Коротка історія величної компанії Subway

Хочете дізнатися з чого починалася історія створення найбільшої в світі мережі ресторанів швидкого харчування? Чому заклади Subway не втрачають свою популярність вже понад п’ятдесят років? Давайте почнемо дивовижну подорож у світ Subway.

Початок шляху

Історія бренду почалася в 1965, коли її засновник Фред ДеЛюка в 17 років відкрив звичайну забігайлівку з продажу сендвічів в штаті Коннектикут. На той момент молодий підприємець і подумати не міг, що з часом його закусочні перетворяться на найбільшу в світі мережу ресторанів. А поки він просто вирішив заробити грошей на навчання в медичному університеті. Оплачувати його навчання у батьків не було можливості, тому Фред вирішив накопичити грошей на свою освіту.

Subway
Pete`s Super Submarines

Першу закусочну, де продавалися сендвічі Фреду допоміг відкрити Пітер Бак – друг батька. Він навіть дав на розвиток бізнесу тисячу доларів. Так, Фред і Бак стали партнерами по бізнесу і «загорілися» ідеєю створити мережу ресторанів по всьому Коннектикуту.

Незабаром Фред ДеЛюка забув про давню мрію стати лікарем і став вивчати основи ведення бізнесу, спостерігав за поведінкою відвідувачів і придумував ідеї, як зробити свої закусочні ще більш популярними і прибутковими.

Партнери швидко зрозуміли, важливість вдалого місця розташування закусочних, реклами, високого рівня обслуговування і доступних цін. Тому бізнес пішов вгору і вже через дев’ять років Фред і Пітер стають власниками 16 ресторанів. За цей час відбувалося багато злетів і падінь, але завдяки винахідливості і підприємницькій жилці Фреда ДеЛюка партнери все ж досягли поставлених цілей.

Subway
Pete`s Subway

Перша закусочна називалася «Pete`s Super Submarines» на честь Пітера Бака (якщо дослівно – Супер Субмарини Пітера, візуально сендвічі нагадували субмарини). Через назви клієнти думали, що в закладі продається піца, якій взагалі ніколи не було в меню, тому бренд був перейменований в «Pete`s Subway», а через час в відомий і до цього дня – Subway.

Згодом закусочні перетворилися в ресторани швидкого харчування, значно підвищився рівень обслуговування, дизайн і оснащення закладів.

Варто зазначити, що основною «фішкою» ресторанчиків Subway тоді і зараз є те, що відвідувачі закладу можуть брати безпосередню участь в приготуванні їжі, вибираючи начинки, соуси за власним бажанням. До того ж у клієнтів є можливість спостерігати за процесом приготування їжі. Всі інгредієнти, які використовуються для приготування страв завжди свіжі і ароматні.

Перші кроки до франшизи

Subway
Фред ДеЛюка

У 70-і роки в Америці починає успішно розвиватися франчайзингова модель ведення бізнесу. Власники Subway, крокуючи в ногу з часом, прийняли стратегічне рішення для розвитку власного бізнесу і стали продавати франшизу Subway. Так, Фред і його партнер стали розвивати мережу ресторанів за допомогою системи франчайзингу, даючи можливість іншим підприємцям заробити грошей і стати успішними. Перша франшиза була продана в 1974 році.

До кінця 80-х років франшизу могли купити вже не тільки американські підприємці, бренд мав успіх за межами Америки. І в 1987 році Фред ДеЛюка відкрив тисячний ресторан Subway.

Вже з початку 90-х років, бажаючих купити франшизу Subway ставало все більше, так щороку відкривалося більше 1000 закладів по франшизі!

15 вересня 2015 року на 67 році життя, засновник великої імперії Subway пішов з життя.

Ресторани сьогодні

Сьогодні в світі успішно працюють понад 41 000 ресторанів Subway. Основним пунктом меню і до цього дня є сендвічі з різними начинками і соусами, а також свіжі салати, безалкогольні напої.

Subway КиївФраншиза успішно продається і сьогодні завдяки тому, що франчайзі не обмежені у свободі своїх дій, власники заохочують і вітають нові ідеї. Партнери Subway в різних країнах світу можуть самостійно змінювати меню, виходячи зі смакових уподобань жителів регіону.

