Чи готовий ваш бізнес до франчайзингу?

Ваш бізнес приносить стабільний дохід? Ви замислюєтеся над його розвитком за допомогою системи франчайзингу? Беручи до уваги різні чинники, які впливають на успіх франчайзингової програми, ми визначили 6 ключових факторів готовності компанії до розвитку за франчайзинговою моделлю. З їх допомогою ви можете провести попередню оцінку бізнесу і намітити основні кроки в напрямку франчайзингу.

1. Стабільність та репутація.

Скільки років вашій компанії років? Скільки знадобилося часу, щоб зробити ваш бізнес рентабельним? Ваш дохід має стабільні показники чи циклічні? Існує ряд питань, на які необхідно відповісти потенційному франчайзеру перед початком роботи над франшизою. Існує Розробка франшизипряма залежність між успішністю вашої компанії, її репутацією і успішністю франшизи. Компанія, у якій немає достатнього досвіду на ринку, відпрацьованих бізнес-схем, впізнаваності та прихильності клієнтів, унікальності і інноваційної складової навряд чи готова до відкриття франчайзингових об’єктів. Це зовсім не означає, що молоді компанії не можуть виступати в якості франчайзера. В умовах жорстокої конкуренції з’являється все більше компаній, які у стислі терміни створюють і опрацьовують реально діючі бізнес-моделі, що дозволяє їм успішно тиражувати бізнес. Особливістю таких франчайзерів є сформовані, чіткі і зрозумілі правила роботи з франчайзі, умови оплати і надання послуг.

2. Рентабельність.

Надійність та якість франшизи визначається рентабельністю бізнесу для франчайзі, так і для всіх сторін. Тому, наявність у франчайзера власного підприємства, яке приносить стабільний прибуток, є необхідною умовою, найкращою рекламою франшизи і еталоном для франчайзі. На рентабельність франчайзингового підприємства прямо впливають безліч факторів, серед яких конкурентоспроможність продукції або послуги, закупівельна вартість товару, його оборотність і т.д. Перше, що буде цікавити вашого потенційного франчайзі — це термін повернення інвестицій. Тому постарайтеся максимально навести лад у ваших фінансах, точно розрахуйте всі статті витрат, термін окупності, або, щоб уникнути помилок, скористайтеся послугами професійних аудиторів.

3. Конкурентоспроможність.

Як добре ви знаєте своїх прямих конкурентів? Де зараз знаходиться ваша компанія по відношенню до конкуруючого бізнесу? Від розуміння методів конкурентної боротьби та їх успішного застосування залежить успішність франчайзингової мережі. Франчайзі абсолютно справедливо буде вимагати від вас сформованої і відпрацьованої стратегії конкурентоспроможності, а також навчання методам роботи з конкурентами. Компанія, яка не веде роботу в цьому напрямку, не протистоїть конкурентам, приречена на втрату частки ринку і не може бути цікавою потенційному франчайзі.

4. Мобільність і адаптивність.

Чи не кожен бізнес може тиражуватися у вигляді точної копії компанії-франчайзера. Успішність франчайзингових підприємств залежить від багатьох факторів — цільової аудиторії, купівельної спроможності, географічної локації бізнесу і т.д. Такі важливі моменти необхідно прораховувати до відкриття першої франчайзингової точки, обов’язково закладаючи «поправку на вітер». Так, елітний спортивний клуб навряд чи буде популярний в маленькому місті з населенням менше 200 тисяч жителів, але тренажерний зал з мінімально необхідним обладнанням і хорошим сервісом може принести франчайзеру достойні результати.

5. Доступність.

Бізнес, який є прибутковим для вас, не обов’язково буде вигідним для франчайзі. Франчайзингова модель повинна будуватися таким чином, щоб франчайзі мав достатній прибуток після оплати початкових інвестицій та щомісячних відрахувань. Роялті та рекламні відрахування повинні бути «підйомними» для франчайзі, а не тим єдиним доходом, який необхідно віддати франчайзеру. Також необхідно враховувати, що не у всіх ваших франчайзі запас міцності буде однаковий. Тому краще на старті оцінити свою готовність фінансової підтримки франчайзі в складних або форс-мажорних моментах, або надання пільг, наприклад, канікул із виплати роялті.

6. Бренд.

«Франчайзингова зрілість» визначається, в тому числі, наявністю впізнаваного бренду. Компанія-франчайзер повинна володіти брендом в тій чи іншій формі: логотипом, торговельною маркою, репутацією,  та ін., тобто бути відмінною від інших і впізнаваною серед клієнтів. Для створення повноцінного бренду необхідний час, гроші, креатив і перевірка на міцність, оскільки саме бренд є одним з ключових елементів успішності франшизи. Репутація компанії, яка нерозривно пов’язана з брендом, забезпечує франчайзера і його франчайзингову мережу кінцевими споживачами. А налагоджені технології сервісу закріплюють їх прихильність.

Від некоректного або поспішного створення франчайзингової моделі бізнесу може постраждати інтелектуальна власність, комерційний досвід і ділова репутація вашої компанії. Сподіваємося, що наші поради допоможуть акцентувати увагу на основних чинниках ведення бізнесу в якості франчайзера і зроблять його максимально ефективним.

А ми ще раз нагадуємо, що всі наші консультації експертів Franchise Capital безкоштовні! Тож не гайте часу! Масштабуйтеся.

 

Наші контакти:  +38 067 500 26 86  |   +38 095 039 77 37  |  office@franchise-capital.com

Більше: Новини компанії  |  Календар заходів  |  Наш блог  |


* обязательные для заполнения поля.

×

* обов'язкові для заповнення поля.

×