Історія дитячого освітнього проекту KidIT

KidIT франшизаРетроспектива у початок створення проекту для власника бізнесу завжди непросте завдання. Ти як власник мислиш тим, що маєш прямо зараз, а це 14 міст, понад 100 членів команди, понад 1500 сімей, які пройшли навчання 1000 + дитячих продуктів, 9 фіналістів міжнародних конкурсів і таки новий формат технологічної освіти для дітей, який вдалося запустити в Україна. При тому, що починалося все з 2-х чоловік. І кава).

Як формувався продукт Kid`IT

Все почалося в 2015 році. На момент створення проекту ми з сім’єю пару місяців як повернулися з Силіконової Долини в Україну, в своє рідне місто Рівне. Першим кроком створення проекту була зустріч в кафе з Надею Андрущенко (моїм партнером і в подальшому CEO проекту). Була кава і багато розмов про те, що зараз відбувається в освіті, в світі і в Україні зокрема. Ці розмови дали розуміння наскільки близькі ми в ціннісному плані і підходах, наскільки наше партнерство може бути взаємодоповнюючим (енергія Наді і вміння взаємодіяти з дітьми, мій попередній підприємницький досвід і роль мами з чітким баченням проблем, з якими стикаються більшість батьків). Проблематика була очевидна: у кожної 3-ї дитини є свій гаджет, при цьому батьки не розуміли і не розуміють, як правильно направляти взаємодію з ним в продуктивне русло. Та зустріч в кафе поклала початок тому, що в подальшому отримало назву KidIT.

KidIT – це мікс пристрасті і трендів

Завжди кажу, що KidIT – це мікс пристрасті і трендів. Трендів у зміщенні акцентів в освіті, трендів у перегляді формату освіти як такої і тому, чому ж саме варто вчити дітей зараз, щоб вони змогли успішно реалізувати себе в майбутньому, трендів в розумінні того, що ми, як покоління цифрових іммігрантів, і наші діти, як покоління народжених з технологіями – це різні способи отримання інформації, відповідно потрібні нові освітні моделі. Що стосується пристрасті, то спочатку тут був присутній також мій особистий інтерес у створенні нового формату освіти для моїх двох дітей, які завжди були і є головним мотиватором моїх дій.

Франшиза KidIT

Вікова категорія, яку ми взяли за основу для роботи була 5-10 років. Логіка була проста: на ринку дитячого технологічної освіти існували програми для дітей починаючи з 11 років, з категорією же до 10 років починали працювати буквально декілька основних гравців і тут ми дійсно могли виділитися, запропонувавши щось свіже і нетрадиційне. За основу для старту взяли програми з візуального програмуванню на ScratchJr, Scratch від топових MIT і Harvard University, переклавши їх і запустивши тестові групи.

П’ять складових проекту

Перші ж заняття показали, що просто перекладених програм недостатньо, тому що вони досить вузько сфокусувалися безпосередньо на розвиток навичок програмування, нам же важливо було поставити більш глибокий сенс технологічної освіти в цілому: а саме дати дітям розуміння того, як за допомогою технологій і різних мов програмування СТВОРЮВАТИ свій власний готовий продукт (гру, анімацію). Тому, першою ітерацією програм стала прив’язка концептів програмування до логіки створення продуктів, включаючи елементи геймдизайну і створення власних міні-ігор буквально з першого ж заняття.

2

Був і 2-й важливий смисловий аспект. Звернувши погляди знову ж на світові тренди в освіті і той факт, що 6 дітей з 10, які навчаються в школі зараз отримають роботу, якої на сьогоднішній день ще просто не існує, акцент зміщувався з “пакування” дітей знаннями на розвиток навичок, що допомагають досягти успіху в незалежності від того, яку індустрію/напрямок обере дитина в майбутньому. І ось цю теорію навичок, або теорію 4К (навички креативу, комунікації, командної роботи і критичного мислення) ми і взяли другою ключовою складовою продукту, доповнивши технологічну складову різними вправами на розвиток цих навичок.

3

KidIT франчайзинг

3-й важливий аспект, який спочатку закладався в проект був глобальний концепт громадянина світу. Розуміння того, що незалежно від території твого перебування, ти можеш створювати продукти, конкурентні на світовому ринку. Що перебуваючи в Україні, діти отримують ті ж знання та навички, що і діти, що знаходяться в Долині. З початку, такою можливістю відчути себе учасників глобального співтовариства для дитини були публікація робіт в ком’юніті Scratch і Tynker, з отриманням фідбеку. А через 2 роки, проривним моментом стало ініціювання нами дитячих номінацій Kids League в рамках міжнародної конференції Casual Connect, коли діти створювали і подавали свої роботи на конкурс, отримуючи оцінки і фідбек від світових експертів ігрового ринку (серед Журі були і представники Amazon, Wargaming, Appodeal, RJ Games etc). Далі роботи представлялися на Шоукейс розробників, і діти отримували нагороди на сцені, під овації розробників світового масштабу. Так один з фіналістів був нагороджений в Лос-Анжелесі, в Disneyland. Феєрично і мотиваційно!

