Тривалість життя франчайзі

Нашим експертам часто задають питання щодо середньої тривалості перебування франчайзі у франчайзингової мережі. Складно відповісти точно, але це довше, ніж багато хто думає, тому ми вирішили вивчити деякі причини, через які люди залишаються або йдуть.

У мережі інтернет можна знайти результати подібних досліджень європейських або американських компаній, результати не сильно відрізняються між собою. Яка ж середня тривалість часу, протягом якого франчайзі залишаються в франчайзинговій системі? Результати досліджень демонструють, що франчайзі залишаються в франчайзинговій мережі в середньому протягом 6 років, з трохи більш тривалим періодом (7 років) для роздрібних франчайзингових мереж. Фактичні відсотки були наступними:

  • До 5 років – близько 40%
  • 6-10 років – 55%
  • Понад 10 років – близько 5%

Дослідники також відзначили, що оскільки початковий термін середнього договору франчайзингу в Європі становить 5 років (а в США майже 12 років), багато франчайзі продовжують свої угоди хоча б один раз.

Причини відмінностей

Досвід показує, що франчайзі, ймовірно, довше залишаться в одних галузях, ніж в інших. Наприклад, мобільна торгівля кавою може бути тимчасовим або стартовим бізнесом для деяких підприємців (хоча є приклади довгострокового співробітництва). Рівень інвестицій також може бути важливим фактором: наприклад, бізнес, що вимагає інвестицій від 300 000 доларів, може зайняти більше часу, ніж бізнес з інвестиціями до 50 000 доларів.

Ще одним важливим фактором, що впливає на тривалість життя франчайзі, є рівень задоволеності франчайзі. Якщо франчайзі задоволений поточним рівнем ведення бізнесу, насолоджується своїми відносинами з іншими франчайзі, довіряє франчайзеру і відчуває, що його цінують клієнти і інші партнери, то він, ймовірно, довше залишиться в системі. Але, можливо, найбільшим фактором є сім’я: якщо бізнес дозволяє франчайзі забезпечувати сім’ю, проводити з ними час і навіть працювати з ними, франчайзі, ймовірно, залишаться там довше.

Стабільна плинність кадрів  це здорово

Всім підприємствам іноді потрібна нова кров, і якщо кожен франчайзі залишиться назавжди, існує небезпека того, що франчайзі застаріють і стануть малоактивними. Це може привести до того, що франшиза не зможе розвиватися в будь-якій області або навіть підштовхне до розвитку новіших, більш голодних конкурентів.

В результаті більшість франчайзингових компаній вважають, що невелика плинність франчайзі це добре, і погоджуються, що мінімум 10% франчайзі вони хотіли б “замінити”. Подібні процеси дозволяють підприємствам отримувати вигоду з потоку енергійних і повних ентузіазму нових франчайзі і дозволяє постійно оновлювати базу франчайзі зсередини без серйозних змін.

На закінчення додамо, що хоча оптимальний відсоток і швидкість плинності будуть варіюватися від галузі до галузі, помірна, стабільна і контрольована зміна франчайзі є позитивним процесом як для франчайзерів, так і для нових франчайзі.

 

Franchise Capital – міжнародне консалтингове агентство з повним спектром послуг в сфері франчайзингу, яке пропонує рішення «під ключ» від створення, маркетингу, продажу франшизи до навчання, бухгалтерських послуг, експорту франшизи на зовнішні ринки і аутсорсингу відділу франчайзингу. Ми завжди готові прийти вам на допомогу!

Більше: Новини компанії  |  Календар заходів  |  Наш блог  |


* обязательные для заполнения поля.

×

* обов'язкові для заповнення поля.

×