Найбільш популярні напрямки франчайзингу

Неможливо не помітити, що франчайзинг, як інструмент розвитку бізнесу, з кожним роком все більше зміцнює свої позиції в нашій країні. Більшості споживачів важливо знати, що товар, який вони купують, буде якісним, тому багато хто віддає перевагу перевіреним, широко відомим брендам і торговим маркам. Хоча існує і категорія покупців, яким абсолютно все одно, чиїми послугами вони користуються — франчайзера або окремого підприємця. Ми, самі того не помічаючи, допомагаємо франчайзинговим підприємствам розвиватися і зміцнюватися на вітчизняному ринку товарів і послуг.

Для того щоб зрозуміти, які напрямки франчайзингу найбільш популярні, досить вивчити світові рейтинги франшиз за останні три-чотири роки. Як показують останні з них, найбільш успішно франчайзинг використовується компаніями, що пропонують послуги в сфері громадського харчування. Така ж тенденція спостерігається і у вітчизняному підприємництві.

Звичайно ж, найбільш яскравим прикладом успішного просування такого виду бізнесу служить розвиток світової компанії McDonald’s. Її франшиза користується величезною популярністю по всьому світу, не дивлячись на досить жорсткі умови, встановлені головною компанією для потенційних партнерів.

Відкрити свою справу, використовуючи франчайзинг, можна практично в будь-якій сфері. Рівень франшизи буде залежати від початкового капіталу, наявного у підприємця. Вибираючи такий варіант розвитку власного бізнесу, ви можете бути точно впевнені вивіска, під якою ви працюєте, відома більшості потенційних клієнтів.

Найбільш популярні напрямки франчайзингу

Лідируючі позиції в рейтингах найбільш часто затребуваних франшиз займають різні кафе, пекарні, кав’ярні, невеликі ресторанні концепції, які пропагують швидке обслуговування. Така тенденція зберігається вже не перший рік і, як показують спостереження, навряд чи буде змінюватися найближчим часом. Вкладення в сферу харчування досить швидко окупаються, ризик втрат зводиться до мінімуму, єдиним недоліком таких франшиз є їх відносна дорожнеча вам доведеться викласти мінімум 30 тисяч доларів. Через півтора-два роки ці інвестиції повністю повернуться, після чого підприємець почне отримувати солідний прибуток.

Широко використовується франчайзинг і в сфері торгівлі одягом. Більшість магазинів в торгових центрах працюють під вивіскою популярних брендів.

Третім, досить популярним напрямком франчайзингу Франшиза магазина одеждыв нашій країні стала сфера розваг. Конкуренція в індустрії досить висока, що може значно зашкодити бізнесу. Але і тут був знайдений вихід франчайзери спеціально обмежують кількість дочірніх компаній в окремих регіонах, щоб уникнути перенасичення ринку. Це робиться для того, щоб франчайзі однієї компанії не конкурували один з одним.

Але є галузі франчайзингу, які вітчизняні підприємці бояться освоювати або ставляться до них з обережністю. До них відноситься і інтернет-бізнес. Чим це пояснюється, зрозуміти важко, тому що саме такий вид підприємництва зараз є найбільш перспективним і стрімко розвивається.

Нові перспективні напрямки франчайзингу

Крім перерахованих вище популярних сфер франчайзингу, з’явився і ряд нових перспективних напрямків, чиї франшизи підприємці охоче купують.

Клінінгові компанії. Кількість торгових центрів і офісів з кожним роком тільки збільшується, що призвело до попиту на клінінгові послуги і, відповідно, до розвитку франчайзингу в цій сфері. Створити і розвинути такий бізнес нескладно, прибуток буде високою в будь-який час року.

IT-технології. Двадцять перше століття століття комп’ютерних Международная франшизатехнологій. Автоматизація торкнулася практично всіх сфер життєдіяльності. Ринок комп’ютерних послуг стрімко розширюється, а з ним розвиваються і всі супутні йому галузі, в тому числі і франчайзинг.

Ринок нерухомості. Коли економіка в країні здорова, ринок нерухомості процвітає. Як показала статистика, клієнти більше довіряють організаціям, ніж ріелторам-одинакам, а якщо назва добре відомо, то довіра зростає в рази. Крім того, працюючи по франшизі відомої компанії, ви можете користуватися їх досвідом і можливостями, в тому числі і доступом в різні бази даних.

Власна справа чи франшиза?

Це питання не дає спокою практично кожному підприємцю. Адже отримувати високий прибуток при мінімальному ризику хочеться всім. Важко дати однозначну відповідь на це запитання, адже обидва варіанти мають свої плюси і мінуси. З одного боку, покупка франшизи значно знижує всілякі ризики, а з іншого заганяє в певні рамки, позбавляючи особистої ініціативи. Власний бізнес може виявитися навіть більш прибутковим, ніж бізнес по франшизі, але не маючи певного досвіду і знань, потонути в одиночному плаванні набагато простіше.

А щоб максимально попередити можливі підприємницькі ризики при розробці франшизи власного бізнесу або купівлі франшизи вже існуючого звертайтеся до експертів з франчайзингу з хорошою репутацією, до таких як компанія Franchise Capital.

 

Більше: Новини компанії  |  Календар заходів  |  Наш блог |


* обязательные для заполнения поля.

×

* обов'язкові для заповнення поля.

×