Історія першої кав’ярні Starbucks

Starbucks – найбільша в світі багатонаціональна мережа кав’ярень. Заснована в 1971 році, як магазин кавових зерен, вона була лише умовно успішною. Поки у 1987 році її не купив Говард Шульц. Starbucks створений на основі італійської культури кави з акцентом на напої на основі еспресо. Кав’ярні Starbucks також пропонують чай і напої в пляшках, випічку і готові до вживання сендвічі. Сьогодні деякі кав’ярні Starbucks знаходяться в інших місцях роздрібної торгівлі, таких як супермаркети та книжкові магазини.

Історія магазину Starbucks

Перший Starbucks був відкритий у 1971 році в Сіетлі, штат Вашингтон, трьома партнерами – вчителем англійської мови Джеррі Болдуін, учителем історії Зів Сігел і письменником Гордоном Боукер. Їх перший магазин був розташований на ринку Пайк-Плейс-Маркет, де продавалися високоякісні кавові зерна і обладнання. Спочатку з 1971 по 1976 рік Starbucks розташовувався на Вестерн-авеню, 2000. Потім в 1912 цей магазин переїхав Pike Place. Протягом першого року роботи засновники купували зелені кавові зерна в Peet’s, а потім почали купувати безпосередньо у виробників.

Підприємець Ховард Шульц приєднався до компанії у 1982 році на посаду менеджера з роздрібних операцій і маркетингу. А після поїздки в Мілан запропонував компанії продавати каву і напої еспресо, а також зерна. Власники відкинули цю ідею, вважаючи, що входження в бізнес з виробництва напоїв відверне компанію від її вектора розвитку. Для них кава була чимось, що можна приготувати вдома. У 1985 році Шульц впевнений, що на продажу напоїв американцям, які в дорозі, можна було заробити багато грошей, заснував мережу кафе Il Giornale.

Історія кав’ярні Starbucks

У 1984 році перші власники Starbucks на чолі з Болдуином скористалися можливістю, щоб купити Peet’s (Болдуін працює там і по сьогоднішній день). У 1987 році вони продали мережу Starbucks компанії Schultz’s Il Giornale, яка перейменувала кав’ярні Il Giornale в Starbucks і швидко почала розширюватися. У тому ж році Starbucks відкрив свої перші кав’ярні за межами Сіетла в Ванкувері, Британській Колумбії, Канаді (на станції Waterfront) і Чикаго, Іллінойсі, США. На момент первинного публічного розміщення акцій на фондовому ринку у 1992 році Starbucks зросла до 165 точок.

Зараз у нього більше 30 000 кав’ярень по всьому світу – як власних, так і ліцензованих. І на думку менеджменту компанії все тільки починається.

 

Franchise Capital – міжнародне консалтингове агентство з повним спектром послуг в сфері франчайзингу, яке пропонує рішення «під ключ» від створення, маркетингу, продажу франшизи до навчання, бухгалтерських послуг, експорту франшизи на зовнішні ринки і аутсорсингу відділу франчайзингу. Ми завжди готові прийти вам на допомогу!

Більше: Новини компанії  |  Календар заходів  |  Наш блог  |


* обязательные для заполнения поля.

×

* обов'язкові для заповнення поля.

×