Міжнародна реєстрація торговельної марки (ТМ)

Якщо ваш бізнес активно розвивається в рідній країні, франчайзингова мережа приносить прибуток, то ви напевно не раз замислювалися про географічне розширення франшизи і виході на міжнародні ринки.

Однак, щоб розвивати бізнес і успішно продавати франшизу в іншій державі перш за все необхідно зареєструвати торговельну марку. Така процедура потрібна для забезпечення правового захисту підприємства та мінімізації ризиків. Адже якщо не зареєструвати ТМ, то ви можете зіткнутися з масою проблем, наприклад, на митниці, тому що торговельна марка не внесена до митного реєстру.

А може трапитися ситуація, коли несумлінний конкурент почне використовувати вашу торговельну марку і переманювати таким чином клієнтів. Тому незареєстрована торговельна марка тягне за собою масу ризиків. Ось чому важливо забезпечити її охорону при виході на міжнародний ринок.

Зареєстрована торговельна марка дає можливість вести сумлінну конкурентну боротьбу на міжнародному ринку. Крім цього дозволяє захистити ТМ від неправомірного використання і недобросовісних конкурентів за кордоном.

Зареєстрована на міжнародному рівні торговельна марка свідчить про високу репутацію компанії і підвищує довіру клієнтів до бренду.

Провести реєстрацію можна декількома способами. Перший варіант подати заявку в патентне відомство держави, де ви збираєтеся вести бізнес. Це можна здійснити через атестованих патентних агентів.

Перевагою даного способу є те, що реєстрація не залежить від реєстрації в рідній країні. Однак доведеться витратити час на пошук патентних повірених і гроші для виплати їм гонорару.

Також необхідно перевести всю документацію на ту мову, де ви плануєте вести бізнес і розвивати франчайзингову мережу.

Інший спосіб — реєстрація торговельної марка в Євросоюзі. Вона можлива за умови подачі заявки в Офіс по гармонізації на внутрішньому ринку.

В цьому випадку зареєструвати ТМ можна у всіх країнах Європейського Союзу, то є безперечною перевагою.

Недоліками подібної реєстрації є те, що заявку потрібно знову ж подавати через атестованого повіреного.

Що стосується вартості реєстрації, то вона залежить від класу продукції або послуг, а також від того в якому вигляді реєструється торговельна марка — в кольоровому або чорнобілому.

Існує також Гаазька міжнародна система реєстрації промислових зразків, яка була прийнята Всесвітньою організацією інтелектуальної власності. Отримати правовий захист промислового зразка, під яким розуміється художнє оформлення продуктів можна лише за умови реєстрації.

Для того, щоб пройти реєстрацію необхідно подати заявку через Всесвітню організацію інтелектуальної власності та оплатити державний збір на її розрахунковий рахунок.

Основними перевагами такої реєстрації є те що, подавши лише одну заявку можна зареєструвати промисловий зразок відразу у всіх країнахучасницях угоди. Крім цього необхідно сплатити всього один державний збір.

Однак, на жаль, на сьогоднішній день не всі країни є учасниками Гаазької угоди, тому подати заявку можливо тільки через патентного агента.

Найбільш популярним методом серед всіх є Мадридська система.

Перш, ніж зареєструвати ТМ за міжнародною системою, її необхідно попередньо зареєструвати в рідній країні або хоча б подати заявку на реєстрацію.

Зверніть увагу, що при реєстрації необхідно оплатити певний перелік мит в швейцарських франках.

Основними перевагами Мадридської системи реєстрації є те, що немає необхідності шукати іноземних повірених, так як заявка подається в патентне відомство рідної країни.

Однак варто враховувати той факт, що не всі країни підписали Мадридський протокол. Якщо необхідно зареєструвати ТМ відразу в двох і більше країнах, то це буде дорого коштувати.

Варто також відзначити, що міжнародна реєстрація діє не більше десяти років. При цьому її можна продовжити необмежену кількість разів, якщо заздалегідь (за рік до закінчення дії свідоцтва) звернутися з клопотанням про продовження.

Міжнародна реєстрація ТМ дуже відповідальний крок для подальшого розвитку бізнесу, який вимагає певних знань і досвіду сфері міжнародної юриспруденції, права, в оформленні документації. Тому щоб правильно зареєструвати товарний знак за кордоном все ж варто звернутися за допомогою до професіоналів.

Експерти компанії Franchise Capital  готові з головою зануритися в ваш проект і допомогти вивести бізнес на міжнародний ринок.

 

Наші контакти:  +38 067 500 26 86  |   +38 095 039 77 37  |  office@franchise-capital.com

Більше: Новини компанії  |  Календар заходів  |  Наш блог  |


* обязательные для заполнения поля.

×

* обов'язкові для заповнення поля.

×