Безкоштовна франшиза: реальні вигоди і підводні камені

Якщо ви плануєте почати власний бізнес з мінімальними вкладеннями, то вам ідеально підійде франшиза. До того ж на сьогоднішній момент існують пропозиції про безкоштовну франшизу. Напевно ви неодноразово зустрічали в інтернеті рекламу подібного роду, або переглядаючи каталоги франшиз, звертали увагу, що є пропозиції, де не потрібно вносити паушальний внесок або щомісяця оплачувати роялті.

Чи дійсно можна купити франшизу без вкладень? Так, зараз існує безліч подібних варіантів, причому в різних сферах бізнесу. Давайте детально розберемося, що представляє собою безкоштовна франшиза і які її особливості.

Отже, найчастіше безкоштовна франшиза передбачає відкриття франчайзингової точки без сплати паушального платежу, тобто початкового внеску. Це відмінний варіант для підприємців, які хочуть запустити власний бізнес з мінімальними вкладеннями. Однак варто розуміти, що почати бізнес абсолютно без будь-яких вкладень неможливо. Тому необхідно все ж мати хоча б невеликий капітал для облаштування франчайзингової точки, закупівлі товару, оплати оренди та інших поточних витрат.

Безкоштовні франшизи інакше називаються дилерськими. Адже в цьому випадку найчастіше франчайзер виступає в ролі оптового постачальника або виробника товарів, а франчайзі в ролі продавця і реалізує товар через франчайзингову точку під торговою маркою франчайзера. Тобто закуповувати продукцію франчайзі зобов’язаний тільки у власника франшизи.

У будь-якому випадку кожному виробнику товарів потрібно будь-яким способом збувати продукцію. Деякі створюють власні торгові мережі або будують ефективну систему збуту, а інші запускають франчайзингові точки. Тому, якщо вам пропонують безкоштовну франшизу, то це зовсім не означає, що вас хочуть обдурити.

Безкоштовна франшиза зовсім не передбачає, що франчайзі залишиться без всебічної підтримки власника франшизи. Незважаючи на спеціальні умови придбання франшизи, сумлінні франчайзери надають всіляку підтримку партнерам, проводять онлайн консультування, навчання, допомагають з відкриттям франчайзингової точки, а також сприяють у запуску рекламної кампанії, передають весь напрацьований досвід ведення бізнесу.

Безкоштовні франшизи також часто пропонують компанії, які надають послуги і яким потрібно швидко масштабувати бізнес і просувати власний бренд. Існує безліч безкоштовних франшиз, пов’язаних з туристичним бізнесом, нерухомістю, розвитком дітей. Однак в цьому випадку при відсутності паушального внеску, все ж доведеться платити роялті, в якості якого зазвичай виступає відсоток від прибутку франчайзингової точки.

Однак на сьогоднішній момент на франчайзинговому ринку існує велика кількість недобросовісних франчайзерів і нерентабельних проектів. Тому до вибору франшизи, в якій відсутній первинний внесок або подальші платежі – роялті варто поставитися максимально відповідально. Адже інакше ви просто ризикуєте вкласти гроші, час і сили у фейковий проект.

Перш, ніж придбати франшизу:

 • уважно вивчіть договір комерційної концесії, порадьтеся з незалежними консультантами;
 • постарайтеся з’ясувати яким чином франчайзер буде компенсувати відсутність паушального внеску;
 • обговоріть з партнером все деталі співпраці, адже від вас можуть приховати приховані платежі.

Також особливу увагу приділіть розміром щомісячних відрахувань, тобто роялті, вони можуть бути завищеними. Розмір роялті вказується в процентах від доходу або прибутку, тому детально розрахуйте рентабельність. Якщо щомісячні платежі завищені, то в міру збільшення прибутку, вам доведеться платити величезні відсотки і бізнес не принесе бажаної матеріальної вигоди.

Серед популярних безкоштовних франшиз можна виділити:

 • Orby – мережа магазинів одягу для дітей і підлітків;
 • BabyArt – мережа магазинів одягу для дітей;
 • Розовый слон – мережа туристичних агентств;
 • Karen Millen – мережа магазинів жіночого одягу;
 • Crocs – мережа магазинів інноваційного взуття;
 • Coral Travel – мережа туристичних агентств;
 • TEZ Tour – мережа туристичних агентств;
 • TUI – мережа туристичних агентств;
 • Соната – мережа туристичних агентств;
 • Winners Academy – мережа інтелектуальних бізнесклубів.

Якщо ви задумалися про безкоштовну франшизу, то варто звернутися за допомогою до професіоналівЕксперти  компанії Franchise Capital готові допомогти вам зробити правильний вибір.

 

Наші контакти:  +38 067 500 26 86  |   +38 095 039 77 37  |  office@franchise-capital.com

Більше: Новини компанії  |  Календар заходів  |  Наш блог  |


* обязательные для заполнения поля.

×

* обов'язкові для заповнення поля.

×