8 головних кроків до купівлі франшизи

Багато людей мріють одного разу відкрити власний бізнес. Однак багато в процесі вивчення питання прийшли до висновку, що побудова бізнесу з нуля – вельми ризикований задум, з яким вони можуть не впоратися. Якщо ви з цих людей, можливо, вам варто розглянути можливість покупки франшизи існуючого бізнесу? Можливо, ви вже і провели невелике дослідження основних переваг володіння франшизою в порівнянні з самостійним запуском бізнесу і готові інвестувати? Якщо це так, то вам слід знати основні кроки для купівлі франшизи існуючого бізнесу.

  1. Франшиза чи власний незалежний бізнес?

Перше, що вам потрібно зробити, це з’ясувати, чи підходить вам купівля франшизи. Подумайте, чому ви хочете володіти франшизою і чи готові ви зробити все необхідне для її запуску? Перегляньте свої особисті фінанси і переконайтеся, що запуск бізнесу вам по кишені.

  1. Почніть своє дослідження діяльності потенційного франчайзера

Після того, як ви прийняли тверде рішення інвестувати у франшизу, почніть досліджувати цікаві для вас сфери бізнесу і франшизи, що розвиваються в цих сферах. Вивчіть репутацію франчайзера в інтернеті. Не забудьте перейти на сайт франшизи, в соціальні мережі, сайти з відгуками співробітників, ознайомтеся з відкритими офіційними даними на спеціальних ресурсах. Знайте, що хороший франчайзер завжди надасть повну інформацію про можливості франшизи, включаючи історію компанії і розмір інвестицій.

  1. Подайте заявку на отримання інформації про франшизу

Якщо вам поки подобаються результати проведеного вами дослідження, давайте перейдемо до наступного етапу. Відкрийте сайт франшизи, що вас зацікавила, заповніть та надішліть заявку на отримання інформації про проект франчайзингу (оффер франшизи). Франчайзер розгляне вашу заявку, щоб визначити підходите ви йому, як майбутній партнер-франчайзі чи ні. Якщо зауважень немає, то з вами зв’яжеться відповідний співробітник або ж сам франчайзер (в невеликих компаніях зазвичай так і відбувається).

  1. Ознайомтеся з матеріалами, наданими франчайзером

У розвинених країнах, де франчайзингова діяльність регулюється законом, франчайзерів часто зобов’язують відправляти потенційним франчайзі інформацію про франшизу в певний термін (зазвичай не менше ніж за 14 днів до того, як вони попросять їх підписати або заплатити за що-небудь). В Україні таких вимог немає, але сподіваємося, що інформацію від франчайзера ви отримали відносно швидко. Надана документація повинна включати інформацію, яку франчайзер повинен розкрити всім потенційним інвесторам. У ній повинні бути описані основні умови купівлі франшизи і подальшого її розвитку. Надзвичайно важливо, щоб ви уважно ознайомилися з матеріалами.

  1. Відвідайте офіс франчайзера

Вам не потрібно підписувати будь-який договір, щоб зустрітися з франчайзером або бути присутнім на дні відкритих дверей (якщо вони практикуються даною франчайзинговою компанією), коли вас запросять в офіс компанії. На зустрічі ви зможете дізнатися більше про франшизу і самого франчайзера, зможете задати всі свої запитання. Враження, яке франчайзер справить на вас, буде важливим аргументом при ухваленні рішення про купівлю франшизи.

  1. Поспілкуйтеся з існуючими франчайзі

Хороший франчайзер, при необхідності, познайомить вас з іншими франчайзі. Це дасть вам можливість поговорити з існуючими власниками франшиз про їхній досвід роботи з франшизою, а також ви зможете подивитися функціонуючі франчайзингові об’єкти. Це хороший спосіб отримати чітке уявлення про те, наскільки сильні відносини між франчайзером і його франчайзі і яку підтримку вони отримують. Якщо вам вдалося самостійно знайти іншого власника франшизи, з яким можна поговорити, і ви виявили, що він незадоволений партнерством зі своїм франчайзером, вважайте це “червоною лінією”.

  1. За необхідності продумайте джерела отримання додаткового фінансування майбутнього проекту

Якщо у вас не залишилося питань до франчайзера, ви поговорили з існуючими франчайзі, які переконали вас в тому, що це хороша інвестиція, і вас все влаштовує, то пора подумати про джерела отримання фінансування. Є кілька способів зробити це. Про фінанси в нашому блозі є кілька статей. У розвинених країнах багато франчайзерів пропонують варіанти внутрішнього фінансування або мають відносини з третьою стороною, яка пропонує таке фінансування.

  1. Підпишіть і надішліть договір франчайзингу

Забезпечивши собі фінансування, переходьте до ознайомлення з договором франчайзингу. Якщо це можливо, попросіть досвідченого юриста переглянути документ, щоб переконатися, що ви розумієте його зміст.

Майте на увазі, що купівля франшизи це не так просто, як вручити ключі від магазину. Швидше за все, вам буде потрібно пройти тижневий або двотижневий навчальний курс, що охоплює все, що вам потрібно знати про франшизу і продукти чи послуги, які ви будете продавати.

 

Franchise Capital – міжнародне консалтингове агентство з повним спектром послуг в сфері франчайзингу, яке пропонує рішення «під ключ» від створення, маркетингу, продажу франшизи до навчання, бухгалтерських послуг, експорту франшизи на зовнішні ринки і аутсорсингу відділу франчайзингу. Ми завжди готові прийти вам на допомогу!


* обязательные для заполнения поля.

×

* обов'язкові для заповнення поля.

×