі питання вирішуються в судовому порядку.

Якщо франчайзер і франчайзі за взаємною згодою вирішили припинити партнерські відносини, то в цьому випадку укладається угода про розірвання договору. Можна також просто скласти доповнення до основного договору. У будь-якому випадку в документі необхідно вказати дату виходу франчайзі з франчайзингової мережі. Крім цього слід вказати всі зобов’язання, які повинні виконати обидві сторони до припинення дії договору і після, з вказівкою тимчасових обмежень.

Варто відзначити, що при виході з франчайзингової мережі франчайзі зобов’язаний:

  • повернути франчайзинговий пакет, який передавав франчайзер після підписання договору
  • повернути рекламні матеріали
  • зняти логотип і фірмову символіку з фасаду будівлі, меблів
  • сплатити штрафи, пов’язані з достроковим виходом з франчайзингової мережі, якщо такі передбачені договором

Вихід із франчайзингової мережі досить трудомісткий і складний процес, який вимагає багато часу і сил. Тому для вирішення такого важливого питання все ж слід звернутися за допомогою до професіоналів. Експерти компанії Franchise Capital готові допомогти оформити всю необхідну документацію, правильно і з мінімальними втратами вийти з подібної ситуації.

 

Наші контакти:  +38 067 500 26 86  |   +38 095 039 77 37  |  office@franchise-capital.com

Більше: Новини компанії  |  Календар заходів  |  Наш блог  |


* обязательные для заполнения поля.

×

* обов'язкові для заповнення поля.

×