Реєстрація ТМ і її значення для франшизи

Багато підприємців замислюються над тим, а чи потрібно розробляти та реєструвати торговельну марку. Як правильно це зробити? Чи варто взагалі вкладати в це гроші і час? Звичайно варто, особливо, коли мова йде про розширення бізнесу. До розробки та реєстрації торговельної марки слід віднестись з максимальною відповідальністю. Адже саме успішно розроблена ТМ дозволить вашій компанії вистояти в конкурентній боротьбі.

Слід розуміти, що для створення успішної торговельної марки недостатньо просто вкласти гроші. Бренд буде працювати тільки в тому випадку, якщо ви розробите чіткий механізм просування ТМ на ринку.

Торговельна марка являє собою символ, ім’я, певний знак або сукупність цих елементів, основною функцією, яких є ідентифікація серед конкурентів. За допомогою правильно розробленої ТМ ви можете створити певний образ пропонованого товару або послуги, який буде стимулювати споживачів на покупку. Брендовані товари і послуги несуть споживачеві відомості про продукт. Ось чому дуже важливо домогтися позитивного ставлення покупців до товару.

Не секрет, що для багатьох відомих брендів, наприклад, таких як Gillette, Coca-Cola, Nike, McDonalds, Apple, Prada, торговельна марка є найціннішим і стабільним активом. Тобто зареєстрована ТМ дозволяє збільшити прибуток компанії. Це особливо важливо, якщо ви плануєте масштабувати бізнес за допомогою системи франчайзингу.

Які ж функції виконує ТМ?

ТМ дозволяє:

  • підвищити репутацію компанії;
  • виділити товар серед конкурентів;
  • підвищити лояльність споживачів;
  • збільшити попит на продукцію або послуги;
  • поліпшити фінансові і економічні показники;
  • сформувати образ компанії.

Якщо ви власник прибуткової компанії і хочете розширювати бізнес за допомогою системи франчайзингу, а також ділитися успішним досвідом з франчайзі, то реєстрація торговельної марки є обов’язковою умовою. Чому? Вся справа в тому, що при масштабуванні бізнесу може виникнути така ситуація, коли вас раптом можуть звинуватити в порушенні прав на торговельну марку. А уявіть, якщо це трапиться саме в той момент, коли ви вже маєте декілька франчайзингових точок, які працюють з великими оборотами!

Вам можуть загрожувати судовими розглядами і вимагати негайно змінити ТМ, яка вже користується попитом серед ваших реальних і потенційний споживачів. Якщо така ситуація трапиться, то ви не тільки підведете своїх франчайзі, але і ризикуєте втратити ситуацію на ринку і стабільний рівень прибутку.

А може статися і така ситуація, коли вашу ТМ буде нагло використовувати конкурентна компанія, що значно знизить ваші позиції і рівень прибутку.

Ось чому важливо зареєструвати ТМ ще до того, як ви почнете укладати договори з партнерами. Реєстрація ТМ, як повідомляють експерти в сфері франчайзингу, захистить вашу франчайзингову мережу від незаконного використання торговельної марки недбайливими партнерами і конкурентами.

Також варто розуміти, що якщо ви не зареєстрували ТМ, то всі грошові кошти, сили і час витрачений на його просування можуть абсолютно не виправдатися. Тобто всі ваші зусилля будуть витрачені даремно.

Отже, давайте узагальнимо і виділимо основні переваги реєстрації ТМ:

  • в першу чергу це дає право на створення і продаж франшизи;
  • дозволяє захистити бізнес від недобросовісних конкурентів;
  • виключає можливість використовувати ТМ конкуруючими підприємствами;
  • збільшує вартість товарів або послуг.

Для реєстрації ТМ краще скористатися послугами досвідченого юриста, юридичної або консалтингової компанії.

Ще один важливий момент — перед тим, як зареєструвати ТМ ви повинні переконатися в тому, що він не схожий на бренд, який вже використовує будь-яка компанія.

Якщо у вас залишилися питання, пов’язані з реєстрацією ТМ, експерти компанії Franchise Capital нададуть професійну консультацію в даному питанні. Разом ми здатні захистити ваш бізнес, захистити від конкурентів і створити всі умови для успішного масштабування за допомогою системи франчайзингу.

 

Наші контакти:  +38 067 500 26 86  |   +38 095 039 77 37  |  office@franchise-capital.com

Більше: Новини компанії  |  Календар заходів  |  Наш блог  |


* обязательные для заполнения поля.

×

* обов'язкові для заповнення поля.

×