До того ж для старту необхідні відносно невеликі витрати в порівнянні з іншими існуючими закладами швидкого харчування, які працюють за системою франчайзингу. Страви готуються в присутності клієнта, тому немає необхідності обладнати додатковий простір для приготування їжі.

Перш, ніж стати власником франшизи необхідно пройти двотижневе навчання. В процесі навчання партнери дізнаються рецептуру приготування страв, отримають практичні навички з управління рестораном Subway.

Якщо ви хочете стати власником франшизи, то будьте готові до наступних вимог:

 • в бізнес необхідно інвестувати мінімум 150 000 – 320 000 доларів;
 • паушальний внесок – 15 000 доларів;
 • роялті – 8%;
 • маркетинговий збір – 3,5% від прибутку.
Ресторани 2008 р. 2010 р. 2012 р.  2014 р. 2016 р. 2017 р. 2018 р. 2019 р.
Власна мережа, шт. 0 0 0 0 0 0 0 0
Відкрито по франшизі — за межами США, шт. 7 927 9 777 11 829 16 190 17 950 18 317 17 246 17 471
Відкрито по франшизі — на території США, шт. 21 685 23 411 25 370 26 958 26 880 26 291 25 185 24 129

Договір з франчайзі укладається строком на 20 років з правом продовження. Ставши власником франшизи, ви отримуєте:

 • всебічні консультації з розвитку та управління бізнесом;
 • можливість брати участь в тренінгах;
 • підтримку в проведенні маркетингових кампаній;
 • допомога в оформленні та оснащенні ресторану;
 • рецептуру з приготування страв.

Сьогодні Subway існує в двох форматах: стаціонарні точки (ресторан або фуд-корт) і пересувні Subway франшизафуд-траки. Обладнувати гарячий цех для ресторану немає необхідності, так як всі інгредієнти для страв поставляються в готовому вигляді.

Для функціонування ресторану швидкого харчування потрібно невеликий штат співробітників, близько 10 – 15 осіб (керівник, два-три продавці і до 15 різноробочих). Для успішної роботи ресторанів не потрібен великий штат співробітників і багато дорогого устаткування, саме тому Subway більш рентабельні, ніж McDonald’s.

Згідно зі статистикою, франшиза окупається приблизно через 2 роки, рентабельність становить близько 30%.

Кілька цікавих фактів

 • в Німеччині заклади Subway називають «забігайлівкою 1000 питань»;
 • Subway можна знайти в дуже несподіваних місцях, наприклад, на військових базах в Америці і навіть в Пентагоні;
 • при виготовленні сендвічів використовується тільки свіжий хліб, який готується в самому ресторані. Це робиться для підвищення якості страв, збільшення попиту і підвищення репутації.

Найбільше ресторанів Subway розташовано в США. В Україні франшиза поки не продається. Мережа успішно розвивається в Росії, в різних містах Російської Федерації відкрито вже більше 600 ресторанів.

Франшиза SubwayЗа весь час існування франшиза Subway 14 раз отримала нагороду як «Краща франчайзингова система в світі». За останніми даними мережа складається з 41 000 закладів і відома в 110 країнах світу. Всі існуючі ресторани Subway належать франчайзі, головна компанія не володіє ресторанами, а займається лише продажем франшиз. Штаб-квартира розташована в Мілфорді (США).

За кількістю ресторанів бренд Subway випередив всім відомий McDonalds і сьогодні по праву вважається найбільшою мережею ресторанів швидкого харчування в світі.

Якщо ви хочете дізнатися більше подробиць про історію Subway від самого засновника гігантської індустрії Фреда ДеЛюка, рекомендуємо ознайомитися з його книгою «Почни з малого».

 

Franchise Capital – міжнародне консалтингове агентство з повним спектром послуг в сфері франчайзингу, яке пропонує рішення «під ключ» від створення, маркетингу, продажу франшизи до навчання, бухгалтерських послуг, експорту франшизи на зовнішні ринки і аутсорсингу відділу франчайзингу. Ми завжди готові прийти вам на допомогу!

Більше: Новини компанії  |  Календар заходів  |  Наш блог  |


* обязательные для заполнения поля.

×

* обов'язкові для заповнення поля.

×