Хто такий франчайзі?

Легкий старт, можливість вести бізнес під відомою маркою, мінімальні ризики. Всі ці фактори приваблюють підприємців почати власний бізнес за допомогою системи франчайзингу та стати франчайзі.

Однак, щоб бізнес приніс реальний прибуток і задоволення необхідно чітко розібратися з тим, хто ж такий франчайзі, які права і обов’язки він має і так насправді просто їм стати. Спробуємо розібратися.

У кожній сфері бізнесу існують підводні камені і свої особливості. Фрачайзінговий бізнес не виняток. Тому перш, ніж зважитися на покупку франшизи необхідно чітко зрозуміти хто такий франчайзі і які перспективи вас чекають.

Отже, якщо пояснити поняття простими словами, то франчайзі — це компанія або підприємець, який придбав франшизу у франчайзера.

Після покупки франшизи і укладення договору комерційної концесії, франчайзі отримує законне право вести діяльність під брендом франчайзера з метою отримання комерційної вигоди.

У свою чергу франчайзер передає франчайзі бізнес модель та систему з ведення бізнесу, ноу-хау, власні розробки, ділиться накопиченим досвідом організації бізнесу. Крім цього, франчайзі отримує:

  • консультаційну підтримку на всіх етапах ведення бізнесу;
  • рекламну та маркетингову підтримку;
  • допомогу в оформленні та оснащенні франчайзингової точки;
  • можливість брати участь у навчальних програмах, семінарах, тренінгах.

Необхідно розуміти, що, купивши франшизу, франчайзі отримує право вести торговельну, виробничу діяльність або надавати послуги під відомим брендом. Крім цього отримує відпрацьовану і перевірену роками бізнес-модель. Саме це і приваблює багатьох підприємців стати власником бізнесу за допомогою системи франчайзингу.

Однак варто розуміти, що при продажу франшизи, франчайзер в першу чергу зацікавлений в тому, щоб його бізнес розширювався, росла впізнаваність бренду і підвищувався імідж. Але при цьому не порушувалися стандарти ведення бізнесу.

Тому франчайзі повинен бути готовий:

  • дотримуватися рекомендованої асортиментної і цінової політики;
  • використовувати торговельну марку франчайзера;
  • дотримуватися стандартів при оформленні франчайзингової точки;
  • пройти навчання та постійно вдосконалювати власні навички та знання;
  • дотримуватися стандартів обслуговування клієнтів і корпоративної культури;
  • періодично спачувати роялті або інші платежі.

Всі права і обов’язки франчайзі вказуються в договорі комерційної концесії. Недотримання умов договору може призвести до його анулювання. Тому перш, ніж підписати угоду обов’язково уважно ознайомтеся з ним. І подумайте, чи готові ви дотримуватися всіх умов договору. Якщо виникнуть будь-які сумніви, обов’язково обговоріть це з партнером ще до того, як стати франчайзі.

Тепер поговоримо про фінансовий бік. Франчайзі повинен бути знайомий з таким поняттям, як роялті та паушальний внесок (платіж). Паушальний платіж — це одноразовий платіж, який зобов’язаний внести франчайзі франчайзеру згідно договору комерційної концесії. Іншими словами — це вартість за вступ до франчайзингової мережі.

Крім одноразового платежу, франчайзі повинен бути готовий оплачувати регулярні платежі за користування франшизою, які називаються роялті. Як правило, відсоток роялті варіюється від 1 до 7% від доходу.

При виборі фаншизи, франчайзі необхідно обов’язково звертати увагу на розмір початкового внеску (паушального) і на відсоток роялті та інших обов’язкових платежів, наприклад, за маркетинг і рекламу.

Франчайзі зобов’язаний зберігати секрет обслуговування клієнтів або виробництва товарів, а також процес організації бізнесу в цілому. Крім цього франчайзі необхідно на постійній основі надавати до головного офісу компанії відомості, що підтверджують надійну роботу франчайзингової точки.

Отже, якщо ви вирішили почати бізнес за допомогою системи франчайзингу, то це безумовно чудовий варіант стати власником бізнесу. При цьому вам не доведеться витрачати багато часу і сил на “розкрутку” бізнесу, завоювання довіри клієнтів. Франчайзинг передбачає мінімальні ризики і швидкий старт. Однак, будьте готові суворо дотримуватися всіх умов ведення бізнесу, встановлені франчайзером.

Хочете отримати професійну консультацію з питань франчайзингу? Експерти компанії Franchise Capital розкладуть все по поличках і дадуть необхідні рекомендації.

 

Наші контакти:  +38 067 500 26 86  |   +38 095 039 77 37  |  office@franchise-capital.com

Більше: Новини компанії  |  Календар заходів  |  Наш блог  |

 


* обязательные для заполнения поля.

×

* обов'язкові для заповнення поля.

×