Історія мережі McDonald’s

Брати Макдональдс

Дік і Мак Макдональд переїхали до Каліфорнії в пошуку нових можливостей, які вони вже перестали шукати в Новій Англії. Прогорівши в кінобізнесі, згодом вони стали успішними в ресторанному бізнесі. У 1948 році брати пішли на ризик, спростивши свою діяльність і представивши свою унікальну систему обслуговування Speedee з гамбургерами за 15 центів. Успіх ресторану привів братів до того, що вони почали продавати свою концепцію за франшизою. Ними було продано дев’ять франшиз.

Рей Крок

Уродженець Чикаго, Рей Крок кинув середню школу, щоб стати водієм швидкої допомоги в Корпусі Червоного Хреста часів Першої світової війни. Війна закінчилася до того, як його підрозділ було відправлено за кордон, і Рей повернувся додому. Перша робота була в якості музиканта (він добре грав на піаніно), а потім він почав продавати паперові стаканчики. У 1939 році Рей став ексклюзивним дистриб’ютором Multimixer (обладнання для змішування молочних коктейлів). Він вперше відвідав братів Макдональдс в 1954 році, що згодом призвело до того, що він став їх агентом з франчайзингу. У квітні 1955 року Рей Крок відкрив перший ресторан для McDonald’s System, Inc., попередниці McDonald’s Corp. в Дес-Плейнсі, штат Іллінойс. У 1961 році компанія McDonald’s придбала права на компанію братів за 2,7 мільйона доларів.

Вихід на глобальний ринок

Рей Крок припускав, що тільки в Сполучених Штатах буде відкрито мінімум 1 000 ресторанів McDonald’s. Починаючи з 1967 року McDonald’s почав впевнено рости і виходити на інші ринки, відкрившись в Канаді і Пуерто-Ріко. Сьогодні у компанії понад 36 000 ресторанів в більш ніж 100 країнах світу. Одне з останніх відкриттів в Казахстані в 2016 році.

Червоне і біле

Брати Макдональд наполягли на тому, щоб їх архітектор спроектував особливий дизайн ресторану, який підкреслить їх унікальну систему обслуговування Speedee. Архітектор Стенлі Месон зробив дизайн «Червоне і Біле» і не розчарував братів. В останній момент Дік Макдональд вказав, що лінія даху занадто плоска, і додав до будівлі вже відомі арки. Виробник вивісок включив в них жовтий неон, створивши «Золоті арки». Все це було успішно реалізовано в найстарішому McDonald’s Red and White (знаходиться в Дауні, Каліфорнія), який відкритий в 1953 році і до цих пір успішно працює.

Мансардний дах

McDonald’s представила новий дизайн мансардного даху в 1969 році в Маттесон, штат Іллінойс. Быльшысть франчайзі реконструювали свої існуючі червоно-білі будівлі, щоб показати новий ы незвичайний дизайн. Парки McDonaldland (ігрові майданчики) і Drive-Thru були додані до ресторану в 1970-х роках. За минулі роки зовнішній вигляд мансарди зазнав кілька змін.

McDonald’s сьогодні

Ресторани McDonald’s відрізняються дизайном, що поєднує існуючу архітектуру та інші унікальні особливості. Архітектура McDonald’s продовжує розвиватися, щоб відповідати очікуванням клієнтів.

Історія маленької білої чашечки: AKA The Dunk Cup

Коли Рей Крок відкрив свій перший ресторан McDonald’s в 1955 році, картопля фрі була без кетчупу. Тоді кетчуп на основі томатів призначався виключно для гамбургерів і чизбургеров.

Проте, не дивлячись на практику, клієнти McDonald’s часто просили кетчуп для картоплі фрі. Один з відвідувачів навіть написав в компанію. Він отримав відповідь: «… політика McDonald’s полягає в тому, що кетчуп не можна подавати з картоплею фрі». У міру того, як ресторани McDonald’s розширювалися по США, росли запити на кетчуп з картоплею фрі.

Франчайзі з Південної Каліфорнії Дон і Енід Дунклеман врахували звернення своїх клієнтів, створивши «The Dunk Cup». Їх джерелом натхнення стала невелика модифікована чашка для напоїв з пластиковою кришкою. Кожна чашка Dunk Cup, що містила кетчуп, була приготовлена ​​вранці і поміщена в холодильник, поки покупець не попросить кетчуп. Спочатку Dunk Cup коштувала три центи, але незабаром вона надавалася безкоштовно. У 1968 році з’явилися пакетики (стіки) з кетчупом.

