Підприємництво: вистояти і домогтися

Бажання торкнутися теми підприємництва з’явилося після недавньої ділової зустрічі. До нас прийшов досить зрілий чоловік, звати його Дмитро, він досвідчений серійний підприємець, його цікавило питання тиражування існуючого бізнесу. Після ділової бесіди, перейшовши до чергової чашки кави, почалася більш неформальна бесіда. Як виявилося, Дмитро, ще будучи студентом Київського «політеху» в 80-х роках, багато разів робив спроби підпільно налагодити власну невелику справу. Пояснимо чому підпільно – тому що підприємницька діяльність в радянські часи була нелегальною і переслідувалася законом, бізнесу просто не було! А молоді та цілеспрямовані ставали просто інженерами. Але в той же час величезна кількість людей все-таки намагалися займатися своєю справою, хтось був ремісником чистої води, хтось театральними квитками займався, більш тямущі промишляли валютою або перепродажем дефіцитних товарів. Але всіх цих людей об’єднувало одне – бажання додатково заробляти.

Підприємництво сьогодні

Сьогодні ми живемо в дуже складний і в той же час дивовижний час, коли можливості для бізнесу стали практично безмежними, а кількість людей, бажаючих займатися бізнесом менше ніж потрібно для нормального розвитку економіки. Це парадокс! Адже в Сполучених Штатах Америки кількість людей, які хоча б раз у житті намагалися займатися бізнесом становить близько 70%. Ми, напевно, не здивуємося якщо в Україні ця цифра становить близько 5%. Але одне з основних відмінностей між розвиненими країнами і тими, що розвиваються полягає в кількості зайнятості населення підприємництвом.

Зачем покупать франшизуБюджет країн Європейського Союзу формується в основному з податків, які надходять від малого і середнього бізнесу. Тому недарма авторитетні світові видання щорічно складають рейтинги найкращих країн для ведення бізнесу. Так, за останніми даними американського журналу Forbes рейтинг кращих країн для ведення бізнесу в 2019 році очолила Великобританія. Так, вам не почулося, саме Великобританія, зіткнувшись з низкою небувалих для неї проблем і зовсім невтішними прогнозами експертів, почала вживати активних заходів, тим самим, допомагаючи бізнесу і покращуючи для нього мікроклімат. У цьому списку країни ЄС, займають 12 з 20 верхніх рядків рейтингу найкращих країн для бізнесу. Слідом за Великобританією в рейтингу стоять Нова Зеландія, Нідерланди, Швеція та Канада.

Підприємництво в Україні

Підприємництво в країні активно розвивається і представників вітчизняного бізнесу поки рано заносити в Червону книгу України.

А що Україна запитаєте ви? Наша країна в цьому рейтингу від Forbes Тренди франчайзингу в період кризи 2020-2021зайняла 80 позицію з майже 160 учасників, тоді як Польща 34-ю, а Росія 58-ю. Бути в середині списку – це означає, що вітчизняний бізнес переживає далеко не найкращі часи, в країні є великі проблеми і вони нам відомі. Але це ще означає і те, що підприємництво в країні активно розвивається і представників вітчизняного бізнесу поки рано заносити в Червону книгу України.

За даними платформи Opendatabot в Україні щотижня реєструється +1366 компаній, а закривається 419, а за весь 2019 рік в Україні було відкрито 71 тис. компаній і 242 тис. ФОП. Багато нас відразу критикуватимуть, нагадавши про кількість ФОП, які було закрито завдяки підписаному Президентом України указу про оподаткування ФОП. Нагадаємо, що за перші кілька місяців 2017 було закрито понад 300 тис. ФОП, відкрилося за той період тільки 50 тис. Таких масштабних втрат ніхто не міг спрогнозувати, але вже в квітні цей процес припинився.

Регіони, є лідерами за кількістю підприємців – Київська, Одеська та Дніпропетровська області. Найнижча активність спостерігається в Чернівецькій, Тернопільській та Сумській області.

Найбільш популярними видами бізнесу залишаються гуртова та роздрібна торгівля, сільське господарство.

Чого чекати підприємцям?

Українці, дуже працьовита та розумна нація, багато хто з нас є носіями того що називається «підприємницькою жилкою». Але сьогодні ми змушені платити високу ціну за той період, який називався соціалізмом, коли українців силою привчали не виділятися з сірої маси, все повинно було бути колективним і ніякої приватної власності, будь-якого могли звинуватити в спекуляції і позбавити волі. Як результат сьогодні цілі покоління українців навчаються робити бізнес і у багатьох це виходить досить успішно. Сучасний успішний підприємець повинен поєднувати відразу кілька умінь: бути освіченим і готовим безперервно навчатися, розбиратися в нових технологіях і вміти швидко адаптуватися до інновацій, бути різнобічно розвиненим і працювати з великими обсягами інформації.

З кожним роком все більша кількість українських стартапів визнаються світовою спільнотою як одні з кращих.

Багато експертів сходяться на думці, що діловий клімат в країні стає все більш привабливим, а саме підприємництво виходить на новий етап розвитку.

Підприємець – це людина яка створює! Головне – відкинути всі сумніви і не боятися починати свою справу! Створюйте, не втрачайте завзятість, з твердою впевненістю просувайтеся до мети і все у нас буде не гірше, ніж в першій двадцятці з рейтингу від Forbes, головне вірити в себе!

 

Більше: Новини компанії  |  Календар заходів  |  Наш блог  |


* обязательные для заполнения поля.

×

* обов'язкові для заповнення поля.

×