4

4-ю важливою складовою продукту як такого є концепція активної взаємодії і формування ком’юніті прогресивних батьків. У той час поки діти займалися, батьки спілкувалися, обговорюючи насущні питання, дискутували, обмінюючись досвідом, черпали натхнення під час лекцій запрошених фахівців, нарешті просто спільно гралися в настільні ігри, з кожним заняттям все більше об’єднуючись в свого роду сімейний бізнес-клуб, об’єднаний однією ключовою цінністю: цінністю плекання щасливих дітей.

5

Франчайзинг KidIT

5-ю складовою проекту стало партнерство з IT-компаніями з тим, щоб занурити дітей у дорослий простір технологічних компаній, показавши, як виглядають в реальному світі стіни компаній, в яких про технології знають не з чуток. Першими, хто нас підтримав і прийняв у своїх стінах були Wargaming, далі Часопис, за що ми завжди будемо їм вдячні – адже віра в тебе, в майбутній проект ще на стартовому етапі безцінна і є головним стимулом для того, щоб мчати у розвиток зі швидкістю ракети. Саме з такою швидкістю ми і стартанули.

Визначивши суть продукту, ми взялися за структурування того, ХТО саме і з ЯКИМИ компетенціями нам потрібен для того, щоб взаємодіяти з дітьми. Вчителі, коучі, тьютори – жодне з описів не підходило під потрібні нам ціннісні характеристики. Зупинилися на титулі Ніндзі – як воїна нової формації ед’юкейтерів, що постійно розвивається і вдосконалюється. Посада зайшла дітям на Ура :). Як і де шукати ніндзя і головне, яка повинна бути система їх навчання, мотивації та подальшого утримання (адже ми взаємодіємо з дивовижною віковою категорією співробітників-мілленіалів, для яких ключовою мотивацією до дій є причетність до ціннісних проектів, які як мінімум змінюють світ. Створили свою систему підготовки і підтримки.

Коли почали думати про франшизу

Першочергово почали з Рівного та Києва, далі пішли перші запити від інших міст з питанням: “А коли ви відкриєтеся у нас?”. Рік ми практично жили в дорогах і поїздах, переїжджаючи з одного міста в інше, відкриваючи нові локації власними силами. Сили закінчилися, показавши, що потрібна нова бізнес-модель масштабування. Ось тоді-то вперше виникла думка про те, щоб розглянути і приміряти на себе франчайзингову модель подальшого зростання.

Франшиза діти

По суті, саме етап розробки франшизи KidIT став версією 2:0 всього проекту, оскільки тепер ми переходили від хоч і надихаючої, але хаотичної форми існування до структурованого руху, з чітко прописаними бізнес-процесами по кожному з елементів проекту. Баланс між пристрастю і зрозумілими бізнес-процесами, які дозволять в найкоротший термін створити або розвинути як окремий напрямок успішно функціонуючий бізнес – ось була основна мета.

Якість і франчайзинг

Для нас найскладнішим в переході на франчайзингову модель було традиційне для багатьох власників бізнесу питання: як зберегти якість проекту НЕЗМІННИМ у будь-якій точці, де проект буде відкриватися. Тут паличкою-рятівницею стали насамперед:

  1. Прописані покрокові бізнес-процеси.
  2. Формування окремої базової одиниці “Головний офіс”, з розподіленими функціональними обов’язками – адже на старті кожен робить ВСЕ, далі потрібно чіткий поділ. ГО підтримує функціонування франчайзі на всіх етапах і напрямках (HR-менеджер, серед завдань якого робота з персоналом на всіх рівнях, командо-створюючі Саміти ніндзя для навчання та обміну досвідом, Комунікаційний Менеджер, який зміцнює бренд в цілому і формує маркетингову стратегію просування проекту, Програмний Менеджер, в зоні відповідальності якого апдейт старих і створення нових програм навчання, Client Service, який відповідає за первинну комунікацію з клієнтами і вимірює їх подальшу ступінь щастя і задоволення від роботи з нами).
  3. Ще, нам важливо було спочатку продумати критерії, за якими ми відбирали б наших майбутніх Діти франшизапартнерів – франчайзі, оскільки кожне нове партнерство для нас – це приймання в сім’ю, де ціннісно МИ, де всі повинні бути на одній хвилі. Де поєднуються любов до дітей (а без цього сімейно-орієнтований бізнес просто не може існувати) і чіткість і системність в організації власної роботи. Під ціннісним МИ маю на увазі не тільки саму команду проекту, але і батьків, компанії, партнерів.
Пріоритети сьогодення

На сьогоднішній день нашим пріоритетом є глобальна стратегія щодо виведення проекту за межі України, worldwide. Ми створили в Україні продукт, результати роботи якого (зокрема рівень дитячих робіт) показують його готовність до того, щоб виходити з продуктом далі. І тут нам резонують 2 напрямки:

  1. Нові ринки. Нові обмінні можливості для дітей і Ніндзя.
  2. Створення онлайн-продукту.

Над обома завданнями зараз активно працюємо, плани наполеонівські, будемо раді поділитися результатами через рік.

Всім успіхів!

Юлія Тарасова, Co-Founder, KidIT

 

Наші контакти:  +38 067 500 26 86  |   +38 095 039 77 37  |  office@franchise-capital.com

Більше: Новини компанії  |  Календар заходів  |  Наш блог  |


* обязательные для заполнения поля.

×

* обов'язкові для заповнення поля.

×