- 31.03.2020
- Category: Блог про франчайзинг

Якщо ви чітко вирішили, що хочете стати власником власного бізнесу, але все ж боїтеся ризикувати або не знаєте який товар або послуга будуть користуватися попитом, то варто задуматися про покупку франшизи. Франшиза дозволяє мінімізувати ризики, використовуючи працюючу бізнес-модель. Як все це працює? Далі поговоримо чому підприємцю вигідно починати бізнес саме за франчайзинговою моделлю.
Вся справа в тому, що, купуючи франшизу, підприємець отримує ефективну систему ведення бізнесу. Тобто франшиза дає право використовувати відомий бренд в комерційних цілях, а також налагоджену модель управління франчайзинговою точкою. До того ж сумлінні франчайзери надають вагому підтримку своїм франчайзі.
Це може бути:
- навчання франчайзі та його персоналу;
- пошук необхідного приміщення або кращої локації для франчайзингової точки;
- національні контракти з постачальниками;
- система автоматизації процесів;
- консультації, пов’язані з веденням бізнесу;
- рекламна і маркетингова підтримка.
Важлива порада для підприємців-початківців – вибирайте франшизу, яка викликає у вас інтерес і велике бажання розвиватися саме в обраній сфері. Адже бізнес повинен приносити не тільки фінансову стабільність, а й моральне задоволення. Практичний досвід показує, що успіхів досягають ті підприємці, які «горять» своєю справою, хочуть постійно розвивати і вдосконалювати свій бізнес.
Однак не варто думати, що варто купити будь-яку франшизу, відповідно до власних фінансових можливостей і гарантовано отримаєте позитивний результат. До вибору франчайзера необхідно поставитися з великою відповідальністю і знати, як вибрати саме того партнера, який запропонує вигідні умови співпраці.
Зараз існує величезний вибір франшиз. Як же не розгубитися і вибрати реально працюючий бізнес? В інтернеті багато реклами франшиз, яскравих картинок із зображенням щасливих франчайзі, позитивних відгуків. Однак насправді не все пропозиції настільки прибуткові і перспективні.
Отже, при виборі франчайзера варто звернути увагу на:
- його рівень репутації на ринку, скільки років існує бізнес;
- кількість працюючих франчайзингових точок;
- фінансові питання: розмір паушального внеску, роялті та інших обов’язкових платежів;
- чи передбачає договір комерційної концесії підтримку франчайзі і навчання;
- чи відкривають діючі франчайзі нові точки.
Обов’язково з’ясуйте скільки франчайзингових точок було закрито і з яких причин. Уважно вивчіть договір, який пропонує підписати франчайзер.
Пошукайте інформацію про франчайзера в інтернеті, почитайте відгуки, подивіться статистичні дані. Порадьтеся з юристом, економістом, зверніться в компанію, яка надає консалтингові послуги в сфері франчайзингу, пройдіть спеціалізовані курси з вибору і покупки франшизи.
Так, такі дії потребують додаткових фінансових витрат, до того ж доведеться витратити сили і час. Але в цьому випадку ви максимально убезпечите себе від сумнівної угоди.
Варто відзначити ще один важливий момент – початківець франчайзі повинен бути готовий до того, що потрібно буде чітко дотримуватися всіх умов договору.
Якщо ви хочете придбати дійсно якісну і прибуткову франшизу, зверніться за консультацією до експертів компанії Franchise Capital. Фахівці допоможуть вам зробити правильний вибір.
Наші контакти: +38 067 500 26 86 | +38 095 039 77 37 | office@franchise-capital.com
Більше: Новини компанії | Календар заходів | Наш блог |