Чи буде франчайзер у складні часи вашим супергероєм?

Думаючи про те, чи купувати франшизу або утриматися від такого виду підприємництва, кожен потенційний підприємець задається наступним питанням: підтримку якого рівня він отримає від франчайзера. Це абсолютно нормально – чекати допомоги на перших етапах бізнесу в сфері франчайзингу, та й потім, підтримка франчайзера зовсім не завадить. Іншими словами, питання про потенційну підтримку є одним з головних критеріїв, які допомагають визначитися з ухваленням рішення про покупку.

Отже, ви все-таки вирішили придбати франшизу. Слід пам’ятати про те, що навіть в стабільні періоди, коли ми не переживаємо чергову політичну, економічну, “пандемічну” або якусь іншу кризу, будь-який бізнес піддається як злетам, так і падінням, незалежно від того, якому виду франчайзингу ви віддасте перевагу. Саме тому важливо з’ясувати у франчайзера, чи можна в разі настання складного періоду розраховувати на його допомогу.

Яким же чином може франчайзер надати допомогу своїм франчайзі?

Серед усіх можливих способів можна виділити основні чотири.

По-перше, рентабельність. На самому початку бізнесу у багатьох франчайзі є щире захоплення розпочатою справою. Вони вважають її досить цікавою і перспективною. Але в реальності все може бути зовсім інакше, тому важливо з’ясувати, чи буде при такому виді бізнесу достатня віддача і довгостроковий стабільний дохід від вкладених в проект інвестицій.

По-друге, навчання. Франчайзером повинні бути продемонстровані різні навчальні програми, головна мета яких допомогти франчайзі максимально швидко зануритися в бізнес і стати в ньому успішним.

По-третє, система підтримки від головного офісу. Підтримка повинна бути як на стадії запуску франчайзингового об’єкта, так і після його відкриття. Ви повинні поцікавитися у франчайзера чи передбачена підтримка в окремих точкових ситуаціях, наприклад, конкурентні війни, падіння обсягу продажів і т.п. Якщо підтримки немає, різноманітні адміністративні деталі будуть відволікати вас від своєї основної роботи.

Ну і нарешті, маркетинг. Що мається на увазі тут? Франчайзер повинен бути досвідченим «маркетологом» в своєму бізнесі (або мати в штаті досвідчених маркетологів).

Підтримка необхідна в будь-якому починанні.

Якщо франчайзер серйозно налаштований і бажає вам успіху (що, безумовно, вигідно і йому), він обов’язково цю підтримку надасть. Але основним фактором, який визначає необхідність покупки франшизи, все ж є ви. Саме тому бажано самому собі максимально чесно відповісти на пару-трійку важливих питань, відповіді на які дозволять багато чого зрозуміти. Які ж це питання?

Франчайзинг КыргызстанЧи зможете ви для свого бізнесу зробити все можливе і навіть неможливе? Віддавати йому постійно всі свої зусилля, приділяти всю свою увагу? Чи готові ви здійснювати якомога якісніше обслуговування кожного клієнта? Так, щоб кожному, без винятку, захотілося звернутися до вашої компанії знову? Розробите ви бізнес-план для визначення суми тих капіталовкладень, які є необхідними? Чи зможете контролювати свої витрати належним чином?

Якщо франчайзер відповідальний і досвідчений, він ніколи не кине свого франчайзі напризволяще. Навпаки, їм буде зроблено все для реалізації франчайзі своїх можливостей і розкриття потенціалу. Адже франчайзинг це та сфера, де завжди потрібні хороші партнери-франчайзі, що дають франчайзеру більше автономності, можливість більше думати над стратегією компанії, її маркетингом.

Ви ще сумніваєтеся в придбанні франшизи? А чи не допоможуть вам у прийнятті рішення інші партнери-франчайзі? Більшість франчайзерів розуміють, що успіх вже існуючих франчайзі приверне увагу нових потенційних. Кожен потенційний покупець франшизи може попросити перелік тих, хто зробив це раніше, і дізнатися, як йдуть у них справи. Зрозуміло, що якщо більшість відповідей будуть носити негативний характер, рибка може зірватися з гачка. Якщо франчайзер надумає в майбутньому продати свій бізнес, це теж може призвести до проблем.

Дуже важливі такі фактори, як переслідування і франчайзером і всіма його франчайзі однієї і тієї ж мети, прагнення до неї і спільна робота в даному напрямку.

Чи можна попросити у франчайзера знижку в складній економічній ситуації? Звичайно можна. Але якою буде відповідь передбачити не може ніхто. Роль тут грає безліч факторів. Цілком ймовірно, що франчайзер запропонує пошукати інших варіантів виходу з кризи. Це і можливе збільшення числа продажів найбільш затребуваних товарів, і посилення контролю витрат.

Допомагаючи в скрутну годину, франчайзер отримує відтерміновані переваги  як мінімум в перемовинах з бажаючими купити франшизу, а вже існуючі франчайзі будуть працювати з більшою вдячністю і повною самовіддачею.

 

Наші контакти:  +38 067 500 26 86  |   +38 095 039 77 37  |  office@franchise-capital.com

Більше: Новини компанії  |  Календар заходів  |  Наш блог  |


* обязательные для заполнения поля.

×

* обов'язкові для заповнення поля.

×