Трохи хронології розвитку McDonald’s

1940 г.

Дік і Мак Макдональди відкривають ресторан McDonald’s Bar-BQ на Чотирнадцятій вулиці і вулиці E в Сан-Бернардіно, Каліфорнія. Це типовий мотель з великим меню і послугами автосервісу.

1948 г.

Брати Макдональди закрили свій ресторан на три місяці через ремодулінг. У грудні він знову відкривається як ресторан самообслуговування. Меню скорочено до дев’яти пунктів: гамбургер, чізбургер, прохолодні напої, молоко, кава, картопляні чіпси і пиріг. Головний продукт меню — гамбургер за 15 центів.

1949 г.

Картопля фрі замінила картопляні чіпси і дебютувала в меню McDonald’s з потрійними густими молочними коктейлями.

1954 г.

Продавець мультиміксерів Рей Крок відвідує McDonald’s в Сан-Бернардіно, маючи намір продати братам більше мультиміксерів. 52-річний Крок в захваті від процесів. Він дізнається від братів, що вони шукають національного франчайзингового агента. У нього прозріння, і він упевнений, що його майбутнє буде за гамбургерами.

1955 г.

15 квітня Крок відкриває свій перший McDonald’s в Дес-Плейнс, штат Іллінойс. Привертає увагу будівля з червоно-білою плиткою і Золотими арками, проект архітектора Стенлі Місцезна в 1953 році. Продажі в перший день склали 366,12 долара.

1956 г.

Фред Тернер, майбутній голова McDonald’s, найнятий на роботу в Des Plaines McDonald’s. Незабаром він очолить підрозділ McDonald’s, що визначає якість, обслуговування і чистоту, які зберігаються й донині.

1961 г.

Університет Гамбургера відкривається в підвалі Elk Grove Village, штат Іллінойс, в ресторані McDonald’s. Випускники отримують ступінь бакалавра гамбургерологіі.

1961 г.

McDonald’s System, Inc. купує права у братів Макдональдс за 2,7 мільйона доларів.

1965 г.

Сендвіч Filet-O-Fish став першою стравою, доданою в національне меню. Створено Лу Гроеном, франчайзі McDonald’s в Цинциннаті, щоб допомогти збільшити обсяг продажів в переважно римсько-католицькій спільноті, в якій розташований його ресторан.

1968 г.

Big Mac, розроблений власником/оператором Джимом Деллігатті з Піттсбурга, доданий в національне меню.

1974 г.

Перший Будинок Рональда Макдональда відкривається в Філадельфії, штат Пенсільванія. У 1973 році Фреду Хіллу, футболістові команди «Філадельфія Іглз», знадобилося подібна установа в Дитячій лікарні в Філадельфії, де його дитина лікувався від лейкемії. Дилема Хілла привела до створення першого будинку Рональда Макдональда.

1975 г.

Egg McMuffin, створений власником/оператором Хербом Петерсоном з Санта-Барбари, Каліфорнія, доданий в національне меню.

1983 г.

Chicken McNuggets представлені у всіх ресторанах США.

1984 г.

14 січня помер Рей Крок, засновник і голова правління McDonald’s Corporation.

1990 г.

31 січня відкривається перший в Москві ресторан McDonald’s. Розташований на Пушкінській площі, в день відкриття було обслуговано понад 30 000 відвідувачів!

1993 г.

Перший в світі McCafe’ відкривається в Мельбурні, штат Вікторія, Австралія.

1995 г.

Десерти McFlurry, винайдені Роном Маклеллану, O/O Canada, додані в меню McDonald’s Canada.

2002 г.

15 квітня 2002 року Макдональдс опублікував свій перший звіт про соціальну відповідальність.

2003 г.

2 вересня перша світова рекламна кампанія McDonald’s «Я люблю це» стартує в Мюнхені, Німеччина.

2015 г.

McDonald’s USA запустив All Day Breakfast.

2017 г.

26 липня святкують Всесвітній день McDelivery в підтримку глобального запуску McDelivery з UberEATS.

 

Більше: Новини компанії  |  Календар заходів  |  Наш блог  |


* обязательные для заполнения поля.

×

* обов'язкові для заповнення поля.

×