Навчання по франшизі: чи потрібно навчати франчайзі?

Одним з найважливіших критеріїв вибору франшизи для франчайзі є можливість брати участь в різних програмах навчання, які організовує франчайзер. Адже ставши власником франшизи у франчайзі завжди виникає маса питань, пов’язаних з веденням даного бізнесуУ будь-якій сфері існують свої нюанси, підводні камені та особливості, тому навіть у досвідченого підприємця можуть бути питання до франчайзера. У зв’язку з цим навчання важливо не тільки для новачків, але і для підприємців з досвідом.

Успіх франчайзингової мережі в першу чергу залежить від дій франчайзі. Якщо франчайзі буде вести бізнес, продумуючи кожен крок і з повною впевненістю, то успіх гарантований.

Саме тому фрачайзеру варто особливу увагу приділяти навчанню партнерів. Для цього слід:

  • розробляти ефективні програми навчання;
  • систематично проводити навчальні семінари;
  • організовувати тренінги.

Так, організація навчального процесу трудомісткий і складний процес, до того ж вона вимагає значних витрат. Однак саме навчені і впевнені з власних діях партнери допоможуть вивести бізнес на високий рівень.

Перше навчання необхідно проводити відразу після того, як франчайзі придбав франшизу. У цьому випадку вже на першому етапі партнерських відносин, франчайзі буде впевнений в тому, що може отримати всебічну підтримку з боку власника франшизи.

Як правило, на старті завжди з’являється маса питань, тому на даному етапі важливо надати партнеру повну інформацію про запуск бізнесу і провести навчання.Навчання по франшизі

Навчальна програма повинна бути побудована таким чином, щоб франчайзі отримав всю необхідну інформацію і практичні навички для самостійного, а головне ефективного управління франчайзинговою точкою.

Проводити навчання можна в орендованих аудиторіях, наприклад, в бізнесцентрах або конференцзалах готелів. Однак, коли франчайзингова мережа буде збільшуватися, то варто задуматися над тим, щоб створити єдиний навчальний центр для партнерів.

Франчайзер повинен розуміти, що навчання має бути побудовано таким чином, щоб навчити партнерів приймати управлінські рішення, особисто контролювати бізнес і стежити за всіма процесами, пов’язаними з діяльністю франчайзингової точки.

Перший тренінг

Перший тренінг все ж краще провести оффлайн, щоб партнер міг отримати всю необхідну інформацію з перших вуст, відчути атмосферу, яка панує в компанії, познайомитися з викладачами та іншими франчайзі.

Відмінним способом комунікації і отримання необхідних знань, є спілкування за допомогою різних месенждерів. Тому, щоб вчасно надавати партнерам всю необхідну інформацію можна проводити навчання, наприклад, за допомогою сервісів Skype, Zoom, GoToMeeting тощо або за допомогою соціальних мереж в закритих групах.

Важливо, щоб матеріал був поданий максимально чітко і цікаво, інакше франчайзі просто не сприйме інформацію. Тому в якості спікерів варто залучити досвідчених співробітників компанії, а також запрошених експертів, наприклад, з фінансових питань, юриспруденції, франчайзингу, досвідчених підприємців. Дуже добре, якщо ви особисто, як власник бренду зможете передавати необхідні знання та практичні поради своїм партнерам.

Варто заздалегідь продумати теми для кожного тренінгу і скласти навчальну програму для новачків, а також для франчайзі, які вже досягли певних результатів.

Варто зазначити, що навчальні програми повинні складатися не тільки з теоретичної частини, більшу частину часу необхідно приділяти саме практичним порадам, навичкам.

Необхідно зробити так, щоб франчайзі брав участь в освітньому процесі. Так інформація сприймається набагато краще. Тому під час тренінгу необхідно проводити з партнерами опитування, давати певні завдання, які потрібно вирішити найближчим часом і які допоможуть в подальшій роботі франчайзингової точки.

Франчайзі повинен мати можливість в будь-який момент знайти необхідну інформацію. Тому варто, наприклад, надавати партнерам записи онлайн тренінгів, а також інформацію з пройденої теми в електронному вигляді.

Крім цього варто проводити спеціальні навчальні заходи, приурочені до важливих подій компанії. Так у франчайзі з’явитися можливість поспілкуватися з партнерами, отримати безцінні рекомендації, наприклад, від експертів або власника компанії. Такі заходи мотивують франчайзі на досягнення ще більших результатів у бізнесі.

Хочете провести ефективне навчання для партнерів? Експерти компанії Franchise Capital готові допомогти вам у цьому.

 

Наші контакти:  +38 067 500 26 86  |   +38 095 039 77 37  |  office@franchise-capital.com

Більше: Новини компанії  |  Календар заходів  |  Наш блог  |


* обязательные для заполнения поля.

×

* обов'язкові для заповнення поля.

×