Чи можна купити франшизу недорого?

Багато хто думає, що для того, щоб запустити власний бізнес необхідні великі інвестиції. Саме це і зупиняє потенційних підприємців почати свою справу. Колосальні ризики, відсутність попиту на послуги або товар, невпевненість у власних силах – все це викликає сумніви у людей, які хочуть запустити власний проект і заробити гроші. Як же знайти вихід, якщо є величезне бажання стати бізнесменом, а великих інвестицій немає? В цьому випадку гарне рішення покупка франшизи.

На сьогоднішній день франчайзинговий ринок на території країн Східної Європи та СНД активно розвивається. Франчайзери пропонують партнерам вигідні умови співпраці. Існують проекти, для запуску яких потрібно кілька тисяч доларів. При цьому франчайзі отримує відносно відомий бренд, перевірені авторські технології, зрозумілу модель монетизації тобто повністю готову бізнес-модель. Отримуючи готовий бізнес-рецепт, франчайзі потрібно витрачати значно менше власних сил, часу та коштів на “розкрутку” товару або послуги, підбір та навчання персоналу, маркетинг. За допомогою покупки франшизи, франчайзі отримує досвід ведення бізнесу, що дуже важливо для підприємців-початківців.

Є думка, що якщо франшиза коштує недорого, то і прибуток буде мінімальним. Це не завжди вірна думка але… Але вона має право на життя. Зрозуміло, що відносно недорогі франшизи, значно швидше окупаються і приносять прибуток. Це дає можливість франчайзі розвиватися, набиратися досвіду і з часом стати “портфельним франчайзі”, тобто одночасно співпрацювати з кількома партнерами-франчайзерами.

Перш, ніж придбати франшизу підприємцю необхідно провести дослідження ринку.

Потенційному франчайзі варто:

  • переглянути каталоги франшиз;
  • проаналізувати інформацію в інтернеті;
  • почитати відгуки про ту чи іншу франшизу;
  • ознайомитися з рейтингом гравців франчайзингового ринку (можливо звернутися звернутися до національної асоціації чи федерації франчайзингу або локальних консультантів з франчайзингу).

Ще одним важливим кроком стане проведення невеликих недорога франшизамаркетингових досліджень. Варто чітко розуміти, що має найбільший попит на локальному ринку, чого хочуть потенційні споживачі, а також з’ясувати рівень конкуренції у тій ніші, де ви плануєте придбати франшизу.

Бізнес повинен приносити не тільки прибуток, але і задоволення, тому вибирайте франшизу в тій сфері, яка вам цікава. Тільки в цьому випадку можна досягти великих результатів і з легкістю справлятися зі спірними і стресовими ситуаціями.

Серед величезної кількості пропозицій, франчайзі важко вибрати франшизу, яка недорого коштує і до того ж принесе прибуток.

Тому при виборі франшизи варто враховувати:

  • репутацію франчайзера і його період роботи на ринку;
  • впізнаваність бренду;
  • готовність франчайзера всебічно підтримувати франчайзі до і після відкриття;
  • наявність зареєстрованої ТМ, патентів, всієї дозвільної та юридичної документації.

Особливу увагу варто приділити договору комерційної концесії. Слід уважно ознайомитися з умовами співпраці, при необхідності проконсультуватися з досвідченим юристом. Варто докладно вивчити фінансові питання і обговорити їх з франчайзером. Інакше недорога франшиза на ділі, може вилитися у велику суму грошей. Адже для залучення партнерів, франчайзер може не розкривати всіх тонкощів інвестування і приховувати додаткові витрати, необхідні для запуску франчайзингової точки.

Ще один момент, на який потрібно звернути увагу при купівлі недорогої франшизи відкритість франчайзера. Дуже добре, якщо з перших хвилин спілкування між франчайзі і франчайзером виникнуть довірчі відносини. Франчайзер повинен говорити відкрито не тільки про перспективи і вигоди, але і безпосередньо сказати, з якими складнощами можна зіткнутися, які ризики можуть очікувати франчайзі.

Придбати недорогу франшизу, стати успішним підприємцем і заробити гроші цілком реально. Потрібно тільки усвідомлено і відповідально поставитися до вибору партнера.

Якщо ви шукайте якісну франшизу загляньте в каталог франшиз Franchise Capital, який розміщений на нашому сайті. До того ж досвідчені експерти з франчайзингу дадуть відповідь на всі питання і нададуть вам професійну консультацію.

 

Наші контакти:  +38 067 500 26 86  |   +38 095 039 77 37  |  office@franchise-capital.com

Більше: Новини компанії  |  Календар заходів  |  Наш блог  |


* обязательные для заполнения поля.

×

* обов'язкові для заповнення поля.

×