Майстер-ліцензія – що це?

Вашому бізнесу необхідно розширюватися? Чи плануєте урізноманітнити інтереси своєї компанії? Прагнете до зростання? Чи є у вас управлінські та підприємницькі навички для розвитку власної франчайзингової компанії? Майстер-ліцензія для іноземних інвесторів може запропонувати саме те, що вам потрібно.

Ви хочете реалізувати щось зовсім нове, чого немає в вашому регіоні? Хочете більш масштабний франчайзинговий проект? Шукаєте серйозніші виклики? Тоді купівля майстер-ліцензії зарубіжної франшизи може бути хорошим варіантом.

Майстер-ліцензія – що це?

Багато з найвідоміших франшиз були привезені в нашу країну місцевими підприємцями або компаніями. Можливості отримання майстер-ліцензій охоплюють широкий спектр галузей і сфер бізнесу. Деякі з них купуються невеликими підприємцями і отримують субфраншизу, в той час як інші набувають права на регіон всю країну або навіть кілька країн.

Отримання прав на майстер-ліцензію це зовсім інша справа, ніж отримання прав на індивідуальну франшизу (які зазвичай купують локальні дрібні підприємці). І хоча франчайзингова система може бути добре розвинена в одній країні, її успіх не гарантований в інший, де ринкові умови і активність конкурентів можуть значно відрізнятися. Деякі концепції франшиз просто не відтворювані на території інших країн.

Таким чином, майстер-франчайзі повинен бути дуже підприємливим і готовим до більшого ризику. Йому необхідно провести власне ретельне дослідження місцевого ринку продукту або послуги і підтвердити, що базові умови і розрахункова кількість пропонованих франчайзингових точок реалістичні. Це саме той етап купівлі/продажу франшизи, на якому критично важливі професійні рекомендації експертів локального ринку.

Роль пілотного проекту для успіху франшизи

Франчайзинг вимагає часу. Необхідно організувати пілотну франчайзингову точку для тестування локального ринку, організації ланцюгів поставок, набору і навчання команди і внесення необхідних коригувань у продукти, послуги, систему та інструменти маркетингу. Це точно займе більше часу, ніж запуск наступних франчайзингових або субфранчайзингових об’єктів, також вихід на точку беззбитковості буде довшим. Прибуток від пілотної франчайзингової точки може стати хорошим джерелом фінансування подальшої субфранчайзингової програми. Або ж пілотний франчайзинговий об’єкт може бути проданий, як налагоджений бізнес першому субфранчайзі. У будь-якому випадку, відкриття хоча б однієї власної пілотної точки дуже бажане для майстер-франчайзі. І вкрай важливе для успіху всієї майбутньої франчайзингової програми на локальному ринку.

Термін окупності майстер-франчайзі буде більшим, ніж для субфранчайзі. Майстер-франчайзі необхідно придбати ліцензію, вивчити бізнес, локалізувати і вибудувати бренд і розробити системи навчання і підтримки, перш ніж відібрати першого франчайзі. Навіть в цьому випадку рівень підтримки, який потрібно новим франчайзі, зазвичай означає, що інвестиції починають окупатися тільки після запуску (а не продажу) кількох франшиз.

Якщо у вас є доступ до капіталу, необхідного для початку роботи з майстер-ліцензією, і необхідні навички, щоб змусити його працювати, покупка майстер-франшизи може відкрити дійсно безмежні можливості для майбутнього бізнесу.

 

Franchise Capital – міжнародне консалтингове агентство з повним спектром послуг в сфері франчайзингу, яке пропонує рішення «під ключ» від створення, маркетингу, продажу франшизи до навчання, бухгалтерських послуг, експорту франшизи на зовнішні ринки і аутсорсингу відділу франчайзингу. Ми завжди готові прийти вам на допомогу!


* обязательные для заполнения поля.

×

* обов'язкові для заповнення поля.

×