Історія компанії Starbucks (США)

Компанія Starbucks Coffee Company була заснована в 1971 році трьома бізнесменами з Сіетла, штат Вашингтон, що обожнювали каву і чай. Для них було важливо, щоб населення міста Сіетл мало доступ до якісної кави через мережу їх власних магазинів Starbucks (в народі Старбакс).

Мережа магазинів кави Старбакс росла повільно, до 1981 року у неї було 4 власних роздрібних магазини і цех з обсмажування кавових зерен.

До 1983 року менеджер з маркетингу компанії Говард Шульц, а пізніше її власник, задумав відтворити магію і романтику італійського кафе. Він хотів перевірити концепцію продажу чашками готового напою еспресо. Коли Starbucks Coffee відкрила свою шосту кав’ярню в центрі Сіетла, ідея стала хітом. Протягом 2 місяців новий заклад обслуговував понад 700 гостей в день і продавав в 3 рази більше кави, ніж вся мережа магазинів.

Початок нової ери Starbucks

У 1987 році власники Starbucks Coffee Company вирішили продати свій кавовий бізнес разом з назвою групи місцевих інвесторам за 3,7 мільйона доларів.

Новим інвесторам сказали, що вони відкриють 125 кав’ярень Starbucks в наступні п’ять років. Почавши з бази з 17 кав’ярень в 1987 році, компанія швидко розширилася до Ванкувера, Портленда і Чикаго.

До 1991 року Starbucks розширила свою діяльність на каталог доставки поштою, ліцензувала магазини в аеропортах (аналог франшизи).

У 1992 році компанія стала публічною. Після первинного публічного розміщення Starbucks продовжила рости феноменальними темпами, яких ніхто ніколи не бачив в кавовому світі. До 1997 року кількість магазинів Starbucks Coffee виросла в десять разів, відкривши свої відділення в США, Японії та Сінгапурі.

Інновації Starbucks

Компанія Starbucks ініціювала кілька успішних розширень асортименту і брендів, включаючи пропозицію кави на рейсах United Airlines. Starbucks також почав продавати чай преміум-класу через свою Tazo Tea Company і пропонувати людям можливість купувати каву Starbucks в інтернеті, щоб насолоджуватися нею вдома.

Пізніше за згодою з Kraft Foods Starbucks почав продавати мелену каву і каву в зернах по супермаркетам. Компанія також виробляла кавове морозиво преміум-класу з Dreyers. Starbucks навіть продавала компакт-диски в своїх кав’ярнях.

Імперія Starbucks почала перетворювати своє ім’я в загальне не за допомогою реклами, а з уст в уста задоволеними гостями. У 2004 фінансовому році Starbucks відкрила рекордні 1 344 кав’ярень по всьому світу. Колись невелика регіональна обсмажувальна компанія Starbucks Coffee Company тепер розвиває більше 30 000 кав’ярень в 34 країнах, обслуговуючи понад 20 мільйонів гостей в тиждень.

 

Franchise Capital – міжнародне консалтингове агентство з повним спектром послуг в сфері франчайзингу, яке пропонує рішення «під ключ» від створення, маркетингу, продажу франшизи до навчання, бухгалтерських послуг, експорту франшизи на зовнішні ринки і аутсорсингу відділу франчайзингу. Ми завжди готові прийти вам на допомогу!

Більше: Новини компанії  |  Календар заходів  |  Наш блог  |


* обязательные для заполнения поля.

×

* обов'язкові для заповнення поля.

×