Міжнародний франчайзинг: міжкультурний інтелект

Багато підприємців можуть бути не знайомі з терміном «міжкультурний інтелект», але в світі глобального бізнесу, де перетин кордонів є звичайною справою, це стало життєво важливими здібностями і навичками.

Культурний інтелект дозволяє людині одного походження або культури (скажімо, поляку) інтерпретувати незнайомі манери когось з іншої культури (скажімо, британця) так, як це зробили б британці. Високий рівень ICQ (міжкультурний коефіцієнт) необхідний будь-якому франчайзеру, франчайзі або професійному бізнес-фахівцю, що працюють в міжнародному або міжкультурному середовищі.

Але міжкультурний інтелект виходить за рамки чисто географічних критеріїв. Компанії мають культури, які часто дуже самобутні; людина, яка приєднується до нової компанії, франчайзі, що долучаэться до міжнародної франчайзингової мережі, витрачають перші кілька тижнів на розшифровку її культурного коду. Усередині будь-якої великої компанії (франчайзингової мережі) теж є спарингові субкультури; для «тривіальних» і добре відомих прикладів: продавці проти інженерів, а менеджери з маркетингу проти аналітиків.

Вклад Covid

Поточна криза Covid дає нам нові інструменти, порушуючи класичні комунікативні коди в цифровому і віртуальному форматах і змінюючи поведінку за допомогою маскування. На даний момент ми все вивчаємо деякі нові міжкультурні аспекти:

  • тому що Covid означає прийняття нових культур;
  • тому що міжкультурність означає розуміння культурних відмінностей.

Міжкультурний інтелект пов’язаний з емоційним інтелектом, але він проявляється там, де емоційний інтелект закінчується.
Людина з високим емоційним інтелектом розуміє те, що робить нас людьми, і в той же час те, що відрізняє кожного з нас один від одного. Людина з високим міжкультурним інтелектом здатна вивести з себе поведінку людини або групи:

  • ті функції, які будуть застосовні до всіх людей і всіх груп;
  • ті, які властиві цій людині або цій групі.

Величезний простір, що лежить між цими двома полюсами це «культура».

Міжкультурний інтелект має вирішальне значення

Таким чином, міжкультурний інтелект може розглядатися як критично важливий для будь-якої організації, що діє в різних культурах або складається з сильно розрізнених культурних компонентів. На щастя, його можна оцінити, а при відсутності придбати.

Цікаво відзначити, що іноді людям, трохи “відірваним” від своєї культури, легше засвоїти звичаї і навіть мову тіла незнайомої людини. Вони звикли бути спостерігачами і свідомо намагаться вписатися в них. Чому одні люди діють адекватно і ефективно в нових культурах або серед людей з незнайомим минулим, в той час як інші борсаються?

Наш досвід показує, що відповідь полягає не в неявних знаннях, емоційному або соціальному інтелекті. Людина з високим рівнем ICQ, будь то культурний або вроджений, може зрозуміти і впоратися з такими ситуаціями, стояти на своєму і чинити правильно, коли це необхідно.

Міжкультурний коефіцієнт пов’язаний з індивідуальним прийняттям рішень, виконанням завдань, успіхом глобального лідерства, продуктивністю роботи, мультикультурною роботою команди і стратегічними рішеннями на рівні фірми, такими як, наприклад, франчайзинговий аутсорсинг.

Істотний атрибут

Таким чином, ICQ є важливим атрибутом професіоналів франчайзингу (всі сторони), що впливає на конкурентоспроможність їх підприємств, галузей і країн.

Не дивно, що в розвинених країнах оцінка ICQ потенційного майстер-франчайзі стала дуже важливим компонентом угоди. «Міжкультурна компетенція» має першорядне значення для успіху в сьогоднішньому глобальному франчайзингу.

Оцінка ступеня міжкультурного інтелекту є необхідністю для набору, розвитку і утримання партнерів і команд. Це критично важливий показник для прогнозування успіху у відборі потенційних майстер-франчайзі. Де кандидатам доведеться мати справу зі своєю здатністю управляти такими відмінностями.

 

Franchise Capital – міжнародне консалтингове агентство з повним спектром послуг в сфері франчайзингу, яке пропонує рішення «під ключ» від створення, маркетингу, продажу франшизи до навчання, бухгалтерських послуг, експорту франшизи на зовнішні ринки і аутсорсингу відділу франчайзингу. Ми завжди готові прийти вам на допомогу!

Більше: Новини компанії  |  Календар заходів  |  Наш блог  |


* обязательные для заполнения поля.

×

* обов'язкові для заповнення поля.

×